İnternet Alışverişinde Kutudan Çıkan Farklı Şeyler

online alışveriş kazaları 400x315 - İnternet Alışverişinde Kutudan Çıkan Farklı Şeyler

Özellikle internetten veya televizyondaki reklamlardan görerek bir ürün sipariş ettiğimizde, kutudan beklediğimizin aksine farklı ve bir o kadar ilginç şeyler çıkabiliyor.

Biz de sizler için bu alışveriş kazalarından bir kaçını bir araya getirerek bir yazı kaleme aldık.

Oturduğumuz yerden alışveriş yapmanın rahatlığının yanı sıra buna benzer kazalar yaşamamak için dikkatli olunması gerekir. Günümüzde artık birçoğumuz bu konularda bilinçli de olsa bazı siteler bilinçsiz kullanıcıları kazanç merkezi olarak görüp kolayca dolandırmaktalar.

Televizyondaki reklamlardan, yarışmalardan (farklı 2 resimi bulun vb.) gördüğümüz ürünleri dakikalarca överek 100-200TL civarı fiyata satmaktalar. Üstelik sattıkları ürünlerde markaların isimlerine benzer isimler kullanarak bilinçsiz tüketiciyi kandırmaktalar. Bilmeyenler o ürünü gerçek ürün zannediyor veya sadece çok ucuz olmasına aldanıyor. Ancak siparişleri ellerine geçtiğinde pişman oluyorlar.

Bizim yazımıza konu olan kişiler ise yukarıda bahsettiklerimden daha şansızlar. Bunlar yine telefon ile veya internet üzerinden verdikleri siparişlerde kutuyu açtıklarında şok olan kişiler. Aldıkları ürün yerine kutularından çok farklı şeylerin çıktığını da görmekteyiz. Hıyar, armut, taş gibi birçok ilginç ve bir o kadar da komik şeylerin çıkmış.

Bu yazımızı okurken hem sizleri biraz gülümsetmek hem de alışveriş yaparken dikkatli olunması gerektiğini bir kez daha hatırlatmak amacındayız.

1- Akıllı Telefon Yerine “Hıyar ve Oyuncak Telefon”

akıllı telefon yerine hıyar ve oyuncak telefon - İnternet Alışverişinde Kutudan Çıkan Farklı Şeyler
akıllı telefon yerine hıyar ve oyuncak telefon

Marmaris’te yaşayan Yusuf Kurnaz isimli abimiz, internetten 900TL ödeme yaparak akıllı telefon sipariş ettiğini sanıyor. Ancak kargoyla gelen kutuyu açtığında içinde hıyar ve oyuncak cep telefonu çıktı.

  Steam Kış İndirimleri: Sizin İçin Seçtiklerimiz

Hemen ürünü sipariş ettiği firmaya telefon ediyor ancak aldığı cevap daha beter, “Biz salatalık değil elma göndeririz. Telefonumuz gerçektir”. En sonunda Yusuf Bey, hem firmadan hem de kargo şirketinden de şikayetçi olmuş.

2- Telefon Yerine “Doğranmış Hıyar”

telefon yerine soyulmuş hıyar - İnternet Alışverişinde Kutudan Çıkan Farklı Şeyler
telefon yerine soyulmuş hıyar

Yine ülkemizde yaşanan bu alışveriş kazasına konu olan kişi, televizyonda yapılan bir yarışmada soruya doğru cevaplayarak binlerce lira değerindeki telefonu sadece kargo parasına almaya hak kazandı.

Buraya kadar her şey normal ancak asıl olay ise bundan sonra başlıyor. Ödülü kargoyla eline ulaştıktan sonra kutuyu açtığında şok olmuş. 179TL’ye kargo parası ödeyerek ve yarışmadı soruyu bilerek kazandığı telefon kutusundan soyulmuş bir salatalık çıkmış. Şoku atlatır atlatmaz hemen firmayı arasa da kimseye ulaşamamış.

3- Bilgisayar Yerine “Fotokopisi”

bilgisayar yerine fotokopisi - İnternet Alışverişinde Kutudan Çıkan Farklı Şeyler
bilgisayar yerine fotokopisi

Bu tür dolandırıcılıklar sadece ülkemizde yaşanmıyor. Sıradaki örnekte olduğu gibi..
38 yaşındaki Paul Barrington, dünyaca ünlü alışveriş sitesi eBay’den normale değeri 6000 TL olan ve indirimli fiyatla 1700 TL’ye MacBookAir satın alıyor.
Ancak kargoyu açtığında kutudan ürünün fotokopisinin çekildiği kağıt çıkmış.

Şok yaşayan ve bir hayli üzülen Barrington, “Bu bilgisayarı satın alabilmek için 10 yıldır yanımdan ayırmadığım sörf tahtamı sattım. eBay’den sipariş ettiğim bilgisayarımın kutusunu açınca bilgisayar yerine fotokopisini aldım” dedi.

4- Cips Paketinden Çıkan “Telefon”

cips paketinden çıkan telefon - İnternet Alışverişinde Kutudan Çıkan Farklı Şeyler
cips paketinden çıkan telefon

Amerika’da yaşayan Emme Schweiger isimli kadın market alışverişinden döndüğünde aldığı ürünleri dolaba yerleştirirken cip paketinin normalden daha ağır olduğunu fark ediyor. Paketi açtığında hâlâ çalışır vaziyette bir cep telefonu görüyor. Büyük ihtimalle fabrikanın paketleme bölümündeki çalışana ait olduğu sanılan telefon üzerine üretici firma kendisinden özür diliyor. Ve 2 koli cips ile kadının gönlünü almayı başarıyorlar.

  Ucuz Bluetooth Kulaklık Tavsiyesi : Piranha 2276 Spor

5- Düğününde “Perikızı” Gibi  Olacaktı

gelinlik umduğu gibi çıkmadı - İnternet Alışverişinde Kutudan Çıkan Farklı Şeyler
gelinlik umduğu gibi çıkmadı

İngiltere’de yaşayan Alexandra, en mutlu günü düğününde giymek üzere resimlerini çok beğendiği gelinliği sipariş verdi. Düğüne az bir zaman kala kargo eline ulaşmıştı. Aklında hala resimdeki gibi bir gelin olma hayali ile hemen gelinliği giyiniverdi.

Aynaya dönüp baktığındaki manzara şok ediciydi. Elbise tabii ki genç kadının üzerine modelde olduğu gibi uymadı. Tamam elbise tamamen aynısı değildi ama kendi ölçülerinde de bir sorun olduğunu fark etmesi uzun sürmedi.

Pişman olmuştu ama iş işten çoktan geçmişti. Yani insan kumaşını ellemeden, üstüne nasıl oturuyor görmeden nasıl internetten giysi satın alır, üstelik bu bir gelinlik ise..

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir