En Çok Satan Telefon Markaları 2017

en çok satan telefon markaları 2017 600x315 - En Çok Satan Telefon Markaları 2017

2017 senesinin sonlarına yaklaştık. Telefon piyasasındaki rekabet kıyasıya devam ederken merak edenler için bu yılın en çok satan telefon markaları hakkında bir liste hazırladık.

Strategy Analytics‘in bu yılın ikinci yarısındaki verilerine bakıldığında cep telefonu pazarının liderleri ortaya çıkıyor.

ZOJrdG - En Çok Satan Telefon Markaları 2017


1. Samsung

Bir çoğumuzun tahmin edeceği üzere en çok akıllı telefon satan markalar sıralamasında Samsung zirvede yer alıyor. Geçtiğimiz yıl Galaxy Note 7 modelindeki sorunlar nedeniyle yaşadığı zorlu zamanları geride bırakmayı başaran Samsung, ikinci çeyrekte 79.5 milyon telefon satma başarısı gösterdi. Bu rakam akıllı telefon pazarının %22.1’lik kısmı demek.

2. Apple

İkinci sırada ise bu markadan başka telefon asla kullanmam diyenlerin markası Apple‘ı görüyoruz. iPhone model seri telefonlarıyla 41 milyon telefon satışı gerçekleştiren Apple pazar payının %11.4’lük bir dilimine sahip.

Ancak gerek Samsung ve gerekse Apple geçtiğimiz yıla kıyasla gerileme yaşıyor. Bunun nedeni Çin’in yükselen telefon markası Huawei.

3. Huawei

En çok satan telefon listesinin üçüncü sırasında Huawei yer alıyor. 2017’nin ikinici çeyreğinde 38.4 milyon telefon satışı yapma başarısı gösteren Huawei, cep telefonu pazar payını %9.4’ten %10.7’ye çıkardı.

4. OPPO

Çok satan telefonlar arasında dördüncü sırada yine Çin merkezli bir telefon markası olan OPPO yer alıyor. Akıllı telefon kullanıcıları arasında ilgisi gün geçtikçe artan OPPO, 29.5 milyon telefon satışı gerçekleştirmiş durumda. Bu da telefon pazar payının %8.2’si anlamına geliyor.

5. Xiaomi

2017’de en çok satan telefon markaları listemizin son sırasında ise yine bir Çin malı telefon markası var. O da Xiaomi. Özellikle Çin’de piyasaya sürdüğü her modelle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Xiaomi, yılın bu zamanına kadar 23.2 milyon telefonsattı. Böylece küresel telefon pazardaki payı %6.4 demek oluyor.

Dünya geneli olarak baktığımızda bu yılın tüm akıllı telefon markaları için oldukça güzel geçtiğini söyleyebiliriz. 2017’nin ikinci çeyreğinde akıllı telefon pazarı %6’lık bir büyüme gerçekleştirmiş oldu.


Gönül ister ki bu listerlerde yerli markalarımız da yer alsın.

ZOJr1z - En Çok Satan Telefon Markaları 2017


bilgi - En Çok Satan Telefon Markaları 2017 Bilgi: Strategy Analytics kimdir diye merak edenler için dip not.
Otomobil üreticileri ve tedarikçileri, İçerik ve Medya şirketleri, Sabit, Mobil ve Entegre Servis Sağlayıcılar ve Düzenleyiciler, Aygıt satıcıları, Stratejik Teknoloji üreticileri & Altyapı satıcısı, Yatırım firmalarını kapsayan hemen her sektörde araştırma ve analizler yaparak tüketicileri bilgilendiren bir platformdur.
Son olarak;2. el telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederim.
Benzer İçerikler
  Tost Makinesi Tavsiyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir