Ateş Ölçer Tavsiyesi : Medifine Temassız Ateş Ölçer

ateş ölçer tavsiyesi 720x315 - Ateş Ölçer Tavsiyesi : Medifine Temassız Ateş Ölçer

Ateş ölçer, bebekler için çok sık kullanım ihtiyacı duyulan cihazlardır. Ben de sizlere hem ateş ölçer tavsiyesi yapmak ve biraz da ürün incelemesi olacak bu yazıyı yazmak istedim.

Ateş ölçer cihazlara çok fazla ihtiyaç duyuluyor, çünkü bebekler çok sık hasta olabiliyorlar ve ateş ölçmenin en sağlıklı, en hızlı ve kolay şekli temassız ateş ölçer kullanmak.

Ölçme yöntemi olarak koltuk altı, ağız yoluyla ya da makattan gibi metodlarda var fakat bu tercihlerde, örneğin koltuk altından ölçüm yaparken bebek hastayken ve huzursuzken uzun süre beklemek sıkıntı olabiliyor.

Ateş Ölçer Tavsiyesi

Ya da ağız yoluyla ateş ölçmek oldukça sıkıntılı olabiliyor. Bu tarz durumlarda temassız ateş ölçerler ile hem kısa sürede ölçüm yapılabilmesi hem de bebeğe temas etmeden kolayca ölçüm yapılıyor olması en güzel avantajı.

Ateş ölçer tavsiyesi olarak sizlere Medifine Temassız Ateş Ölçer‘i tavsiye edebilirim.

Şimdi gelin isterseniz Medifine Temassız Ateş Ölçer ürünü birlikte inceleyelim.

Öncelikle kutu içerisinden başlıyorum. Kutu içerisinde ürün, kullanma kılavuzu ve pilleri bulunuyor. Pilleri kolayca kendiniz yerleştirebilirsiniz. Başka bir işlem yapmanıza gerek yok artık Medifine Temassız Ateş Ölçer kullanıma hazırdır.

medifine ateş ölçer - Ateş Ölçer Tavsiyesi : Medifine Temassız Ateş Ölçer
medifine ateş ölçer

Medifine Temassız Ateş Ölçer Nasıl Kullanılır?

Ölçüm yapmak için tek yapmanız gereken ısısını ölçmek istediğiniz yere dik konumda 5-8 cm uzaklıktayken tuşa basmak ve 1-2 sn beklemek. Bu süre sonunda size sesli olarak sonucu ekranda gösterecektir.

  Yüz Epilatörü Tavsiyesi

Ürünün 2 farklı modu var. “Body” ve “Object” yani “Vücut” ve “Nesne”.

Body modunda vücut sıcaklığını ölçebilirken, Object modunda bebeğin mamasını, oda ısısını, banyo suyu ısısını ölçebiliyorsunuz.

Body moduna alıp alından ölçebilirsiniz. Ancak el ve ayaklarda vücut ısısı farklı çıkabilir. Buna dikkat ediniz.

Son ölçme ısısını hafızaya alır. Bu sayede takip etmeniz kolay olur.

Cihazın üzerinde bir menü var. Bu menüde 4 farklı ayar yapılabiliyor. Bu ayarlarda + ve – tuşlarıyla kontrol edebilirsiniz. İlk ayar sıcaklık birimi Santigrat mı yoksa Fahrenheit ölçüm mü yapmak istediğinizi seçiyorsunuz. (Kafanız karışmasın, siz santigrat kullanın.)

Diğer seçenek ses açıp kapama ayarı. Bu çok önemli bir ayar . Bebek uyurken ölçüm yapacakken çıkan ses ile bebeğinizin korkmasına engel olursunuz.

Diğer bir ayar ise yüksek ateşte alarm ile ikaz vermek için. Bu sınır cihazın orjinalinde 38 derece olarak belirlenmiş. Siz onu istediğiniz sıcaklığa düşürüp yükseltebilirsiniz.

Ateş Ölçer Kalibrasyonu Nasıl Yapılır?

Belirlediğiniz rakamın üzerinde bir ateş ölçümü yaparsa, cihaz sesli olarak uyarı veriyor.

Son ayar kalibrasyon ayarı. Cihaz orjinalinde bu değer 0,8 olarak belirlenmiş. Bu ayarı kontrol tuşuyla değiştirebilirsiniz.

Kalibrasyon Nedir? Bu tür ateş ölçer, tansiyon ölçer gibi cihazlar diğer bir cihaz ile karşılaştırılarak, farklılıkları tespit edilir ve bunun sonucunda bir rapor hazırlanır. Bu işleme kalibrasyon denir. Ateş ölçer kalibrasyon işlemi düzenli olarak yaptırmanızda yarar var. Eczacınızdan bu konuda ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Son olarak, Medifine Temassız Ateş Ölçer malzeme kalitesi ve sağlamlığından bahsederek yazımı bitirmek istiyorum. Bu cihaz çocukların ilgisini çekebiliyor, alıp oynamak isteyebilirler buna karşı da içiniz rahat olsun. Gerek dış muhafazası olsun gerekse iç entegresi olsun, kullanılan malzeme oldukça dayanıklı. Yere düşme ve çarpmalarda cihaza bir şey olmuyor.

  Atopik Dermatit Tedavi Tavsiyesi Ve Faydalı Yöntemler

Ürünün detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştım. Unutmadan , Medifine Temassız Ateş Ölçer ürünü eczanelerde bulabilirsiniz.

Kullananlar üründen oldukça memnun sizinde memnun kalacağınızı düşünüyorum. Sağlıklı günler diliyorum, hoşçakalın.

Benzer İçerikler

Bu Yazı Hakkındaki Yorumlar:

  1. Ateş ölçer lerin sağlıklı ve net sonuçlar vermesi çok önemlidir. Bebeğimizin durumunu hemen öğrenmek lazım, vucüd sıcaklığı anormal durumlarda hemen en yakın sağlık birimine başvurulmalıdır.

  2. Temas etmeden ateş ölçen bir alet, özellikle toplu kullanımlarda daha steril olacaktır. Muayenehanem için düşünüyorum bunlardan almayı.

  3. Cisim ölçme özelliği ile mamaları ölçmek güzel bir şey. Zaten temassız olması bana göre hijyen açısından da önemli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir