Hepatit B İçin Bitkisel Kür Tavsiyesi

hepatit b bitkisel tedavi

Hepatit B hastalığından nasıl korunmalıyız? Prof. Dr. Saraçoğlu, Hepatit B’ye karşı hangi doğal kürü öneriyor, hepatit b aşısı önemi nedir? Bu yazımda sizlerle bu bilgileri paylaşacağım.

Hepa karaciğer demektir, Hepatit B de karaciğere yerleşen virüsün adıdır. Bu virüs karaciğer hücrelerinde iltihaplanmaya neden oluyor.

Hepatit B nasıl bulaşır? Tabii ki bağışıklık sisteminiz zayıfsa yerleşme şansı daha kolay. Gider orada durur. Yerleşir oraya, bağışıklık sisteminiz güçlüdür. Buna ne dersiniz Hepatit B pozitif. Yani Hepatit B taşıyıcısı ama herhangi bir enfeksiyon yok, iltihaplanma yok. Yani virüs aktif hale gelmemiş, çoğalmıyor. Çoğalmadığını nerden anlıyoruz kanda viral yük normal(negatif) , virüsün sayısına bakılıyor.

Ama karaciğerde Hepatit B virüsü var, 20 yıl kardeş kardeş yaşıyorlar. Ne karaciğere zarar veriyor, bunlara taşıyıcı deniyor. Yalnız doktora gittiğinizde hepatit b testi yaptırdığınızda, Hepatit B taşıyıcısı iseniz mutlak surette bütün aile bireyleri aşılanacak. Çünkü Hepatit B bulaşıcıdır. Taşıyıcı olandan bulaşıyor.

“Benim aşım var artık bana bir şey olmaz” diyenlerde aldanır, bu da yanlış. En geç 2 yılda bir (normali 1 yılda bir) aşının devam ettiğin immünite bağışıklık kazanmış olduğunun devamı var mı yok mu kontrol ettirecekler. Hepatit B pozitif çıkar antiHBs dolayısıyla vücutta antikoru vardır, yani koruyuculuğu devam ediyor demektir. Bu önemlidir.

Ve karaciğer enzimlerine bakarlar. Karaciğer Fonksiyon Testleri ( AST, ALT, GGT, ALP) bunlar yükselmişse o zaman bu aktif halde demektir. Doktor biyopsi yapacağım der yani parça alacaktır. Fibrotik yapı başlamış demektir. Fibrozdan sonra siroz veya karaciğer kanserine de sebebiyet verebiliyor. Bunun için lütfen bu olayı ciddiye alın. Çok insan var Hepatit B veya Hepatit C olduğunu bile bilmiyor. Tesadüfen bir şey oluyorda kan veriyor, o zaman ortaya çıkıyor. İşte onun için mutlak surette Hepatit B taşıyıcısı olanlarda aile bireylerinin aşılanması lazım.

Virüs yerleştikten sonra karaciğerimize nasıl ki her an taarruz yapabilirse bizde her an tedbirli olmak zorundayız.

Onun için ne yapacaksınız? Yılda 1 defa doktora gidip kontrol olacaksınız. Yani kan değerlerinize bakılacak. Kanda viral yük var mı negatif mi pozitif mi. Karaciğer enzimlerinize baktırırsınız bir de şunu belirteyim günümüzde karaciğer yağlanması insanlarda çok fazla. Karaciğer yağlanmanız varsa lütfen maydanoz limon kürü uygulayın. Karaciğer yağlanmasının kökünü kazımanız lazım. Çünkü karaciğer yağlanması Hepatit hastalığının şiddetinin artmasına ne oluyor.

  Sigara İçenlere Tavsiyeler
lavanta cayi listelist - Hepatit B İçin Bitkisel Kür Tavsiyesi
hepatit lavanta saracoglu

Hepatit B bitkisel olarak uygulayabileceğiniz Prof. Dr. Saraçoğlu‘na ait kür şu şekildedir, şifa olması dileğiyle;

Hepatit B’ye Karşı Lavanta Kürü

Kaynayan 1 su bardağı suya, 1 tatlı kaşığı lavanta bitkisinden ilave edip, 15 dk. Kaynatınız. Sıcakken süzünüz. 15 gün boyunca akşam yemeklerinden 2 saat sonra ılık olarak 1 çay bardağı içiniz. Hiçbir katkı maddesi ilave etmeyiniz.

Hepatit B’ya Karşı Kibrit Otu Kürü

Kaynayan 1 su bardağı suyun içerisine 1 tatlı kaşığı kibrit otu atınız. 5dk. Sonra süzünüz. Ilıyınca akşam yemeğinden en erken 2 saat sonra içiniz. Taze olarak hazırlanmalıdır. Katkı maddesi ilave etmeyiniz.

Lavantanın çiçekleri karaciğerin rengine benzer. Mor renklidir. Karaciğer kan renginde değildir. Biraz morumsu bir rengi vardır. Enterasandır ki lavanta çiçeğiyle aynı renktir.

Lavanatayla kibrit otu evel Allah Hepatit B’nin veya Hepatit C’nin siroza dönüşmesini engelliyor.

Peki bu bitki bunu nasıl yapıyor?

Kibrit otu ve lavanta, karaciğerin sağlıklı çalışmasında potansiyel bir güç. Enzimleri düşüren lavantadır. Ama kibrit otu karaciğeri fibrozdan koruyor.

Mesela ben şu söyliyim; Hepatit B veya Hepatit C hastalarına interferon tedavisi veriliyor. Kimyasal adıdır. Bunu uygularlar. En az 6 ay en çok 1,5 yıl. Bu öyle birşeydir ki interferon haftada 1 defa vurulan iğnedir. Aynen bir grip geçiriyormuş gibi onun semptomlarını yaşatır size. Tabi bunların tabletleri de var. Bir yıl uyguluyorsunuz ve doktor bakıyor diyor ki viral yük negatif olmuş, Tedaviyi sonlandırıyor. Bir bakıyorsunuz 1 hafta sonra tekrar pozitif olmuş.

Hepatit C daha tehlikeli, neden? Çünkü onun aşısı yok. Ama Hepatit B’nin aşısı var. Artık virüslerde akıllanmaya başladı. Bir bakıyorsunuz 7-8 yıl sonra mutasyona uğruyor, genetik yapısını değiştiriyor. Mikrop yani virüs kendi değiştiriyor. Virüs bile kendini değiştirip zamana uyarlıyorken bizim yerimizde saymamız büyük tembellik.

  Güneş Kremi Tavsiyesi

Virüs niçin kendini değiştiriyor? Bakteriler neden akıllandılar? Antibiyotiklere karşı direnç kazanmaya başladılar? Neden bir düşünün..

Cevabı çok basit, çünkü gıdalar değişti! Doğal beslenmiyoruz. Hepatitin artmasında yine gıdaların etkisi var. Hepatit şikayeti olanlar otoimmün (öz bağışıklık) hepatit var. Otoimmün hepatit yani vücut kendi organına saldırıyor. Kendi triodini düşman gibi görüyor ona saldırıyor. Kendi karaciğerini düşman görüyor onu yok etmeye çalışıyor. Antikor geliştiriyor onun için. Mesela şeker hastalığı da otoimmün bir hastalıktır. Kendi pankreasındaki beta hücrelerini düşman zannedip öldürmesiyle ortaya çıkıyor.

Dolayısıyla bu durumda olan insanların dikkat etmesi lazım. Hepatit B karaciğerin iltihaplanmasıyla ilgili bir hastalıktır. Ancak Hepatit C virüsü tek tip değildir. Çok daha karmaşıktır. Hepatit 1C, 2A, 3B, 4A vb. var. Tabii genotikleri (genetik yapıları) farklı. Nasıl bütün insanlar farklı, Hepatit C virüsü de 80’in üstünde farklı genetik yapıları var. 1 tanesi için ilaç geliştiriyorsunuz diğer bir tür için o ilaç etki etmiyor.

Bir insanda AIDS varsa bu ne demek, AIDS virüsü var, diğer adı HIV virüsü deniyor. Diyelim ki A insanından B insanına HIV bulaştı, B insanında hemen genetik yapısını değiştirip ona uyarlıyor. Yani her 780’de bir farklı bir kod atarak genetik yapısını değiştiriyor. B insanından C insanına gidiyor kendini yine değiştiriyor. Hepsindeki farklı, dolayısıyla genetik yapıları farklı olduğu için siz bu genetik yapı için bir ilaç geliştiriyorsunuz fakat o ilaç diğer insanda fayda etmiyor.

Grip virüsü de böyle. O da her yıl aşısı değişir. Neden çünkü, grip virüsü kendini değiştiriyor. Bu yıl ki farklı, 5 yıl önceki farklı, 10 yıl önceki farklı hiçbiri birbirine uymaz. Tamam, geçen senede grip virüsü vardı ama aynısı değildi. Onun için virüsler akıllandı diyoruz.

Sağlıklı günler diliyorum.

 

Benzer İçerikler

Bu Yazı Hakkındaki Yorumlar:

  1. Hocam benim babam sarılık olmuştu bir kişi ismini şu anda hatırlamıyorum tabi 15 gün sadece yoğurt yemesini tavsiye etmiş oda aynen uygulamış ve sonunda hastalıktan tamamen kurtulmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir