4 Farklı Kulaklık Tavsiyesi

kulaklık onerisi - 4 Farklı Kulaklık Tavsiyesi

Yeni kulaklık arayışı içinde olanlara fikir vermek amacıyla 4 adet kulaklık tavsiyesi yapmak istiyorum. Kısaca bu ürünlerin hem kutu içeriğinden bahsedeceğim hem de ses kalitesi, kullanım rahatlıkları gibi bilgiler vereceğim.

İlk olarak Xiaomi Mi Hi-Fi Kulaklık ile başlamak istiyorum.

Xiaomi kulaklık tavsiyehane - 4 Farklı Kulaklık Tavsiyesi
xiaomi_kulaklik_tavsiyesi

Xiaomi Mi Hi-Fi Kulaklık

Xiaomi Mi Hi-Fi, altın ve siyah renklere sahip kulak üstü kulaklık, daha çok basslı müzikleri sevenler için ideal. Ayrıca oldukça zengin bir kutu içeriği bulunan bu ürün aynı zamanda bir kulaklıklı mikrofon kategorisinde bir üründür.

Kutu içerisinden 3 farklı kulaklık pedi çıkıyor. Bir tanesi üzerinde takılı olduğu büyük versiyon diğer 2 tanesi de farklı malzemeden üretilmiş daha küçük modellerdeki pedler.

Ayrıca kutu içinden 3,5 mm jakı 6,35 mm. çeviren bir dönüştürücü çıkıyor. Bu dönüştürücü sayesinde amfi yada büyük jak girişi olan herhangi bir cihazda kullanabilirsiniz. Kablo uzunluğu 1.4 mt. olan bu ürünle beraber kutu içerisinden, sert plastikten yapılmış bir kulaklık taşıma kılıfı, tek jak girişini çift jaka çeviren bir apart çıkmaktadır.

meizu kulaklık önerisi - 4 Farklı Kulaklık Tavsiyesi
meizu-kulaklik-onerisi

Meizu HD 50

Özellikle dengeli bass ve tizler arayanlar için kulaklık önerisi olabilecek bu ürün, uzun süreli kullanımlarda oldukça rahat ve kulağı ağrıtmayan bir yapıya sahip. 1,2 mt.’lik kabloya sahip olan Meizu HD 50 kutu içeriği oldukça zengin diyebilirim.

  Hangisi Daha Hızlı : Galaxy S9+ mı iPhone X mi

Özel taşıma kabı, jak dönüştürücüsü ve çift jak çoklayıcısı kutu içinde geliyor.

Meizu HD 5, uygun fiyatlı ve iyi bir kulaklık arayanlar için kulaklık tavsiyesi olabilecek bir üründür.

Meizu Sports EP51

Kulak içi bir kulaklık tavsiyesi olan Meizu Sports EP51 bluetooth üzerinden cihazlarınıza bağlanıyor. Yani cihazla kulaklık arasında herhangi bir kablo yok. Kulak içi kulaklıklar bir süre sonra benim kulağımı acıtsa da ses kalitesi ve ergonomisiyle Meizu Sports EP51 bu konuda oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim.

Özellikle spor yapanlar özellikle tercih edebilirler. Kabloya takılma ihtimali yok. Aynı zamanda kullanmadığınız zaman kaybolmaması için birbirine mıknatıs ile yapışıyor. Bu sayede boynunuzdan düşmüyor. Ses kalitesi olarak bassları ve tizleri oldukça düzgün ve dengeli biçimde verebilmektedir. Meizu Sports EP51 1 saat 15 dk. da şarj olmakta ve bu şarjla 6 saat müzik dinletebilmektedir.

Kutu içinden farklı kulak ölçüleri için 3 farklı ped ile birlikte gelen kulaklığın bir adette taşıma kılıfı yine kutu içerisinden çıkmaktadır.

Xiaomi Hibrit HD

Firmanın ürettiği en iyi kulaklıklardan bir tanesi olan Xiaomi Hibrit HD, içinde barındırdığı çift sürücü sayesinde sesleri oldukça net duymamızı sağlıyor. 3 adet farklı kulaklık pedi ile birlikte gelen ürün bu sayede kulaktan düşme sorunu da ortadan kalkmış oluyor. 2016 yılında ilk tasarım ödülünü kazanan kulaklık için tam bir fiyat performans ürünü olduğunu söyleyebilirim.

Sesin geldiği kaynakta çok önemli, düşük kaliteli bir müzik dinliyorsanız kulaklık binlerce dolarlık olsun ses yine kötü gelebilir.

Yukarıda bahsettiğim tüm kulaklıkların ortak özelliği ise dışarıdan gelen sesleri başarıyla izole etmeleridir. Gerek kulak içi modeller olsun gerekse kulak üstü modeller olsun ses izolesi konusunda oldukça başarılı ürünlerdir.

  Nokia'nın Muhteşem Dönüşü
Benzer İçerikler

5 thoughts on “4 Farklı Kulaklık Tavsiyesi

  1. Kulaklar oyunlar için çok önemli özellikle counter strike oyununda ses kasmak için iyi bir kulaklık şart

    1. İyiden daha ziyade 4 kanal ses veren bir kulaklık gerekli cs için en pahalı kulaklığı da alsan streo ise senin çok işine yaramaz.

  2. kulaklık kalitesi video düzenlerkende farkını hissettiriyor. tanıtım filminin müziğini detayına kadar duyabilmek kaliteyi anlamamızı sağlıyor.

  3. Hangi kulaklığı alacağımız özellikle ne istediğimize göre değişiyor. bas mı dinlemek istiyoruz, yoksa başka bir frekans aralığı bizim için daha mı önemli? Bunları çıkarıp öyle kulaklık modeli seçmekte fayda var.

  4. Bende kulaklık almayı düşünüyordum kendime Xiaomi’nin telefonlarını da çok öneriyorlar birde kulaklığını deneyeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir