Bilgisayar Koltuğu Tavsiyesi: Türksit Lidya

bilgisayar koltuğu tavsiyesi 400x315 - Bilgisayar Koltuğu Tavsiyesi: Türksit Lidya

Türksit adından da anlayabileceğiniz gibi yerli bir marka ve üretimini İzmir’de yapıyor. Tercih sebeplerimden biri yerli sermaye olması ve uygun fiyatlı olarak düşündüğüm bir marka. Ben Lidya bilgisayar koltuğu isimli modelini aldım. Mavi olanı sipariş ettim ancak ürün elime ulaştıktan sonra görüşlerim biraz değişmeye başladı. Çünkü benim sipariş ettiğim mavi renk ile gelen arasında ufak farklılıklar vardı.

Öncelikle benim internet sitelerinden sipariş ettiğim ürün beyaz dikişler ve biraz daha açık mavi görünüyordu. Açık mavi görünmesini stüdyo ışıklarına ve montaj programında işlenmesinden sonra olabileceğini düşündüğümden kafaya pek takmadım ama beyaz dikişlerin siyah gelmesi canımı sıktı, çünkü ben ürünü öğle beğenmiştim.

Eğer ürün alacaksanız firmanın kendi sitesi üzerinden almanızı ve ürünü sipariş verirken arayarak ürünü teyit etmenizi tavsiye ederim. Kendi sitesinden almanızın avantajı hem kargo ücreti hem de kargo süresinin kısalması olacaktır.

Deneyimlerime gelecek olursak; yaklaşık iki aydır kullanıyorum. İlk dikkatimi çeken şey oturma bölümündeki süngerin sürekli kullanımda kolay yıprandığı oldu. Şu an için rahatsız etmiyor ama belli bir süre sonra edebilir.

bilgisayar koltugu tavsiyesi - Bilgisayar Koltuğu Tavsiyesi: Türksit Lidya
bilgisayar-koltugu-tavsiyesi

Sırt bölümü gayet rahat, yaslanarak bilgisayar kullanıyorsanız sırt ağrısından kurtulacaksınız. Bel desteği konusunda yetersiz olsa da ufak bir parça alarak eksikliğini giderebilirsiniz. En büyük hissettiğim eksiklik sabit kolçaklarından oldu masama göre alçak kaldı ve yazı yazarken veya oyun oynarken dirseklerimi koyabileceğim bir yer olmadığından yeterli konforu yaşayamadım.

  2018'in En İyi İntel Ve AMD Anakartları

Hidrolik bir sistemi var bu sayede boyunuza göre ayar yapabiliyorsunuz. Yumuşak bir hidroliği var kullandığım sürede bir sıkıntı yaşamadım. 30 derece arkaya doğru ayar seçeneği ve sallanma aralığı var.

Genel özelliklerine gelirsek  kaplama olarak yapay bir deri kullanılmış. Kolçakları ve ayağı kalıp abs plastikten yapılmış, sağlam bir hissiyatı var.  Konuştuğum yetkilinin bana dediğine göre bir çok yedek parça tüm ürünlere uyacak şekilde standart tasarlandığını söyledi. En azından yedek parça konusunda sıkıntı çekmeyiz.

Bu tip ürünlerde parça bulması zor herkes kafasına göre bir parça ürettiği için firmayla irtibata geçerek bulma ihtimal var oda firma ilgilenirse.

Türksit bilgisayar koltuğunu neden almalıyım konusuna gelirsek. Bütçeniz kısıtlıysa ve bir süre idare etsin sonra satarım yada bir köşeye yedek olarak koyarım diyorsanız size uygun bir ürün olabilir. Bilgisayar koltuğu arayışındaysanız Türksit Lidya’yı sizlere tavsiye edebilirim.

Son olarak Türksit Lidya ölçülerini sizinle paylaşmak istiyorum.

Türksit Lidya Bilgisayar-Yönetici Koltuğu Ölçüleri
Oturak derinliği : 52 cm
Oturak genişliği: 51 cm
Sırt yüksekliği : 83 cm
Amortisör en alçakta oturak yüksekliği : 40 cm
Amortisör en yüksekte oturak yüksekliği : 48 cm

 

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir