2016 Tablet Tavsiyesi

2016 tablet tavsiyesi - 2016 Tablet Tavsiyesi

2016’nın en iyi tabletlerini sizler için sıraladık. Yeni bir cihaz satın alacaklar için tablet tavsiyesi niteliğindedir.
Sıralamayı 10’dan geriye doğru yapıyoruz.

10. Lenovo Yoga Tab 3 Pro
Bu tabletin en önemli özelliği bir projektöre sahip olması. Yani isterseniz ekranı bir duvara yada perdeye yansıtabiliyorsunuz. Ayrıca hoparlörleri de gayet güçlü. Bu da onu film ve dizi izlemek için ideal bir cihaz yapıyor. Ancak bu cihaz diğer tabletlere göre biraz ağır ve performans açısından biraz yavaş olduğunu söyleyebiliriz.

9. Microsoft Surface Pro 4 
Bu tabletin önce çıkan özelliği laptop gibi kullanılabilir olması. Klavyesi var. Bir diğer avantajı 12.3 keskin renklere sahip ekranı.
Bu tabletin 2 olumsuz yanı var pil ömrü benzerlerine göre daha kısa ve fiyatı da epey yüksek.

8. Sonyu XPreia Z3 tablet Compact
Bu cihazın en iyi yanı çok ince ve epeyce hafif olması ayrıca tatmin edici bir pil ömrüne sahip.
Yüksek hızlı işlemcisi ve 3 Gb Ram sayesinde performansı da gayet iyi. Ancak 8 inch ekran çok kaliteli olduğunu söylemek zor. Başka olumsuz özelliği ise muadillerine göre pahalı olması.

7. Google Nexus 9
Bu cihazın en iyi özelliği yüksek çöz sahip 4-3 ekranı keza güçlü hoparlöre sahip ve pil ömrü tatminkar. Eleştiri alan yanları ise zaman zaman performansın yetersiz kalması. Ayrıca tasarımı da çok beğenilmedi.

  MSI GEFORCE GTX Gaming 1050Ti 4G İnceleme Ve Kullanıcı Deneyimim

6. iPad Pro
Apple’ın en gelişmiş tableti olan cihaz 12.9 inch ekran büyüklüğüne sahip. Yüksek hızlı işlemcisi ve 4 gb RAM ile çok güçlü. ses kalitesi çok beğenildi. Özel kalemi ve klavyesi bu tableti profesyonel kullanıcıların tercihi yapıyor. Cihazın büyük olması avantajken tam da bu sebepten ağır olması dezavantaj. Taşınması çok kolay değil. Pil ömrünün yeterince uzun olmaması da diğer bir olumsuz yönü.

5. Sony Xperia Z4 Tablet
Bu cihazın tasarımı çok beğenildi. Kaliteli 10.1 inch ekranı pil ömrünün uzunluğu ve su geçirmez olması öne çıkan diğer özellikleri.,
Aldığı en sık eleştiri kullanıcı arayüzünün sorunlu olması. Ayrıca fiyatı rakiplerine göre yüksek. Sadece 32 gb hafıza seçeneğiyle satılması da önemli diğer bir dezavantaj.

4. iPad Mini 4
Bu cihaz en iyi küçük ekranlı tablet. Boyutlarından ötürü taşınması gayet kolay. Tasarımı gayet iyi. Barındırdığı özelliklere göre fiyatının düşük olması takdiri hak ediyor. Kötü yanlarının başında işlemcisinin yeterince güçlü olmaması geliyor. Apple’ın bu cihazda neden eski nesil bir işlemci kullandığını kimse anlamadı. Ayrıca cihazın pil ömrü de eleştiriliyor.

3. Samsung Galaxy Tab S2
Uygun fiyatı yüksek performansı ince ve şık,  tasarımı bu cihazı rakiplerinden uzaklaştırıyor. Ayrıca hafızasının yükseltilebilir olması bir diğer avantajı. Gelelim kötü özelliklerine; 8 megapiksel ön kamera böyle bir tablete yakışmıyor keza pil ömrü de daha iyi olabilirdi.

  Kendin Al Kendin Öde Market : Amazon GO

2. Google Pixel C
Piyasadaki en iyi android tablet diyebiliriz. 10.1 inch boyutundaki ekranı fantastik denebilecek kadar kaliteli. Tasarımı çok şık. Performans konusunda da son derece tatmin edici. Güçlü pili sayesinde ortalama 10 saat kullanabiliyorsunuz. Bu cihazın en kötü yanı yarım kilodan fazla olan ağırlığı. Ayrıca mikro sd kart girişinin ve 4.5 G desteğinin olmaması da eleştiri aldı.

1. iPad Air 2
Performans tasarımı, kullanıcı dostu olması ve fiyatı sayesinde birincilik kürsüsünde oturuyor. İdeal büyüklükte ekranı keskin ve canlı renklere sahip. Kamerası kaliteli fotoğraf ve videolar çekebiliyor. A8 işlemcisinden ötürü performans sorunu yaşanmıyor. Olumsuz yönü ise hoparlörün doğru yerde olmaması nedeniyle zaman zaman yaşanan ses problemi.

Umarız 2016’nın En İyi Tablet sıralamamız tablet alacaklar için faydalı olur. Ayrıca diğer bir konumuzda ucuz tablet tavsiyesi yapmıştık. Merak ediyorsanız buradaki linke tıklayarak bu yazımızı da okuyabilirsiniz.

Benzer İçerikler

2 thoughts on “2016 Tablet Tavsiyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir