Kilo Vermek İsteyenler İçin 10 Tavsiye

kilo verme tavsiyeleri 720x315 - Kilo Vermek İsteyenler İçin 10 Tavsiye kilo verme tavsiyeleri

Günümüzde yediğimiz yiyeceklerin içine katılan vücudumuza yarardan çok zararı dokunan maddeler ve fast food üretimi ve tüketimi arttığı için ortaya çıkan kilo alma sorunu yüz binlerce insanın kabusu olmuş durumda. Bazı bünyelerde kilo almak kolay, vermek zor olduğu için özellikle fast food tüketimi sonucunda geri dönülemez bir yola girilirken, zor kilo alanlar için kilo vermek, evde uygulanacak bazı metotlar sayesinde çok kolay.

Bu yazımda fazla kilolarından rahatsız olanlar için birbirinden yararlı tavsiyeler vereceğim. Verdiğim bu tavsiyeler sonrasında kilo vererek kendinize olan güveninizi geri kazanacaksınız.

1- İlk olarak yağ oranı yüksek olan tüm yiyecekleri aklınızdan silmeniz gerekiyor. Yağ oranı yüksek olan besinler size kilo olarak geri döner.

2- Bol bol su için. Bol su içmek vücudunuzu daha dinç bir hale getirir.

3- Yemek yedikten hemen sonra uyumayın.

4- Az az fakat sık sık yemek yiyin. Tek bir öğünde sizi 5-6 saat kadar tok tutabilecek yemek yemek kilo almanızı sağlar. Sık sık acıkmanız kilo vermek için daha iyi bir yoldur.

5- Fast food tarzı yemeklerden uzak durun. Fast food, özellikle de hamburger en çok kilo aldıran yemektir.

6- Yemeğin yanında ekmek tüketmemeye özen gösterin. Ekmekten uzak durmanız sizi istediğiniz sonuca 2 kat daha erken ulaştırır.

7- Hayatınıza lifli yiyecekler sokun. Lifli yiyecekler sizi çabucak doyurur ve böylece daha fazla yemenize gerek kalmaz. Özellikle beyaz ekmek yerine kepekli ekmek tüketebilirsiniz.

  Sigara İçenlere Tavsiyeler

8- Yavaş yemek yiyin. Yemeğinizi hızlı hızlı yerseniz kilo alırsınız.

9- Sık sık hareket edin, tembel olmayın. Evinize giderken asansör yerine merdivenleri kullanın, sabahları koşuya çıkın.

10- Çikolata gibi atıştırmalıklardan uzak durun.

Elbette ki daha yüzlerce kilo vermek için tavsiye yazılabilir fakat kilo vermenizi sağlayacak en temel tavsiyeleri verdim. Aklınızda soru işaretleri kaldıysa yorum kısmından sorabilirsiniz.

 

Benzer İçerikler

Bu Yazı Hakkındaki Yorumlar:

  1. Kilo vermek için, istikrar, azim ve hareket gerek çok güzel özetlemişsiniz. Güzel tavsiyeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir