Fritöz Tavsiyesi : Tefal Actifry

tefal actifry firtöz önerisi

Fritöz almaya karar verdiniz ve hemen internette araştırmaya koyuldunuz. Çok farklı ürünlerle karşılaştınız ama şimdi fritöz tavsiyesi almak için doğru yerdesiniz 🙂

Piyasadaki en iyi fritözlerden biri olan Tefal Actifry’ı sizler için inceliyoruz.

Hem bir inceleme hem de fritöz tavsiyesi yapacağım bu ürün sizlere piyasanın en sağlıklı patateslerini yapan bir fritözdür. Sağlık diyorum çünkü Tefal Actifry 1 kaşık yağ kullanımı ile patates kızartabilmektedir.

Sağlıklı kızartmalar yapabilmesinin yanı sıra Tefal Actifry‘ın bir diğer önemli özelliği de ultra ekonomik bir firtöz olması. Tefal Actifry ile yaptığınız kızartmalar eski nesil fritözlerdeki gibi yağa bulanmış olmuyor. Bu şekilde az yağ kullanılmış olarak sağlıklı kızartmalar yapılıyor.

Ürün sadece bir patates kızartma makinesi değil aynı zamanda bir fritözden beklediğiniz tüm pişirme özelliklerine de fazlasıyla sahip.

Yani farklı yemekleri pişirebilmek için ayrıca para verip yeni ürünler almaya gerek yok.

Tefal Actifry‘ın pişirebildikleri arasında; tavuk, balık, kırmızı et gibi yiyeceklerde var. Ürün sadece patatesleri değil saydığım tüm yiyecekleri de gayet hızlı ve sağlıklı bir şekilde pişirebiliyor.

fritöz tavsiyesi - Fritöz Tavsiyesi : Tefal Actifry
fritöz tavsiyesi

Dilerseniz Actifry’ın pişirme tekniğinden biraz bahsederek fritöz tavsiyesi yazıma devam etmek istiyorum.

Actifry kızartma şekli, pişirme tavalarının aksine kızgın yağda değildir. Sıcak hava uygulayarak patatesleri pişiriyor. Bu da patateslere hafif bir tat veriyor.

Tefal Actifry ile 1 kg. patates kızartması için 1 kaşık yağ kullanmak yeterli.

Bu ürünün patatesleri pişirme süresi ise patateslerin türüne ve kalınlığına göre değişiyor. Yani bu ürünün pişirme süresi azami olarak en fazla 30 dakikayı buluyor.

  Samsung Note 7 Alternatifi Telefon Tavsiyesi

Elektrik enerjisiyle çalışan Tefal Actifry, 1400 Watt gücüne sahip. Dikkat çeken bir diğer özelliği ise dijital zamanlayıcı. Bu özellik sayesinde elektronik ısı kontrolü yapabiliyorsunuz. Pişirme bittiğinde otomatik durması için zamanlayıcıyı ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca ürünün çok kullanışlı bir led ekranı da bulunuyor.

Fritöz tavsiyesi olarak verdiğimiz bu ürün ayrıca kolay temizlenebiliyor. Parçalarını rahatlıkla ayırıp bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz.

Ayrıca ürün kutusundan lezzetli tariflerin bulunduğu bir de tarif kitabı çıkmaktadır.

Yazımın sonunda fiyat bilgisi vermek istiyorum. Tefal Actifry fritözü beğendiyseniz ve almak isterseniz piyasada ortalama olarak 350₺‘den satılmaktadır.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir