Klima Tavsiyesi : Baymak Elegant Plus 18 (18000 BTU)

klima tavsiyesi-Baymak Elegant Plus 18

Baymak Elegant Plus 18 (18000 BTU) klima almayı düşünenler için klima tavsiyesi yapmak istiyorum. İlk olarak söyleyeceğim şey mükemmel bir soğutma sağladığı. Fakat aynı mükemmeliği sessiz çalışması konusunda geçerli değil. Rüzgar sesine benzer bir üfleme sesi çıkarıyor. Bu ses Turbo modunda daha fazla geliyor. Baymak Elegant Plus 18 40 m2 alanda ideal soğutma sağlıyor.

Yükseklik olarak 31.5 cm, genişliği 97 cm, derinlik olarak (duvardan öne doğru) 13.5 cm boyutundadır. Baymak Elegant Plus 12000 BTU’ya göre biraz daha büyük.

Soğutma enerji sınıfı A++ olarak geçiyor. Isıtma da biraz daha fazla elektrik sarfiyatı var. (A+)

Bunun haricinde kullandığımızda ses olarak bu kadar aşırı gürültüsü yok. Daha doğrusu normal kullanımda, en düşük ses (silence) modunda rahatsız etmiyor. İlk çalışmaya başladığında biraz daha yüksek ses çıkarıyor sonra silence moda geçiyor. En sessiz mod silence modudur. Kademe kademe arttırıldığında rüzgar sesi de doğal olarak artıyor.

Son kademe Turbo modunda (son seviye) ses şiddeti rahatsız edebilecek seviyede oluyor.

Baymak Elegant Plus 18 Klima Kumandası

 

Baymak Elegant Plus 18 kumanda - Klima Tavsiyesi : Baymak Elegant Plus 18 (18000 BTU)
Baymak Elegant Plus 18 kumanda

Baymak Elegant Plus 18 kumanda kullanımı oldukça basittir. Klima kumandası üzerindeki hangi tuş ne işe yarıyor tek tek anlatacağım. Baymak Elegant Plus 18 kumanda ön yüzündeki tuşlar ile başlayalım.

  Tablet Tavsiyesi

ON/OFF tuşuyla açıp ve SPEED tuşuyla üfleme hızını arttırıp düşürüyorsunuz. Yukarı/Aşağı ok tuşuyla sıcaklık arttırıp azaltıyorsunuz.

COOL tuşuyla soğutma, HEAT tuşuyla ısıtma işlemi yapılıyor. (HEAT tuşu açıkken sıcaklık üfler.)

SWING tuşuyla klima önündeki perdeleri ayarlayarak üfleme yönünü belirliyorsunuz. SWING (yukarı/aşağı) ile yukarıya yönlü üfleme gerçekleştiriliyor.

SWING (sağ/sol) içeride bir perde var onun sayesinde havanın sağa ya da sola yönlenmesini sağlıyorsunuz. Bu tuşlar sayesinde nasıl isterseniz o şekilde bir ayarlama yapıyorsunuz.

Baymak Elegant Plus 18 ön yüz tuşlarını anlattıktan sonra şimdide kapak altındaki tuşlara geçelim. Kumanda yanındaki tırnak ile detaylı tuşlara erişebilirsiniz. Mod ayalarını, soğutma, nem alma, ısıtma ve hava sirkülasyonu olarak seçenekler mevcut.

TURBO moduna bastığınızda cihaz son ayarda çalışıyor.

HEALTH tuşuna bastığınızda iyonizer özellik sayesinde negatif iyon yaymaya başlar.

SLIENCE en sessiz modda çalıştırmak için basmanız gereken tuştur. Geceleri özellikle sesten rahatsız olmamak için bu modda çalıştırabilirsiniz.

SLEEP uyku modudur.

TIMER tuşu ile klimanızın çalışma ve durma zamanını ayarlayabilirsiniz.

iFEEL tuşuna bastığınızda kumandanın bulunduğu yerin sıcaklığını gösteriyor. Bir çeşit termometre.

DISPLAY tuşu klimanızda sağ üst köşede bulunan display yani ekranın açıp kapatılmasına yarıyor. O ekran dereceyi gösterir.

iCLEAN tuşu hava kanatçıklarını hareketlendirmeye yarıyor. 30 dakikalık klima temizleme fonksiyonu başlatıyor. Bu sayede fazla tozları ve sistemde suyu kurutmaya yarıyor. Bu tuşa ilk bastığınızda devreye girer ikinci basışta kapanır.

  Oyuncular İçin Kulaklık Tavsiyesi : Logitech G231

Anti-FUNGUS denilen tuş sayesinde özel bir kurutma ve anti küf fonksiyonu aktif hale geliyor. Bu tuşa basıldığında ekstra bir filtreleme sağlıyor.

ECO MODE bu tuşa basıldığında ECO sembolü çıkar ve sadece soğutma modunda bu özellik kullanılabilir. Daha düşük enerji sarfiyatı sağlar.

SPOT SWING tuşu sayesinde bastığınızda otomatik olarak cihazın içinde kanatçıklar sürekli çalışır. Yukarı-aşağı, sağa-sola hava üflemeye başlar.

iFAVOR tuşu, favori kullanım koşullarını çalıştırabilecek kısayol tuşudur. Bu özellik sayesinde çalışma modu, fan hızı, istediğiniz sıcaklık, hava kanatçıklarının pozisyonu kaydederek pratik bir kullanım sağlar.

Baymak Elegant Plus 18 Kullanıcı Yorumu

Baymak Elegant Plus 18 Fiyatı 3.000 lira civarında bu cihaza sahip olabilirsiniz. Piyasada fiyat ve özellik açısından ideal bir klimadır. Klima tavsiyesi isteyenler için önerebileceğim Baymak Elegant Plus 18 ile rahatlıkla yarım saat içinde odanız buz gibi olacak. Ses konusunda son ayarda şiddetli fan (rüzgar) sesi geliyor. Slience modunda soğutma düşüyor haliyle ses de düşüyor.

Baymak Elegant Plus 18 kullanıcı yorumlarına baktığımda çoğunlukla olumlu şeyler söyleniyor. Kendi deneyimlerimde aynı şekilde olumlu. Klima montajı firma tarafından ücretsiz yapılıyor. 5 yıl garantili olup, ekstra özellikleri ve soğutma kalitesi de göz önünde bulundurduğumda herkese tavsiye ediyorum.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir