2. El Araba Alacaklara Tavsiyeler

homepage image 750x315 - 2. El Araba Alacaklara Tavsiyeler

Yaz aylarında araba piyasası daha fazla hareketlenir. 2. el araba pazarındaki bu canlılığın sebebi özellikle tatile kendi arabalarıyla gitmek isteyenlerdir. Bu nedenle ikinci el araba alacaklara tavsiyeler vermek üzere bu yazıyı yayınlıyoruz.

İkinci el araba almak hiç kullanılmamış, sıfır kilometre bir araba almaya göre daha ekonomik olduğu için çok tercih ediliyor. Hem araba sahibi olmak isteyen hem de sınırlı bir bütçeye sahip olan alıcılar daha fazla özelliğe daha uygun bir bütçe ile sahip olmak için ikinci el araba almayı tercih ediyorlar. İkinci el araba almak isteyenlere sorun yaşamaması için birkaç genel araba tavsiyesi vermek istiyoruz.

Öncelikle araba tavsiyesi yapmak yerine size iyi bir araştırma yapmanızı öneririz. İkinci el araba alımlarında almayı düşündüğünüz arabayı mutlaka yetkili servise götürüp ayrıntılı bir rapor alın.

Tavanı boyalı veya komple boyalı olan arabaları kesinlikle satın almayın. Bu şekilde boyanmış arabalar genellikle ciddi kaza geçirmiş arabalardır. Çok nadir durumlarda zevk için boyanmış olabilir ama bu durumda satın alacağınız aracın sahibi çok güvenilir olmalıdır.

İkinci el araba alacaklara bir diğer tavsiyemiz ise alacağınız arabanın kilometresine dikkat etmeniz olacaktır. Alacağınız araba çok kilometre yapmış olabilir ama bu kilometrelerin hangi şartlar altından yapıldığını öğrenin. Burada dikkat etmeniz gereken, uzun yolda yapılmış yüksek kilometreler şehir içinde yoğun trafikte yapılmış düşük kilometrelerden daha az zarar verir, yani aracı daha az yıpratır.

  Güncel 5 Dizi Tavsiyesi

İkinci el araç almanın riskli olduğunu düşünenler buna benzer bazı basit kurallara dikkat ederek ve iyi bir araştırma yaparak kendileri için uygun aracı bulabilirler.

Benzer İçerikler

Bu Yazı Hakkındaki Yorumlar:

  1. Tofaş almayın da ne alırsanız alın. Kaza testi bile olmayan tofaş markası, Türkiye’ye atılmış en büyük kazıktır.

    1. Kaza testi olan arabalar daha mı iyi oluyor ? O dönem araçların hangisinin var kaza testi göstersene bana ? Kısmetse Tofaş alacağım bu hafta ve yarın 94 model Şahine bakmaya gideceğim bu araçlara hastası olan biniyor bende bilirim gidipte Albea almasını golf almasını ama para olmayınca millet mecbur kalıyor biryerde hem bu araçlar arkadan itişlidir en çok sevilen kısmı budur zaten 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir