Çizim Tableti Tavsiyesi

çizim tableti tavsiyesi

Yeni bir grafik tablet satın almak istiyor ancak en iyi çizim tableti hangisi merak mı ediyorsun? İlk kez çizim tableti alacak olsanız da, yetenekli bir sanatçısınız ancak dijital ortama geçmek isteseniz de veya dijital profesyonel olsanız bile yenisini almak istediğinizde çizim tableti tavsiyesi ihtiyacı duyabilirsin. Senin için doğru olan çizim tableti hangisi olduğunu bulmana yardımcı olmak için bu yazıyı hazırladık.

Her yeni ürün alışverişinde olduğu gibi çizim tableti alırken de bazı riskler olduğunu söylemeliyim. Daha önce çizim tableti satın almadıysan veya bir başkası için hediye tablet almayı düşünüyorsan çizim tableti satın alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi sahibi olacaksın.

Riskler var dedim ama neyse ki, artık bu riskleri almak zorunda değilsin! Çünkü TavsiyeHane, çeşitli marka ve modellerde, özelliklerde ve bütçe düzeylerinde hangi çizim tableti satın alabilirsin sana yardımcı olacak.

Çizim Tableti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanım amacınıza uygun tableti belirlemek için kısa ve pratik konulardan bahsedeceğim. Aynı zamanda tablet tavsiyesi yaparken teknolojik bilgilerle boğmadan, fazla zamanınızı harcamadan aradığınız bilgiye kolayca ulaşmanızı hedefliyorum. Bu sorulara verdiğiniz cevaplar sizi doğru ürüne götürecektir. Görsel ile desteklenmiş, tablet araştırması yaparken sormanız gereken soruları aşağıda bulabilirsiniz.

grafik tableti alırken dikkat edilmesi gerekenler 1024x1024 - Çizim Tableti Tavsiyesi
çizim tableti alırken dikkat edilmesi gerekenler

Bir tablet satın dikkat etmeniz gereken başlıca şeyler şunlardır:

 1. Çizim tableti boyutu ne kadar olmalı?
 2. Çizim alanı/aktif alan ne kadar büyüklükte olmalı?
 3. Aktif alan düzenli mi yoksa doğrudan çizilebilen LCD mi?
 4. Basınç Duyarlılık seviyesi ne kadar?
 5. Stylus bir bataryaya mı sahip, şarj için kablo gerektirmiyor mu, yoksa nasıl şarj ediliyor?
 6. Tablette kısayol tuşları var mı?
 7. Sol elini kullananlar için tablet çevrilebilir mi?
 8. Tabletin ağırlığı ve taşınabilirliği nedir?
 9. Çizim tableti fiyatı ne kadar olmalı? Fiyatını hak ediyor mu?
 10. Hangi aksesuarlar tabletle birlikte geliyor? Pakette hangi yazılım var?
 11. Hangi yazılımı/işletim sistemini destekliyor?
 12. Sürücüler sık ​​sık güncelleniyor mu?
 13. Müşteri hizmetleri, servisi iyi mi?
  Kulaklık Tavsiyesi : Snopy SN-R1

Uygun Çizim Tableti Tavsiyesi

giriş seviye çizim tablet tavsiyesi - Çizim Tableti Tavsiyesi
giriş seviye çizim tablet tavsiyesi

Çok fazla işleve ihtiyaç duymayan sanat eseri ya da hafif ofis işleri için, piyasadaki en küçük, en ucuz tabletler bunlardır. Bu tabletlerde aktif alan yok ve birkaç kısayol tuşu bulunur. Böylece kolunuzu kullanırken büyük hareketlerle hareket etmenize gerek kalmayacak. Bu tabletler yaklaşık 1024 seviyeli hassasiyete sahiptir ve ayrıca Osu oynamak için harikadır!

Hassasiyet seviyeleri, yaptığınız çizgilerin boyutunu ve kalitesini ne kadar iyi kontrol edebildiğinizi gösterir. Tabletinizle çizim yapmayacaksan bunun için endişelenme, 1024 seviyesi fazlasıyla yeterli.

Basit işlerde kullanabileceğin çizim tableti tavsiyeleri şunlardır:

+ Turcom 8 x 5 Inç Çizim Tableti (TS-6580)
+ Huion 4 x 2.23 Inç OSU Çizim Tableti – 420
+ Wacom Intuos Pro Pen and Touch Small Tablet (PTH451)
+ Turcom TS-6610 Çizim Tableti

100 $ Altı Çizim Tableti Tavsiyesi

Eğer yeni başlayan biriysen ve çizim yapabilmek için en ucuz tableti istiyorsan, aşağıdaki listeye göz atabilirsin. Manga ya da anime tarzı görsel çizmek istiyorsan, burada tavsiye edeceğim tabletler tam sana göre!

Bu bölümde önereceğim tabletler, bilgisayarda ne tür çizgiler çizebileceğini doğru bir şekilde kontrol etmek için gerekli olan 2048 hassasiyet seviyesine sahiptir. Daha az hassasiyete sahip tabletler çizim için ideal olmuyor.

Tüm bu tabletler orta büyüklüktedir ve en iyi 15″-17″ ekran ile uyumlu çalışır. Bu tabletlerdeki çizim alanı, düzgün hatlar çizmek ve silme hareketleri için yeterince büyüktür, üstelik taşınabilir cihazlardır. Buradaki tabletlerin fiyatı 100 $ altında, böylece karar verirken bütçen çok zorlanmayacak.

  Alacak Hediye Bulamadınız Mı? Ne Alacağınızı Bilmiyor Musunuz? İşte Size Yardımcı Olacak 10 Hediye Tavsiyesi
100 altı çizim tablet tavsyesi - Çizim Tableti Tavsiyesi
100$ altı çizim tablet tavsiyesi

 

Deneyimli Çizerler İçin Çizim Tableti Tavsiyesi

Deneyimli bir sanatçıysanız ve dijital ortama geçmek istiyorsanız ya da tabletiniz var ama yeni model çizim tableti arıyorsanız, bu bölüm sizin için. Buradaki tüm tabletler, en detaylı ve gerçekçi stilleri çizebilecek 2048 hassasiyet seviyesine sahiptir. Tüm bu tabletler orta boy veya daha büyüktür. Çizim tableti fiyatı 100-500 $ aralığındadır. Bu fiyat aralığındaki bir tablete yatırım yaparak sizi yıllarca idare edecektir.

Bu bölümdeki tabletler profesyonel fotoğrafçılar için de tablet tavsiyesidir.

deneyimli çizerler için tablet tavsiyesi - Çizim Tableti Tavsiyesi
deneyimli çizerler için tablet tavsiye

 

Profesyoneller İçin Çizim Tableti Tavsiyesi / En Hassas Tabletler

Eğer profesyonel amaçlı, grafik öğrencisi ya da fiyat problemi olmayan biriysen buradaki tabletler tam sana göre. , Doğrudan tablet üzerinde çizim yapabileceksiniz. Profesyonel çizim tableti tavsiyesi istiyorsan, imleç nerede, kalem nerede karmaşasına son veren çizi tabletlerine bir göz atın. Yalnız bütçeniz geniş olmalı. Haliyle pro cihazlar ve fiyatlar üst seviyelerde.

Bu bölümde, çeşitli üreticilerin tabletlerini 500-3000 $ aralığında. Bu tabletlerin hepsi 2048 seviyesinde hassasiyete sahiptir, hepsi büyük boyutludur ve 1366 x 768 ila 2560 x 1440 çözünürlükleri vardır. Bu bölümdeki tabletlerin PPI sayısı, boyut ve çözünürlüğe bağlı olarak 90-108’dir.

Bunlar pahalı sayılabilecek tabletler, ancak en iyi çizim deneyimini sunuyorlar. Düzenli olarak grafik işlerini ticari amaçla yapıyorsan, iş akışını hızlandırmak ve ergonominizi geliştirmek için bu tabletlerden birine yatırım yapmaya değer.

profesyonel çizim tableti tavsiyesi - Çizim Tableti Tavsiyesi
profesyonel çizim tableti tavsiyesi

Şimdi Seçmeye Hazırsın

Çizim tableti tavsiyelerini okudun, iyi bir tableti nelerin oluşturduğunu ve hangi tabletlerin ihtiyaçlarınla eşleştiğini öğrenmiş oldun. Artık güven ile satın alma kararı vermeye hazırsın! Yeni tabletinin tadını çıkar!

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir