Elektrikli Bisiklet Tavsiyesi

citycoco comfort elektrikli bisiklet

Elektrikli bisikletler, Elektrowind ve City Coco olmak üzere 2 adet ihracatçı firma tarafından Çin’den geliyor. Bu yazıda sizlere elektrikli bisiklet tavsiyesi yapacağım cihaz CityCoco Comfort V2 modeli. Bu bisiklet hakkında tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.

Yaklaşık 1000w gücünde kuvvet (enerji) üreten bir motora sahip. Resimlerde gördüğünüz gibi üzerinde çok basit bir mekanizma var. Motoru arka tekerleğin içinde bulunuyor. Motora güç veren batarya ise ayak koyduğumuz yerin hemen altında bulunmakta. Güzel ve ilgi çeken bir tarzı var. İstanbul Avcılar City Coco‘dan alabilirsiniz. Alışveriş öncesi ve sonrası verdiği destekle sizi memnun edeceklerdir. Özellikle Özkan Bey sizinle ilgilenecektir.

CityCoco Comfort V2 elektrikli bisikleti biraz yakından inceleyelim. Öncelikle ilk dikkat çeken şey tekerlekleri. Tekerlekler oldukça tarz. Yaklaşık olarak ölçüleri 225x55x8 cm boyutunda. Cihaz toplam ağırlığı 60 kg. Oldukça geniş, bu genişlik size güven ve konfor sağlıyor. Yine yakına gelecek olursak iki gidonun hemen ortasında bir ekran var. Bu ekranda sürücüye yol ile ilgili hızınız, kalan pil durumu, toplam gittiğiniz mesafe ile ilgili bilgiler sunuyor. Gerçekten basit ama kullanışlı bir yol bilgisayarı diyebiliriz.

Cihazın ayna açısı oldukça iyi. Zaten Avrupa Birliği sertifikasına sahiptir. Bisikletin kornasına bastığınız zaman etkili bir sesi olduğunu söylemeliyim. Neredeyse bir araba kornasını aratmayacak seviyede sesi var. Bu bisiklet tek kişilik ama arkasına bir aparat bağlanarak 2 kişi binilebilecek hale getiriliyor. City Coo web sitesinde örneklerini görebilirsiniz.

Elektrikli Bisiklet Batarya Süresi

Bunun dışında elektrikli bisiklet batarya süresi yaklaşık ağırlığınıza ve aldığınız yola göre 25-40 km menzile sahip. Yaklaşık 20 km yol yaptıktan sonra bataryası yarının biraz altına düşüyor. Tabi gittiğiniz yolların yokuş olması etkiliyor. Elektrikli bisiklet batarya şarj süresi 7-8 saat kadar sürüyor.

  Muhabbet Kuşu Beslenmesi ve Bakımı

Yokuş performansı gerçekten iyi olduğunu söyleyeyim tabii çok aşırı dik yokuş ve kilolu değilseniz gayet rahatlıkla çıkabiliyorsunuz. Yokuş konusunda güçlü bir motora sahip.

Tarzı ve ilgi çekiciliği oldukça yüksek bir bisiklet. Yoldan geçerken insanlar dönüp size bakıyor.

citycoco comfort elektrikli bisiklet tavsiyesi - Elektrikli Bisiklet Tavsiyesi
citycoco comfort elektrikli bisiklet tavsiyesi

Elektrikli Bisiklet Püf Noktaları

Bir kaç tane güvenlik önlemi var onlardan bahsedeyim. Cihazı anahtar ile çalıştırmak çok basit. Anahtarı taktığınız anda bir kere sağa çeviriyorsunuz ve bisiklet aktif hale geliyor. Ama gazı çevirdiğiniz zaman gitmeyecektir. Sebebi destek ayağının henüz kapatılmamış olması. Destek ayağını kapatmadığınız sürece gaz verseniz de cihaz gitmeyecektir.

2. güvenlik önlemi, ayağı kapatıp, frene basıp gaz verseniz yine gitmeyecektir. Ancak frenden çekip hafif gaz verdiğiniz anda bisiklet hemen ileri atılacak. Buna alışmak biraz zaman alabilir ama bir kaç saat bindiğiniz zaman tüm kontrol sizde olacak, alışacaksınızdır. Bir kaç saatlik tecrübe sonucunda her yere rahatlıkla gidebileceksiniz.

Bunun dışında, arkasında çalışan bir stop lambası, önde 1 adet led lamba var. Bunlar sürekli motorla beraber çalışıyor. LED olduğu için çok fazla enerji sarfetmiyor.

City Coco firması bu cihazla kullanmak üzere çeşitli aksesuarlarda üretiyor. Şimdilik aksesuar olarak arka teker üstü çantası mevcut. Cihaz arkasına özellikle bir çanta olması büyük ihtiyaç. Telefonunuz anahtarlarınız vb. buraya koyabilirsiniz. Tabii kullanıcı arttıkça gelen talep doğrultusunda eksikler giderilecek yeni aksesuarlar eklenecektir.

  Güncel 5 Dizi Tavsiyesi

Frenlerde emniyetli bir şekilde çalışıyor. 6 ayda bir bakım yaptırmanız gerekiyor. City Coco firması evinize gelerek cüzi bir fiyatla bakımını gerçekleştirecektir.

citycoco comfort elektrikli bisiklet tavsiye - Elektrikli Bisiklet Tavsiyesi
citycoco comfort elektrikli bisiklet tavsiye

Elektrikli Bisiklet Kullanıcı Yorumu

Motor gücü gayet yeterli, bataryası bir ilçede oturuyorsanız yeterli. Otoparkta priz varsa o şekilde şarj edebilirsiniz. Bu bisikletlerde çıkarılabilir pilli modelleri de var ama henüz pek yaygınlaşmadı.

Yakın mesafelerde kullanımı oldukça pratik ve konforlu olan elektrikli bisikletiniz ile E-5 ve otobana çıkmanız mümkün değil, zaten güvenlik açısından çıkmamanıza da gerekiyor.

Batarya azaldıkça voltaj düşüyor ama çekiş gücünden bir şey kaybetmiyor. Bataryası 500 kere şarj edilebiliyor. Daha sonrasında batarya ömrü tükenmiyor ama gücü azalıyor.

Yolun rüzgarını vücudunuzda çok rahat hissettiriyor. Şehir içi normal bir kullanım için yeterli hızlara çıkıyor. Genel olarak tavsiye edebilirim.

Menzil konusunda sorun yaşayabilirsiniz. 40 km. menzilden bahsediliyor ama yokuşlu yollarda daha fazla batarya tüketiyor. Düz yolda 35 km.’ye kadar çıkıyor.

Çalınmaya karşı güvenlik önlemi bulunuyor. Anahtarlık üzerinde kontak kapattığınızda cihaz kilitleniyor. Cihazı başkası hareket ettirmeye kalktığında alarm çalmaya başlıyor. Yokuş çıkarken çok yavaşlıyor. Yürüyen insanlar sizi geçebilir.

Batarya göstergesi 3 kademedeyken motor kendini kapatabilir. Sıfıra kadar bekleyip şarj ederim diye düşünmeyin. Aksi halde o sizi taşıyacağına siz onu taşımak zorunda kalabilirsiniz.

CityCoco Comfort V2, 87 kg. + 80 kg. ağırlığında 2 kişiyi düz yolda çok rahat taşıyabildiği test edildi 🙂

Daha uygun fiyatlı elektrikli bisiklet tavsiyesi isterseniz Volta Elektrikli Bisiklet incelemesi başlıklı yazıma göz atabilirsiniz.

Benzer İçerikler

1 thought on “Elektrikli Bisiklet Tavsiyesi

  1. Uzun zamandır oğluma böyle bir bisiklet almak istiyordum. Çok güzel anlatmışsınız teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir