Klima Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

klima alirken nelere dikkat etmek gerekir 400x315 - Klima Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Klima alırken nelere dikkat etmek gerekir? Sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğim. Öncelikle bulunduğumuz odanın metrekaresine göre tercih yapmak gerekiyor. Yatak odası oturma odası yani oda tipi ve ve tabii ki odanın büyüklüğü. Onun yanında klima satın almadan önce sessiz çalışıyor mu, montaj ve kurulumun ücretsiz ya da ücretli olup olmadığını da öğrenmek gerekiyor.

Sizlere bir kaç klima markası hakkında ayrıntılar vereceğim.

Mitsubishi 12.000 BTU Inverter Klima

Mitsubishi klima, 12.000 BTU’luk klima olduğu için yaklaşık 30 m² alana kadar rahatlıkla ısıtma ve soğutma yapabilir. Kurulum ve montaj ücretsiz. Özellik olarak filtresi üstten çıkabiliyor bu da diğer klimalara göre temizliği daha rahat olduğunu söyleyebilirim.

Yatak odasında kullanılabilir. Gece modu ve sessiz çalışma modları vardır.

Baymak 9.000 BTU Klima

Baymak klima, 9000 BTU’luk modeliyle yaklaşık 15-25 m² alana kadar ısıtma ve soğutma yapabilir. Bu klimanın özelliklerinden biri iyonizer özellikli. Bu daha temiz ve daha sağlıklı bir hava solumanız anlamına geliyor. Ücretsiz montajı var. 5 yıl garantili. Filtre sistemine bakacak olursak bunun filtresi kapağı açarak temizlenebiliyor. 6 ayda bir filtreleri temizlendiği taktirde daha verimli bir şekilde çalışmaya devam edecektir.

Samsung 9.000 BTU Üçgen Tasarımlı Klima

Samsung klima, diğerlerinden daha farklı bir tasarıma sahiptir. Üçgen tasarımı sayesinde havayı daha çok çeker ve dışarıya daha fazla hava verir. 14 metreye kadar hava üfleme özelliği de diğer klimalarından farklı yanıdır. 8 silindirli motor hacmine sahip, sessiz çalışıyor. 10 yıl motor garantisi var. Ayrıca evinizde de daha şık bir görüntü olacaktır. 9-12-18-24 bin btuluk modelleri mevcut.

Filtreleri dışarıdan değişebiliyor, kolay temizlenir.

Klimaların bakım sürelerine de kısaca değinmek istiyorum. Bazı modellerde kendini temizleme özelliği var. Klima satın alırken buna da dikkat edebilirsiniz.

Yukarı da bahsettiğim tüm modeller split yani duvar tipi klimalardır. Bunlar dışında seyyar klima modelleri de var.

Arçelik Mobil Klima

Arçelik taşınabilir klima, cihazların 9-12-18 binlik modelleri var. Bunları genelde duvara klima takmayan ya da izin verilmeyen inşaatlarda, binalarda bu modeller tercih ediliyor. Bunları her odada gezdirebiliyorsunuz. Sadece bir boru vasıtasıyla hava giriş-çıkışı var. O boruyu ya camı delere ya da cam kiti ile dışarıya bağlamalısınız. Yani herhangi bir yeri delmeye gerek yok. Pencere kiti ile montajı kolaydır. Soğutma ve ısıtma performansı split tip klimalara göre hemen hemen aynıdır. Kışın evde ısıtmak için yazın yazlığa götürüp soğutma amaçlı kullanabilirsiniz. Standart A sınıfı klimalardır.

Klima alırken nelere dikkat etmek lazım ve piyasada ne gibi klima modelleri var bunlardan bahsettim. Sormak istediklerinizi yorum olarak sorabilirsiniz.

 

  Elektrik Süpürgesi Tavsiyesi
Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir