FPS Mouse Önerisi : Logitech Hyperion G402

fps-mouse-onerisi-logitech-g402

FPS mouse önerisi istiyorsanız Logitech Hyperion G402 Türkiye toprakları içerisindeki en iyi fps faresi olabilir. Teknoloji marketlerde ortalama 230₺ fiyat bandında gezen Logitech Hyperion G402 fiyatının hakkını fazlasıyla veren bir fare.

Daha önceleri kullanmış olduğum Logitech G300S sağ tuşunun bozulması üzerine ve çalıştığım teknoloji marketinde indirim olunca hemen aldım. Bu arada Logitech G300S’i de yaklaşık 4 sene kullandım o nedenle bildiğim bir markadan almak istedim yoksa daha iyileri de vardır topa tutmayın şimdi beni.

Logitech Hyperion G402 Tasarımı

Şimdi Logitech Hyperion G402’e gelecek olursak, sağ el için tasarlanmış en iyi fps faresi. Tasarım olarak benim elime büyük gelse de tuşların basma yüzeyi çok geniş makro tuşlarının da birbirine yakın olması işimi gayet kolaylaştırdı. Benim parmaklarım biraz küçük.  Logitech Hyperion G402 programlanabilir tuşlarla ve sağlam yazılım desteği ile geliyor.

Daha önce (burada) yazmış olduğum Logitech G300S için bahsettiğim yazılım özellikleri bunun için de geçerli. Ufak bir parantez açmak isterim eğer simetrik bir mouse arıyorsanız Logitech G300S sizin için biçilmiş kaftan.

Logitech Hyperion G402 ile devam edelim, üzerindeki her tuş programlanabilir. Standart tuşlar haricinde 5 tane makro tuşu var. 4000 dpi kadar çıkabilen Logitech Hyperion G402 250 dpi kadara da düşebiliyor. Logitech Hyperion G402 için sadece fps dese de diğer oyunlara da entegre geliyor diyebiliriz.

  Kahve Makinesi Tavsiyesi

Logitech’in Fusion Engine sensör teknolojisini ve şirketin Delta Zero sensör teknolojisini kullanarak aşırı hassasiyet için 500 IPS (saniyede inç) hızına ulaşıyor. Fusion Engine devre dışı bırakıldığında bu rakam düşüyor.

Logitech Hyperion G402 en iyi fps mouse olarak geçmesi bir pazarlama taktiği değil, DOTA delisi arkadaşıma verdim o denedi ve diğer bir çok rekabetçi oyunda da işe yarar şekilde ve yüksek performansta çalışıyor.

fps mouse onerisi logitech g402 led - FPS Mouse Önerisi : Logitech Hyperion G402
fps-mouse-onerisi-logitech-g402-led

Logitech Hyperion G402 Karanlıkta Kaybolmaz

Logitech Hyperion G402‘in toplamda 8 tuşu var. 2 metre kauçuk kablosu var ve üzerinde 3 farklı seviyede ayarlanabilir dpi ışığı göstergesi ve G logosunun yandığı mavi renkli ledleri var. Gece karanlığında olur da Logitech Hyperion G402’inizi kaybedersiniz bulun diye konmuş sanki çünkü gerçekten siyah gibi siyah bir rengi var. Ben sadece logosundan buluyorum. 🙂

Toparlayacak olursak kaliteli bir marka arıyor ve ağırlıkla fps oyunlarda takılıyorsanız kesinlikle Logitech Hyperion G402’i tavsiye ederim. Önce şey diyorsunuz bir fareye bu kadar para verdim daha ucuzunu alsaydım ne olurdu ki? Ama kullandıkça ve deneyimledikçe aslında çok iyiymiş diyorsunuz.

Yazımı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler. Teknolojiye dair tecrübelerimi sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir