Mahalle Esnafı Burada Sen Neredesin?

bikoshu sanal esnaf 640x315 - Mahalle Esnafı Burada Sen Neredesin?

Bikoshu, mahalledeki esnafın online alışveriş yapabilmelerini sağlayan bir sanal pazar yeri olarak hizmet veriyor.

Bakkal’dan Fırına, Petshop’tan Çiçekçi’ye tüm esnafın sanal ortamda yer aldığı bir platform olan Bikoshu, kısıtlı zamanı olan günümüz tüketicisine hız kazandırmanın yanı sıra mahalle esnafını teknolojinin getirdiği imkânlarla buluşturarak desteklemektir.

Bikoshu Sanal Pazar Yeri Uygulaması

Kuru temizleme bakkal terzi manav gibi mahalle esnafını yine mahalle sakinleriyle bir araya getiren sanal pazar uygulaması küçük ve orta ölçekli işletmelerin dijital dönüşümünü kolaylaştırıyor.

Hızla dijitalleşen dünyada mahalle esnafına kolaylık sağlayan uygulama ile yurt çapında pek çok esnaf aynı çatı altında bir araya geliyor.

Bikoshu, esnafla mahalle sakinini birleştiren bir pazar yeri. Hem son kullanıcılar (mahalle sakinleri) hayatları daha kolaylaşsın, hızlı bir şekilde istedikleri hizmetlere ve ürünlere ulaşabilecekler. Hem de esnaf için avantajlı, ekonomik ve çağa ayak uydurabilecekleri bir platformdur.

Bir şeye ihtiyacımız olduğunda karnımız acıktığında ya da bir market alışverişe ihtiyacınız olduğunda hemen internet üzerinden yapılıyor. Günümüzde buna iyiden iyiye alıştık. Ancak baktığımız zaman gıda üzerine bu tip çalışmalar var.

Ama sanal mahalle biraz daha geniş kapsamlı. İşin içine restoran, market, kuru temizlemeci, petshop gibi aslında baktığınızda günümüz insanının kadın ya da erkek ihtiyacı olabilecek mahalle de bir telefon ile bir tıkla ulaşmak isteyeceği tüm esnaf tek bir platformda buluşmuş oluyor.

  Klima Alırken Ve Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler
bikoshu sanal pazar yeri 1024x724 - Mahalle Esnafı Burada Sen Neredesin?
bikoshu esnaf sanal pazar yeri

Dolayısıyla Bikoshu‘da, farklı kategoriler, farklı ihtiyaçlar için ayrı ayrı uygulama indirme ayrı uğraş verme ortadan kalkmış oluyor. Tek bir platformda aradığınız her şeyi bulabileceksiniz. Size daha yakın olan esnaf, daha iyi esnaf, daha hızlı esnaf gibi filtrelerde mevcuttur.

Dijitalleşme konusunda küçük ve orta ölçekli işletmeler henüz istenen noktada değiller. Bikoshu sayesinde esnafın işi de kolaylaşmış oluyor. 1 dk. içinde sanal dükkanınızı uygulama içerisinde açabiliyorsunuz. Bunun yanında 0 komisyon alınıyor. Üye iş yerlerinin kaancına ortak olmuyorlar. Aylık sunulan hizmet bedeli bulunuyor. Bunun bir avantajıda maliyet hesabını kolaylıkla yapabiliyor olmanız.

Esnaf ve KOBİ’ler kendini bir şekilde dijitale taşımak istiyor. Ya bir web sitesi ya da bir uygulama ile bunu yapmaya çalışıyor. Ama bunu yaparken nerde hizmet alacağı, ürünleri nasıl yükleyeceği, sipariş sistemi nasıl oturtaağı ile ilgili sorunlar yaşayabiliyor. Bu anlamda esnaflarımız için Bikoshu, nasıl bir yol izlemeleri gerektiği konusunda ciddi bir rehberdir.

Bikoshu uygulaması ile sanal bir pazar yeri oluşturulmuş oluyor. Trafik çekme sıkıntısı da yaşamayacak olan esnaflar için çok kolay bir dijitalleşme yoludur.

Örneğin bir kuru temizlemecisiniz ve bu platformda yer almak istiyorsanız Ne yapmanız gerekir?

  1. Bikoshu web sitesine girerek “Dükkan Aç” ikonuna tıklayarak, form doldurarak kısa sürede kayıt olabiliyorsunuz.
  2. Bir sonraki adımda Bikoshu’nun sizin için oluşturduğu bir taslak var. Ürünler resimleriyle birlikte bu taslak halinde geliyor. Yani 1 dk içinde dükkanınızı açmış oluyorsunuz.
  3. Dükkanı açmış oldunuz. Size tanımlanan kullanıcı adı ve şifresi ile yönetim paneline gelerek kendi dükkanınıza ekleme çıkarma yapabiliyorsunuz. Resimleri değiştirebiliyorsunuz.
  Televizyon Tavsiyesi : Vestel 43UA8900

Özellikle yemek sektöründeki esnaf kolayca bu dijitalleşmeye uyum sağlıyor.

Esnafın dijital olarak dönüşmesi ve yerini koruması açısında Bikoshu uygulaması oldukça önemli. KOBİ ve işletmelere tavsiye ; genel olarak dijitalleşme, sosyal medya, online sipariş bu konularda kendilerini geliştirmek için bol bol araştırma yapmanız ve trendleri takip etmeniz gerekmektedir.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir