klima tavsiyesi 2016

Klima Alacaklara Tavsiyeler 2016

2106 yazı beklenenden çok daha sıcak geçiyor. Bu bunaltıcı yaz aylarında serinlemenin en kolay yolu klimalı ortamlarda bulunmak. Bu şekilde düşünen pek çok insan evine ve  iş yerine klima taktırmak istiyor.

Fiyat olarak çok uygun olmayan bu cihazlar hani derler ya bir kere alınır. İşte bu yüzden, klima alacaklar nelere dikkat etmeliler bu konuda bilgi vererek, klima tavsiyesi yapmak istedik.

Sıcak geçen yaz ayları ve soğuk kış günlerinde artan talep nedeniyle klima firmaları artık talebe yetişemez durumdalar. Sizde evinize bir klima taktırıp yakıcı sıcaklarda evinizde keyifle oturmak istiyorsanız size bazı tavsiyelerimiz olacak.

Klima almadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli konu kaç metrekarelik bir alanı soğutmak istediğiniz olacaktır. Odanızın büyüklüğüne göre alacağınız klimanın gücünü belirlemelisiniz. Klimaların gücü BTU cinsinden belirtiliyor. BTU gücü yüksek bir klima ile daha büyük odaları ve salonları serinletmek mümkün.

Ancak  klimanın BTU gücü arttıkça hem fiyatı artacaktır hem de elektrik faturanızda ciddi artışlar yaşamanıza sebep olacaktır.

Klima markaları arasında seçim yapmaya çalışırken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli konuda satın almayı düşündüğünüz markanın yetkili servis yaygınlığı olmalıdır. Olası bir sorunda bulunduğunuz bölgeye hizmet veren bir yetkili servis olup olmadığını satın almayı düşündüğünüz marka için mutlaka araştırın.

Eğer internet üzerinden klima alacaksanız teslim süresini, ve tarihini net olarak öğrenmek de canınızı sıkacak gecikmelere bir nebze olsun engel olacaktır. Klima tavsiyesi için bu iki önemli konulara dikkat ederseniz alacağınız klima sizi hem maddi olarak fazla yıpratmaz hem de bütün yazı  keyifli ve serin bir şekilde geçirmeniz sağlar.

Klima almayı düşünüyor ve internetten araştırma yapıyorsanız, satın almadan önce dilerseniz Tavsiye Forumu‘nda konu açarak merak ettiklerinizi sorabilir, deneyimli kullanıcılardan klima tavsiyesi 2016 alabilirsiniz.

Comments

comments

Yazar: Mustafa Kahraman

Mustafa Kahraman
TavsiyeHane.com kurucusu. Paylaşmayı seven, tavsiyenin gücüne inanan, yardımsever biri.

Klima Alacaklara Tavsiyeler 2016” için bir yorum

  • Eran

    (19 Temmuz 2016 - 20:58)

    Buz dolu bir şişeyi vantilatör’ün önüne koymakta gayet klima etkisi yaratıyor 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir