Horizon Zero Dawn İncelemesi

Horizon Zero Dawn incelemesi 400x315 - Horizon Zero Dawn İncelemesi

Sony PlayStation 4 konsoluna özel olarak geliştirilen, Guerilla Games tarafından sunulmuş bir yapım. Bir  PlayStation 4 konsoluna keşke sahip olsam dedirtecek kadar iyi bir oyun. Sony bildiğiniz Çin işkencesi yapıyor bize. Çünkü  PlayStation 4’e sahip değilim. 🙂

Oyunu bir kaç saat test edecek kadar oynama imkanım oldu. Edindiğim deneyimleri sizlerle paylaşmak istedim.

Bir bilgisayar oyuncusu olarak Dualshock 4‘e alışmak zor oldu.  Ana fikir olarak insanların teknoloji ile yok oluşu daha doğrusu teknolojik bir kıyamet yaşıyor ve aslında Einstein’ın ünlü sözünde bahsettiği gibi “Üçüncü dünya savaşında hangi silahlar kullanılacak bilmiyorum ama dördüncüsü taş ve sopa ile olacak” sözünü temel almış gibi görünüyor.

Horizon Zero Dawn incelemesi 1 - Horizon Zero Dawn İncelemesi
Horizon Zero Dawn incelemesi

Horizon Zero Dawn’ın hikayesi ve evreni gizemli ve bir çok soru işaretine neden oluyor. Siz de bu sorular arasından kaybolup gidebilirsiniz. Ana hikayesinde size de seçim hakkı bırakıyor olması hikayesi ya açık bir şekilde öğrenme yada gizemli kısımlar bırakarak bitirme şansı veriyor. Aynı şekilde karakter ile de bir bağ kurmanız için bir fırsat veriyor.

Grafikler gerçekten muazzam ve oturup bir köşede saatlerce o ekranı izlemenize sebep olabilir. Bir fotoğraf gerçekliği yok zaten gerek de yok. Çünkü Horizon Zero Dawn‘ın atmosferi bir bütün halinde size bunu sunuyor. Sesler ve hikaye anlatımı başarılı bir şekilde işlenmiş. Karakterler gayet güçlü.

horizon zero dawn oyunu - Horizon Zero Dawn İncelemesi
horizon-zero-dawn-oyunu

Bu kadar olumlu  olmasının  yanında belkide benim için tek eksi yanı açık dünyasında seyahat etmek için bir araca ihtiyacınız var. Mesafeler gerçekten uzun ve karşılaştığınız yaratıklar size can sıkıcı zamanlar geçirtebiliyor. Bir süre sonra makineleri kontrol edebilmeniz için bir alet verse de o zamana kadar hep böylemi devam edecek dedirtiyor.

  Pokemon Go Bağımlılığına Dikkat

Eğer PS4’e sahipseniz kesinlikle almanızı tavsiye edebileceğim bir oyun, iyi eğlenceler.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir