Mikrofon Tavsiyesi : Trust Madell

TRUST madell incelemesi 400x315 - Mikrofon Tavsiyesi : Trust Madell

Yaklaşık olarak 2 aydır kullanmakta olduğum ve edindiğim deneyim üzerine mikrofon arayışında olanlar için mikrofon tavsiyesi olarak bu yazıyı kaleme alıyorum.

Trust Madell mikrofon, Türkiye’de satışta bulunan fiyat performans ürünü mikrofonlardan biridir.

İlk olarak belirteceğim, bu cihaz *kondenser sınıfı bir mikrofondur. (Yazımın sonunda “Kondenser Mikrofon Nedir?” kısa bir bilgi ekleyeceğim, şimdilik konudan sapmayalım.)

Seslere çok duyarlıdır, en küçük sesi dahi alabilir. Oyun oynarken ses kaydı yapıyorsanız bu amaç için gayet yeterli olmasının yanında diğer ses kaydı vb. işler içinde kullanıma uygun bir mikrofon.

Trust Madell‘i, 3.5 mm jack girişi desteği olan çoğu standart cihazda rahatlıkla kullanılabilir. Üzerinden bulunan açma kapama düğmesi ile mikrofonu kullanmadığınız zamanda sürekli sök tak zahmetinden de sizi kurtarıyor.

Trust Madell mikrofonun 2,5 metre uzunluğunda kablosu var. Bu uzunluktaki kablo size kullanım rahatlığı yani konum özgürlüğü sunuyor. Masanızın üstünde istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.

Trust Madell kutu aparat - Mikrofon Tavsiyesi : Trust Madell
trust-madell-kutu-aparat

Kutu içerisinden gerekli belgeler dışında bir tripod ve bir de pop filtresi çıkıyor. Pop filtresi, oldukça hassas olan bu mikrofonların, ağızdan çıkabilecek parçacıklardan zarar görmesini engellemek maksadıyla kullanılır.

Filtresi çok üst düzey bir performans sunmasa da günü kurtarıyor. Tripodu aynı şekilde size çok bir imkan sunmasa da işinizi görebilecek kadar yeterli.

Ağırlığı sadece 217 gr. olan Trust Madell mikrofon ortalama 60₺. satış fiyatı olduğunu düşünürsek bu fiyat seviyesinde performans açısından oldukça iyi bir ürün olduğunu söyleyebilirim.

  Coca-Cola İlk Alkollü İçeceğini Çıkarmaya Hazırlanıyor

Toplamak gerekirse, oyun oynarken ses kaydı yapıyor, arada yine çeşitli programlar ile ses kaydı yapıyorsanız ama bu işlerle de amatör olarak uğraşıyorsanız sizin için uygun bir mikrofon tavsiyesi diyebilirim.

Giriş seviyesi kullanıcı iseniz ya da YouTube kanalınız için video kaydı yapmak amacıyla mikrofon arıyorsanız, sizin için de gayet uygun bir cihazdır.

* Kondenser Mikrofon Nedir?

Kondenser mikrofon, hassas yapılı, neme dayanıksız ve ayrıntıları fazla olduğu için pahalı cihazlardır. Kondanser (kapasitif) mikrofonların hassasiyeti ve ses kalitesi dinamik mikrofonlara göre daha iyidir.

Hassas olmalarından ötürü uzaktaki sesleri almak için etkilidir. Dış ortamlarda yapılan çekimlerde hafif şiddetli rüzgarın sesinden  bile etkilenir.

Rüzgardan etkilenmemeleri için, üzerlerine rüzgar başlıkları giydirilir. Yüksek ses yoğunluğunda kullanıldığı zaman bile zarar görebilir. Frekans karekteristiği oldukça iyidir.

 

Benzer İçerikler

Bu Yazı Hakkındaki Yorumlar:

  1. Bizzat kullandığım mikrofon tavsiye ederim. Blogunuz çok başarılı devamını dilerim. Destek amaçlı reklamınıza da tıkladım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir