Coca-Cola İlk Alkollü İçeceğini Çıkarmaya Hazırlanıyor

coca-cola-alkollü

Coca-Cola, ilk olarak 131 yıl önce piyasaya çıktığından beri tüm dünyada en tanınmış markalardan biri olmuştur. Şimdilerde ise, Japonya’daki ilk alkollü içeceği lanse ederek tamamen yeni bir sektöre girmeye hazırlanıyor.

Coca-Cola‘nın bu yeni ürünü geleneksel olarak, shōchū adı verilen damıtılmış bir içecek ve maden suyuna ilave olarak bir miktar aroma ile yapılmıştır. Alkol oranı genelde %3 ile %8 arasında değişiyor. 

Coca-Cola Japonya’nın web sitesinde şirket CEO’su Jorge Garduño’nun verdiği röportajda, şirketin bu yılın sonunda alkollü versiyonunu piyasaya sürmesi planladıklarını söyledi. Görünen o ki, alkollü Coca-Cola ürününe yönelik denemeler yapıyor ve piyasanın nabzını da bu süreçte ölçmek istiyor.

Japonya’da teneke kutu içerisinde satılan bu tür içeceklere “Chu-Hi” deniyor. Coca-Cola’da, Japonya’da düşük alkol içeren ilk Chu-Hi ürününü piyasaya çıkaracak.

Jorge Garduño’nun röportajının devamında şunlara yer verildi: “Daha önce düşük alkol kategorisinde ürün denemesi yapmadık, ancak bu, yeni tadları keşfetmeyeceimiz anlamına gelmez.”

Japonya dışındaki ülkelerde yeni Coca-Cola alkollü içeceği denemek isteyenler bir süre daha bekleyecekler.

alkollü cocacola 1024x691 - Coca-Cola İlk Alkollü İçeceğini Çıkarmaya Hazırlanıyor
alkollü cocacola

Coca-Cola CEO’su Garduño : Gelecek 5 Yıl En İyi 5 Yılımız Olacak

Garduño, “Japonya’ya benzeyen başka özel bir pazar yok, pek çok ürün burada doğacak ve burada kalacak. Japonya kültürü çok özel” dedi.

Aslına bakarsanız Coca-Cola ilk alkollü ürününü çıkarıyor ama ilk kez alkol pazarına dahil olmayacak. 1977’de The Coca-Cola Company Yönetim Kurulu Başkanı John Paul Austin Şarap Spectrum ünitesi kurulumuna katkıda bulunmuştu.

  GearBest Artık Türkçe Olarak Hizmet Vermeye Başladı

Müslümanların Coca-Cola’ya tepkileri yanında bağımlılıkları da bilinen bir gerçek. Müslüman ülkelerde kola tüketimi oldukça fazla. Bu yeni alkollü Cocacola hamlesinden sonra tepkilerin nasıl olacağını merak etmiyor değilim. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

Benzer İçerikler

Bu Yazı Hakkındaki Yorumlar:

  1. Bir alkol eksikti zaten. Alkollü içecek yokmuş sanki de coca cola çıkarmışm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir