LGS İçin Uzman Tavsiyeleri

meb-lgs-tavsiyeleri

2018 Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) sınavına sayılı günler kaldı. 2 Haziran’da yapılacak olan sınava 1 milyon öğrenci katılacak. Kendinizi hazır hissetseniz de lgs için uzman tavsiyeleri işinize mutlaka yarayacaktır. MEB kılavuzuna göre, bugün LGS sınav giriş belgesi yayınlanacak. Uzmanlar, adayları Devamını Oku..

DGS Sınav Süresi Değişti! Yeni Sınav Süresi Kaç Dakika Oldu?

dgs 2018 sinav suresi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, ÖSYM değerlendirme raporları serisinin ikincisinde meslek yüksekokulları ve açıköğretim fakültesi önlisans programlarından mezun olan öğrencilerin, lisans programlarına geçişleri için yapılan 2017 Dikey Geçiş Sınavı’nın incelendiğini ve raporda dgs sınav süresi ile ilgili önerinin yer Devamını Oku..

Öğretmenlik Eğitimi Değişti! Yeni Sistem Kimleri Kapsıyor?

yeni öğretmenlik sistemi

YÖK’ün koordinasyonunda güncellenen ve yarın kamuoyu ile paylaşılacak toplam 25 öğretmenlik lisans programı, ilk kez 2018-2019 öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlanacak. Öğretmenlik bölümüne yeni giren öğrenciler, yeni öğretmenlik sistemi ile eğitilecek. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) koordinasyonunda güncellenen 25 öğretmenlik lisans programı, Devamını Oku..

Son 2 Ay Kala KPSS’ye Nasıl Çalışmalıyım?

kpss-hazırlık-tavsiyesi

Sınava az bir süre kalsa bile performansını sakın düşürme. Aksine daha da arttırman gerekiyor. Çünkü son 2 ay kala KPSS’ye hazırlanırken yapacağın çalışmalar asıl sınav performansını etkileyecek. Soru çözmen gerektiğini zaten biliyorsun ama asıl yaptığın çalışmalar ÖSYM’de çıkmış soruları çözmek Devamını Oku..

Üniversite Tercihi Yapacakların Dikkatine

üniversite tercihi tavsiye

Üniversite tercihi yapmak için strese giriyor, uykularınız kaçıyor, epey uğraş veriyorsunuz. Peki doğru mu yapıyorsunuz? Üniversite tercihi yapacaklar için bakış açınızı değiştirecek bu yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim. İlk önce şunu söyleyeyim; hangi üniversite hangi bölüm çıkmazına girmenize gerek Devamını Oku..

Toplam 3 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.123