Kilo Almak İçin Birbirinden Faydalı 10 Tavsiye

kilo almak için tavsiyeler 720x315 - Kilo Almak İçin Birbirinden Faydalı 10 Tavsiye kilo almak için tavsiyeler

Kilo almak istiyorsanız fakat ne yapacağınızı, günlük beslenme ve faaliyetlerinizde ne tür değişiklikler yapacağınızı bilmiyorsanız vereceğim kilo alma tavsiyeleri, aklınızdaki soru işaretlerini ortadan kaldıracak.

Kilo almak için ilk öncelikle yaşam tarzınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekiyor. Örneğin; çok hareket etmek yerine gerektiği kadar hareket ederseniz kalori kaybı yaşamazsınız.

Stresden uzak durmanız gerekiyor. Stres, kilo almanıza engel olup, daha çok kilo vermenize neden olabilir. Bu yüzden hayatınızdaki stres kaynaklarından kurtulmaya çalışın.

Tabii ki kilo almak için yukarıdaki öneriler sadece bir temel oluşturuyor. Kilo almak için asıl yapmanız gereken şey beslenmenizdeki değişikliklerdir. Bu değişiklikler bünyenize bağlı olarak size zor gelebilse de, alıştığınızda bu tavsiyeler artık hayatınıza yerleşmiş olacak.

1- Asla kahvaltı öğününü atlamayın. Kahvaltı günün en önemli öğünüdür ve bu öğünde kalorili yiyeceklerle beslenmek kolayca kilo almanıza yardımcı olur. Kahvaltıda pekmez, fıstık ezmesi gbi yiyecekler eklemeniz faydalı olacaktır.

2- 3 öğünle yetinmeyin. Tek bir öğün sizi diğer öğüne kadar tok tutsa da kendinizi zorlayıp sağlıklı ve kalorili atıştırmalıkları sürekli tüketin.

3- Yumurta tüketin. Yumurta, en kolay kilo aldıran yiyeceklerden biridir.

4- Susadığınızda su yerine kalorisi yüksek meyve sularını tercih edebilirsiniz.

5- Yemekleri yavaş yavaş değil hızlıca yiyin. Yavaş yerseniz doygunluk hissi daha çabuk gelir. Böyleyece çok yiyemezsiniz.

6- Karbonhidratlı yiyeceklere ağırlık verin. Pilav, makarna gibi yemeklerin karbonhidratı yüksektir.

  Atopik Dermatit Tedavi Tavsiyesi Ve Faydalı Yöntemler

7- Yemekten sonra tatlı tüketin.

8- Yemekten önce içecek, özellikle de su tüketmemeye gayret gösterin. Yemekten önce midenizin dolması az yemenize sebep olur.

9- Büyük tabak kullanın. Büyük tabağın içindeki yemek daha az görünür ve böylece doymadığınızı düşünüp daha çok yersiniz.

10- Kilo almaya çalışırken yağlı bir vücut yaratabilirsiniz. Bu yüzden proteinli besinler tüketmeniz daha ideal bir vücut için gereklidir.

Benzer İçerikler

Bu Yazı Hakkındaki Yorumlar:

  1. Kilo almak isteyen arkadaşlara önerim yaşınız genç ise yani 15 ve 20 yaş arasında iseniz kilo probleminiz var ise takmayın kendimden örnek vereceğim ben 17 li yaşlarımda 75 kiloydum yani kilo endexim boyuma göre ortalamanın çok altında idi hatta çok yorulduğumda bayılıyordum 20 yaşından sonra sporu bırakınca kilo almaya başladım şuan 27 yaşım 96 kiloyum şimdide kilo vermekde zorlanıyorum 🙂 yani arkadaşlar sağlık açısından zayıf olmanız problem yaratmıyor ise kilo almaya uğraşmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir