Cep Telefonu Alacaklara Tavsiyeler

cep telefonu alacaklara tavsiyeler 640x315 - Cep Telefonu Alacaklara Tavsiyeler

Yeni bir cep telefonu alacaklar için bir kaç başlık altında bazı tavsiyeler vermek istiyorum.

Kimseye Sormadan Telefon Almak

Çevrenizde az çok bu işlerden anlayan insanlar oluyor. Bu kişiler dergileri takip ediyorlar, makaleleri takip ediyorlar, YouTube kanallarını takip ediyorlar artık web siteleri çok yaygın onları takip ediyorlar ve bu sayede az çok bilgileri oluyor.

Bu insanlardan telefon tavsiyesi almak, akıl danışmakta yarar var. İlla onun dediğini almak zorunda değilsiniz ama sizin bilmediğiniz bir sorunu bilebilir, bilmediğiniz bir özelliği bilebilir sizin haberiniz olmayabilir. Kısacası haberiniz olmayan bilgiler için çevremize danışarak telefon almakta fayda var.

İnternetten Alışverişe Güvenmemek

İnternetten satın alırken dikkat etmeniz gerekir. Her siteye güvenmemelisiniz. Kart bilgileriniz çalınabilir. Size farklı ürün, sebze, meyve gönderebilirler. Güvenilir, bilindik sitelerden alışveriş yapmalısınız. İnternet alışverişlerinde ayrıca koşulsuz iade imkanınız var.

Mağaza Görevlisini Dinlemek

Mağaza görevlileri genelde markanın adamıdır. Samsung’tan örnek verebilir. Samsung çalışanı sizi kendi ürününe yönlendirecektir.  Size gidip de Samsung iyi değildir, git Sony al demezler. O yüzden onları çok fazla dinlemeyin derim. Bu konuyla ilgili ilginç bilgiler içeren Teknoloji Marketlerinde Uyanık Olun! isimli yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Kullanmayacağınız Özellikli Ürünü Satın Almak

Belki de hiç kullanmayacağınız bir özellik için o telefona fazladan para vermeyin.  Her özellik olsun diye fazladan para vermenin bir anlamı yok. Telefonu ne amaçla kullandığınızı göz önünde bulundurarak satın alın.

  Ülkemizde Nano Teknoloji Çalışmaları

Koruma Önlemlerini Almamak

Yeni bir telefon aldıysanız öncelikle ekran koruyucu almanız bence şart. Gorilla Glass 5 bile olsa çiziliyor, kırılıyor. Ne kadar güvenlik önlemi alırsanız o kadar rahat edersiniz. Çünkü bir anlık kaza sonucu telefonu düşürdüğünüz an kırılabilir.

Markaya Takılmak

Ben Samsungçuyum, ben Applecıyım, ben Sonyciyim.. Siz onun kar ortağı mısınız? Telefon satılınca size kar payımı verecekler? Bu düşünce size hiç yarar sağlamaz. Deli gibi o markayı savunanlar var. Yeni bir telefon çıkınca illa almam lazım diyenler var. Apple taş satsa üstüne logosunu koysa alacak insanlar var.

Hiç böyle şeylere girmeye gerek yok, paranızı böyle takıntılarla çöpe atmayın.

Mümkün oldukça bütçenize uyan telefon alın. 1 maaşınızı geçecek bir telefona kesinlikle para vermeyin. Taksite böldürdüm ödüyorum deseniz bile bence o fiyattaki telefonu almayın. Kırılabilir, bozulabilir ya da kronik bir sorunu çıkabiliyor.

İşte Samsung Note 7′de çıktı. 3600 TL’ye satıldı. Kaç kişini maaşı 3600 TL’dir. Gitti o adam aldı telefonu. Telefonda patlama sorunu çıktı. Belki her modelde yoktur ama risk var. Alelacele aldınız telefonu elinizde patladı, hem fiziken hem mecazen elinizde patladı. Bir de onu değiştirmeye uğraşacaksınız.

En azından yeni bir telefon alırken bence 1 ay bekleyin ve maaşınızı geçen telefonu almayın.

Umarım bu tavsiyelere dikkat edersiniz. Bütçenize, ihtiyaçlarınıza uygun bir telefon alırsınız. Burada bahsettiklerim sadece telefon satın alacaklar için değil bilgisayar veya teknolojik başka bir ürün alacak olan herkes için tavsiyemdir.

  Erkek Bakım Seti : Braun MGK 3080

 

Benzer İçerikler

Bu Yazı Hakkındaki Yorumlar:

  1. kırılmaz ekran tavsiyeniz mutlaka dinlenmeli. telefonun belkide en kolay hasar gören kısmı ekran kısmıdır.

  2. Cep telefonları gün geçtikçe gelişiyor ve pahalılasiyor özellikle ülkemizde çok yüksek fiyatlara satılıyorlar. Note 5 kullanıcısı olarak bu cep telefonunu tavsiye edebilirim. Gayet memnunum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir