Merak Uyandıran Yeni Özellikleriyle iPhone 8

i8-tavsiyehane

Apple’ın MacBook Pro tanıtımında gördüğümüz Touch Bar teknolojisi, anlaşılan o ki iPhone 8’de “ana ekran” tuşunun yerini alacak gibi duruyor.

Apple’ın oldukça ilgi uyandıran son MacBook Pro modeli, bir çok eleştiri almış olsa da, özellikle yeni Touch Bar teknolojisi kullanıcıların hoşuna giden bir özellik oldu.

Ve artık iPhone tarafında ise ana ekran (Home) tuşunu iptal ederek, bunun yerine MacBook cihazlarda track pad olarak kullanılan ve taptic engine adını verdiği sisteme geçen Apple, buna göre yeni iPhone’da ana ekran tuşuna yer vermeyecek.

Apple’ın yeni model iPhone’larından önce söylentiler hiç bitmez. Tabii söylentilerin yanında iPhone fanlarının beklentileri ve Apple tasarımcılarının hayal gücüyle ortaya çıkacak olan iPhone 8 şimdilik sadece konsept videosu ile gündemde.

iphone 8 şarj - Merak Uyandıran Yeni Özellikleriyle iPhone 8
iphone 8 şarj

Videoyu izlediğinizde yeni iPhone nasıl olacak, sizin de merakınızın kat kat artacağına eminiz.

Video Apple Designer isimli bir kanala ait. Bu kanalın öngörülerine göre kaydedilmiş videoda; MacBook Pro’nun Touch Bar’ını iPhone’a entegre edilmiş şekilde görüyoruz. iPhone 8’de bunun dışında Thunderbolt 3 teknolojisi ve Type-C bağlantısı, 40Gb/s veri transfer hızı ve özellikle de hızlı şarj desteğini görmekteyiz.

Dış tasarımında gözle görünen bir farklılık yok diyebiliriz. iPhone8, iPhone 7 Plus’a oldukça benziyor. Ancak çok daha ince bir tasarımı olduğunu belirtmek gerekiyor.

Telefonun sağ alt köşesine yerleştirilen Touch ID ile parmak izi desteği devam etmekte. Touch Bar ile ana ekran, çoklu işlemler, Siri ve Apple Pay gibi birden fazla işlevi yerine getirmiş olacaksınız.

  AMD Ryzen İşlemci İncelemesi
iphone 8 yeni özellikler - Merak Uyandıran Yeni Özellikleriyle iPhone 8
iphone 8 yeni özellikler

Klavyesinin emojiler kısmını da yine aynı Touch Bar’a taşıyan i8 modeli, MacBook Pro’daki Touch Bar’ın, bununla birlikte çağrı cevaplama veya reddetme seçenekleri de yine bu bölümden yapılacak.

iPhone 8 fiyatı ile ilgili şimdiden bir öngörüde bulunmak güç. Henüz tasarım aşamasında olan bir ürün için bu konudaki haberlere pek itimat etmemek gerekiyor.

Yazımızın sonunda sizleri yeni iPhone 8 (i8) konsept videosu ile başbaşa bırakıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=k0DN-BZrM4o

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir