Çamaşır Kurutma Makinesi Tavsiyesi : Arçelik 2772 KTI

Arcelik 2772 KTI camasir kurutmamakinesi 454x315 - Çamaşır Kurutma Makinesi Tavsiyesi : Arçelik 2772 KTI

Çamaşır kurutma makineleri şüphesiz artık her eve lazım beyaz eşyalardan biri. Çamaşır kurutma makinesi tavsiyesi arayanlar için önerimiz gayet güzel ve kullanışlı bir makine olan Arçelik 2772 KTI.

Hemen maddeler halinde Arçelik 2772 KTI hakkında olumlu ve olumsuz sayılabilecek yanlarını belirtmek istiyorum. Sonrasında Arçelik 2772 KTI çamaşır kurutma makinesi ile ilgili ayrıntılar vereceğim.

Arçelik 2772 KTI Çamaşır Kurutma Makinesi Olumlu Yanları

 • Çamaşırlarda kırışma yapmıyor.
 • Tam kurutma sağlıyor. (Çamaşırlarınız temiz ve kupkuru çıkıyor.)
 • Çamaşırlarda çekme yada deforme olmuyor.
 • Filtre ve su tankı temizlemek oldukça kolay.
 • Kurutma işlemi bitince sesli uyarı veriyor (Dilerseniz kapatılabilir.)

Arçelik 2772 KTI Çamaşır Kurutma Makinesi Olumsuz Yanları

 • Biraz gürültülü bir makine (Gürültü şiddeti; fön makinesi, mutfak aspiratörü sesi gibi.)
 • Kurutma sırasında dışarıya ısı yayıyor.
Arcelik 2772 KTI camasir kurutma makinesi ozellikler - Çamaşır Kurutma Makinesi Tavsiyesi : Arçelik 2772 KTI
Arcelik-2772-KTI-camasir-kurutma-makinesi-ozellikler

Arçelik 2772 KTI kullanımı sonucunda yanık lastik kokusuna benzer bir koku gelebilir. Endişe etmeyin bu koku bir sorun olduğuna işaret etmiyor. Kurutma makinesi ısı gücüyle çamaşırları kuruttuğu için makine önünde sıcaklık hissedebilirsiniz. Bu nedenle çamaşır kurutma makinenizi havalandırma imkanı olan (pencere önü gibi.) yerlerde konumlandırmanız doğru olacaktır.  Arçelik 2772 KTI çamaşır kurutma makinesini her çeşit çamaşırlarınızda kullanabilirsiniz. Tişörtleriniz makinadan çıkınca giyilmeye hazır olacaktır.

  Hediye Tavsiyeleri 2017

Çamaşır Kurutma Makinesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arçelik 2772 KTI çamaşır kurutma makinesinde dikkat etmeniz gereken nokta; makineye attığınız çamaşıra uygun olan programı seçmelisiniz. Ayrıca çamaşırlarınızın kırışmasını önlemek için makineyi tıka basa doldurmaktan kaçının. Makinenizi mümkünse havalandırma imkanı olanı yere koyunuz. Aksi halde yaz aylarında etrafa yaydığı ısı sizi rahatsız edebilir. Kapalı balkonunuz varsa gerek ısı etkisinden kurtulmak gerekse hiç gürültü duymamak için en ideal yer orası olacaktır.

Kurutma işleminden sonra eğer çamaşırlarınız hala nemliyse ekstra 10-20 dk. gibi kısa programlar ile tekrar kurutma sağlayabilirsiniz. İlk kurutma işlemi bittikten sonra 2 saate kadar kısa süreli çalışarak çamaşırlarınızın buruşmasını izin vermiyor.

Arçelik 2772 KTI camasir kurutma makinesi - Çamaşır Kurutma Makinesi Tavsiyesi : Arçelik 2772 KTI
Arçelik 2772 KTI camasir kurutma makinesi

Çamaşır Kurutma Makinesi Kullanım Tavsiyeleri

Çamaşır kurutma makinesi kullanırken karşılaşabileceğiniz can sıkıcı durumlar olabilir. Özellikle çamaşır ceplerinde unuttuğunuz şeyler yüksek ısı altında erir ve çıkarılması zor lekelere dönüşür. En sık rastlanan sorunlar karşısında deneyebileceğiniz bazı tavsiyeler vermek istiyorum.

Çamaşır kurutma makinesinden çıkan giysilerde ki erimiş sakız ve şeker kalıntılarını çıkarmak için ilk olarak plastik bir spatula (kredi kartıyla bile olur)ile lekeyi kazımaya çalışın. Kazıma sonrası kalan kirim üzerine buz parçaları koyun. Bu sayede leke sertleşecek ve yerinden çıkması kolaylaşacaktır. Ancak kirler hâlâ duruyorsa kalıntıların üzerine yumuşatıcı döküp silerek temizleyebilirsiniz.

Çamaşırlarda oluşan mürekkep lekesini temizlemek için alkol kullanabilirsiniz. Bunu yaparken dikkatli olun; kurutucu yüksek ısılarda çalışır ve alkol yanıcı bir maddedir.

  Coca-Cola İlk Alkollü İçeceğini Çıkarmaya Hazırlanıyor

Kurutma makinesinde eriyen ruj, pastel boya gibi parafinli lekeleri temizlemek için makinenizi boş halde bir kaç dakika çalıştırın. Bu sayede ısınan kirler yumuşar ve çıkarılması kolaylaşır. Yine bir spatula yardımıyla kazıyabilirsiniz.

Çamaşır kurutma makinesinde yastık, yorgan gibi eşyaların tüyleri, pamukları delinme sonucu makinenize doluştuysa öncelikle elinizle bu tüyleri çıkarmaya çalışın. Kalan tüyler için elektrikli süpürge kullananın. Ve makinenizin içini bu tüylerden tamamen temizleyin. Çünkü yine ısı etkisiyle kalan tüyler yanabilir.

Not : Arçelik 2772 KTI ile Arçelik 2772 KT arasındaki fark: Arçelik 2772 KT modelinde kapak cam, Arçelik 2772 KTI modelinde ise camsız kapak bulunmasıdır.

Benzer İçerikler

Bu Yazı Hakkındaki Yorumlar:

 1. Geçenlerde sizin sitenizde tavsiye ettiğiniz bir ürünü mağazaya gidip inceledik meraktan 🙂

  1. Bunu duymak bizi çok mutlu etti. Tavsiyelerimiz doğrultusunda alışveriş yaptıklarını söyleyen takipçilerimiz de var. Böylelikle TavsiyeHane amacına ulaşmış oluyor. Çok teşekkürler.

  1. Çamaşır kurutma makinesi kendi evimizde şu an için kullanmıyoruz ama yakında neden olmasın 🙂 Yorumunuz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir