Akıllı Bileklik Tavsiyesi : Samsung Gear Fit 2

samsung gear fit 2 tavsiyehane 640x315 - Akıllı Bileklik Tavsiyesi : Samsung Gear Fit 2

Samsung Gear Fit akıllı bileklik ailesinin yeni üyesi Gear Fit 2 ürün incelemesiyle beraberiz. Aynı zamanda satın almayı düşünenler için tavsiye edebileceğim bir akıllı bileklik olan Samsung Gear Fit 2 teknik özellikleriyle başlayalım.

Samsung Gear Fit 2 Teknik Özellikleri

1.5 inçlik kavisli Super Amoled ekrana sahip. 512 Mb Ram. 4 Gb dahili belleği mevcut. Exynos 3250 işlemcisi, 200 mAh bataryası bulunan Samsung Gear Fit 2, Samsung‘un kendi işletim sistemi olan Tizen OS işletim sistemi ile çalışmaktadır.

Samsung Gear Fit 2, tasarım olarak piyasada çok karşılaşabileceğiniz bir akıllı bileklik değil. Özellikle ekran kullanımı oldukça farklı. Ancak bir süre kullanımla alışmak kolay oluyor. Belki biraz uzun mail bildirimlerinde sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bunun dışında cihazın kendi sportif fonksiyonları, müzik player kontrolünü filan herhangi bir zorlanma yaşamadan kullanabiliyorsunuz.

gear fit 2 esnek kayış - Akıllı Bileklik Tavsiyesi : Samsung Gear Fit 2
gear-fit-2-esnek-kayis

Samsung Gear Fit 2 kavisli bir ekrana sahip olduğunu söylemiştim. Bu kavis sayesinde bileğinize oturması açısından çok konforlu tasarlanmış olduğunu söyleyebilirim.

Samsung Gear Fit 2 Detayları

Cihaz farklı bileklik ölçülerinde satılmaktadır, bu ebat kutu üzerinde ve bileklik iç yüzünde bileklik belirtilmiş. Bir large bir de small modeli bulunuyor. (L = Large, bu model 30 gr. ağırlığında.)

Samsung Gear Fit 2, mavi, siyah ve pembe olmak üzere 3 farklı renk seçeneğiyle satışa sunuluyor.

Cihazın kayışları çok kolay bir şekilde (tak-çıkar) değiştirilebiliyor.

Samsung Gear Fit 2 sportif kullanıma uygun bir bileklik. Bir takım elbiseyle gitmez daha çok sportif amaçlı kullanımlar için uygundur.

Cihazın arkasında nabız ölçer bulunuyor. Cihazın kendisinde IP68 sertifikası var. Bunun anlamı, suya ve toza karşı sertifikalı bir üründür. 1.5 mt. suda 30 dk. dayanıyor.

  Kulaklık Tavsiyesi : Snopy SN-R1

Kutudan çıkan şarj aparatı (kablosuz) mıknatıslı olup çok basit bir şekilde şarj edilebiliyor. Kutu içerisinde şarj adaptörü dışında herhangi bir şey çıkmıyor.

Samsung Gear Fit 2 kavisli ekranı 216×432 px çözünürlüğe sahip. Gorilla Glass 3 ile korunuyor. Bu nedenle çizilmelere karşı dayanıklı olduğunu söyleyebilirim.

Ekran parlaklığı oldukça tatmin edici, 11 kademe parlaklık ayarı bulunmaktadır. Bu sayede güneş altında herhangi bir görüş bozukluğu yaşanmıyor. Cihazın en beğenilen noktası ekranı diyebiliriz.

gear fit 2 mıknatıslı şarj - Akıllı Bileklik Tavsiyesi : Samsung Gear Fit 2
gear-fit-2-miknatisli-sarj

Samsung Gear Fit 2 Samsung’un kendi işletim sistemi olan Tizen OS işletim sistemiyle geliyor. Bu işletim sistemi kullanımı çok rahat, herhangi bir takılma, donma yapmıyor.

Ekran için 8 adet widget var. İstediğiniz araçları bu alanlara yerleştirebiliyorsunuz. Çok zengin olmamakla beraber uygulama desteği olduğunu da belirtelim. İhtiyacınız olan tüm uygulamaları barındırmakta. Ekran arayüzleri, saat arayüzleri kendi isteğinize göre değiştirebilirsiniz.

Samsung Gear Fit 2 en önemli özelliklerinden birinin nabız ölçer olduğunu söylemiştik, GPS özelliği sayesinde sportif aktivitenizi takip edebiliyor. Bunu da çok başarılı yaptığını söyleyebilirim. Hem nabız ölçme, hem adım saya konusunda stabil ölçümler yapabiliyor. Ayrıca hareketsizliğinizi de ölçüyor. Mesela 40 dk. hareketsiz oturursanız sizi uyararak hareket etmenizi söylüyor.

Yaktığınız kalori miktarını ölçebiliyor, herhangi bir antrenman başlatabiliyorsunuz. Çok beğeneceğiniz seçenekler var. Antrenman yoğunluğu da ayarlanabiliyor. Kaç dakikalık aralıklarla antrenmanı hatırlatacağını, kaç dakika süreceğini veya en güzeli de koşu, yürüyüş, doğa yürüyüşü, bisiklet, squad vb. bir çok spor aktivitesini sizin için seçmiş ve ona göre kalori yakma miktarınızı ölçebiliyor.

Spor takibinin yanında aynı zamanda gece yatarken de kolunuzda olursa uyku takibi de yapıyor. Ne kadar hareketsiz kaldığınızı vb. ölçümleri yapabiliyor.

  Kendin Al Kendin Öde Market : Amazon GO

Günlük/Haftalık  periyotlarda sizin ne kadar aktif kaldığınızı, ne kadar hareketsiz kaldığınızı size raporluyor.

Samsung Gear Fit 2 Bluetooth ve Wi-Fi desteği mevcut. Bluetooth ile cep telefonunuza bağlanabiliyor. Ve Samsung’un Gear uygulamasıyla beraber telefonda kullanabiliyorsunuz.

GPS olduğu için telefona bağlamadan da kullanabilirsiniz.

4 Gb depolama alanı var demiştik bu alana şarkı da atabiliyorsunuz. Herhangi bir mikrofon hoparlör yok ancak bluetooth kulaklık ile birlikte kullanabilirsiniz. İçerisinde müzik yüklemek haricinde cep telefonunuzdaki müziği de cihaz ile kontrol edebiliyorsunuz. Tıpkı uzaktan kumanda gibi müziği değiştirip sesini açıp kısabiliyorsunuz.

Cihaz yan tarafında 2 tuş bulunuyor. Biri “Home” tuşu diğer “Geri” butonu. Tabi bu tuşlara farklı komut atayabiliyorsunuz.

gear fit 2 renkleri - Akıllı Bileklik Tavsiyesi : Samsung Gear Fit 2
gear-fit-2-renkleri

Son olarak Samsung Gear Fit 2 bataryasından kısaca bahsedeyim. 200 mAh. bataryası var demiştik, cep telefonu bağlı şekilde kullanımda 2-3 gün şarjı gitmektedir.

Akıllı telefona bağlamadan, bluetooth, GPS kapalı olarak kullanımlarda 5 güne kadar batarya süresi uzuyor.

Tasarruf modu sayesinde şarj süresini bir miktar daha uzatabiliyorsunuz.

Rakibi olan akıllı bileklikleri düşünürsek 20-30 gün şarjı giden bileklikler var tabi onlarda ekran yok ama ekran lı model olduğu için samsng fit 2 kabul edilebilir seviyede olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung Gear Fit 2 Fiyatı

Ülkemizde yaklaşık 450-600 ₺ arasında değişen fiyata satılmaktadır. Bu yüzden uygun fiyatlı bir akıllı bileklik olduğunu söyleyemeyeceğim. Düz bir akıllı bileklik 100-150 ₺’ye farklı farklı modeller bulunmaktadır. Ancak Samsung Gear Fit 2‘nin çok fonksiyonel olduğunu söyleyebilirim. Çok kaliteli bir ekran, GPS desteği, başarılı bir nabız ölçer olduğunu tekrar söylemek istiyorum.

Ekran her zaman açık modunda da kullanabilirsiniz yada bilek hareketiyle kendize çevirdiğinizde ekran açılabilir.

 

Benzer İçerikler

Bu Yazı Hakkındaki Yorumlar:

    1. Eğer bahsettiğiniz saatler etiket firmaların getirdiği saatler ise çok bir beklentiniz olmasın çok fazla bir kalite vaat etmiyorlar. ?

  1. Aliexpressden 15 Dolar civarında almayı düşündüğüm akıllı bileklikler oldu ama kalite açısından güvenemedim O yüzden en mantıklısı almış iken samsung gear gibi tanınmış bir markadan alıp sorun yaşamamak lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir