En Güzel Kişisel Gelişim Kitabı

kişisel gelişim kitabı üstün dökmen 750x315 - En Güzel Kişisel Gelişim Kitabı

Kitap okumayı sevenlerin ya da kitap okumaya yeni başlayacaklar için en ideal kitap hiç şüphesiz ki sizlerin de bildiği üzere kişisel gelişim kitaplarıdır. Tabi ki piyasada binlerce yazarın binlerce ürünleri arasından bir seçim yapmak sizler için çekilmez bir olay olabilir. Bu gün sizlere biraz daha yardımcı olmak amacıyla iki yazar karşılaştırmasıyla iki kitap tavsiye edeceğiz.

İlk olarak eğer ki kişisel gelişim kitapları okuyorsanız söylememiz gereken en önemli nokta yazarınızın kesinlikle bir hoca olması gerekmektedir. Nedeni ise bu bölümü okumuş insanların daha çok ders kitabı edasıyla yani öğretici bir şekilde yazıyor olmasıdır. Sonuçta kişisel gelişim kitaplarının amacı öğretmektir. Örneğin, sizlerin de çok yakından bildiğine inandığım yazarımız Üstün Dökmen‘i tanımayanımız yoktur. Kendisine ait olan ‘Var olmak, gelişmek, uzlaşmak, evrenle uzlaşma süreci ‘ adlı kitabı kişisel gelişim ve öğrenim adına birçok bireye yardımcı olmaktadır. Her insan sahip oldukları şeyleri bu bir düşünce yada somut bir varlıkta olabilir ama ne olursa olsun sonraki nesillere aktarmak ister.

Kitabımızın ise tam da bu noktada değindiği şey insanoğlunun bunu gerçekleştirmesi için öncelikle var olması ve bu var oluş ile kendini bulması ve geliştirmesi yönün de gereksinim ve önerilerdir. Yani ele aldığımız kitabın ana fikri ve bizlere öğretmeye çalıştığı şey kendimizi bilmek ve bir takım şeyleri açığa çıkararak özgür bırakmaktır. Anlatım olarak ise bize öğretme tarzı bir öğretmen edasıyla birinci ağızdan düz bir anlatımdır. Bazı kitapseverlere sıkıcı ya da bunaltıcı olarak gelse de bize verilmek istenileni kitabın son sayfasını kapattığımızda kesinlikle faydasının görüldüğü anlaşılacaktır.

Bir diğer yazarımız ve kitabımız ise hiç şüphesiz ki Doğan Cüceloğlu olacaktır. Doğan Cüceloğlu’nun yazmış olduğu ‘Gerçek özgürlük’ adlı kitabını eğer hala duymadıysanız bir kulak vermeniz gerekmekte çünkü anlattıkları ve anlatım tarzı daha önce neredeyse hiçbir kişisel gelişim kitabında görmediğimiz tarzda. Nedeni kitabını hikâye tarzında, bir roman edasıyla kaleme alıyor olması yani örnek verdiğimiz kitap üzerinden gidecek olursak emekli profesör Yakup Bey ve öğrenci Timur’un bir tesadüf eseri tanışarak başlayan bir hikâye… Şöyle ki kendini bilmeyen ve tam anlamıyla tanımayan insanların ulaşmaya çalıştığı özgürlüğe en kısa yoldan ve keyifli bir şekilde ulaştıracak olan bir kişisel gelişim kitabı tavsiyesi olarak sizlere önerilebilir.

Açıklamış olduğumuz yazarlarımız gerek yazım tarzından kaynaklanan gerekse konulara bakış açısı olarak açığa çıkan farklılıklar ise kitapseverler için çok önemli ve ayırt edici özellik olacaktır. Ben bu yazarları ve özellikle bu gün söylemiş olduğumuz kitapları okurken hem keyif alıyor hem de her okuduğum sayfasında kendi hayatım adına birçok kazanım sağlıyorum. Demem o ki eğer sizlerde şu aralar bir kişisel gelişim kitabı arıyorsanız kesinlikle bakmanız gereken kitaplardır.

Benzer İçerikler
  Üç Tavsiye Bir Arada: Film, Kitap, Dizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir