MSI GEFORCE GTX Gaming 1050Ti 4G İnceleme Ve Kullanıcı Deneyimim

MSI GEFORCE GTX Gaming 1050Ti 4G tavsiyehane - MSI GEFORCE GTX Gaming 1050Ti 4G İnceleme Ve Kullanıcı Deneyimim

Yakın zamanda Sapphire Nitro 470 ekran kartımı sattım ve alternatif bir ürün arıyordum. Karşıma GeForce GTX1050 Ti çıktı. Uzun zamandır NVIDIA bir kart kullanmamıştım ve bunun etkisiyle de bir ön yargı ile yaklaştım. Ekran kartını satın alırken biraz tereddüt etsem de aldım çünkü şu an yaşanan ekran kartı kıtlığı nedeni ile fiyatlar tavan yapmış durumda ve duyduğum kadarı ile sonbahara kadar da fiyatlar düşmeyecek.

GTX1050 Ti, RX 470 kadar performanslı olmasa da bir tık altında kalıyor. RX 470 ve sınıfındaki kartların fiyatının şuan 2 bin ₺ bandında olduğunu düşünürsek GeForce GTX1050 Ti gayet mantıklı geliyor bana 10 fps fazla almak için 1000 ₺’den fazla bir fiyat farkı ödemek  saçma geldi. (MSI GEFORCE GTX Gaming 1050Ti 4G fiyatı 850-950 ₺. civarı)

GTX 1050 den farkı ise hız aşırtma imkanı ve hafıza haricinde çok büyük bir fark yok. Ama kart fiyatının hakkını veriyor, hız aşırtma yaparak da performansının biraz üstüne çıkarabiliyorsunuz. Ancak çok takıntılı değilseniz gerek bile kalmadan gayet iyi bir oyun deneyimi yaşıyorsunuz. Yeni çıkacak oyunlarda biraz ayar düşürmeniz gerekse de çok detaylı bir ödün verme olmayacaktır ve oyun zevkinize etki etmeyecektir.

MSI GEFORCE GTX Gaming 1050Ti 4G inceleme - MSI GEFORCE GTX Gaming 1050Ti 4G İnceleme Ve Kullanıcı Deneyimim
MSI GEFORCE GTX Gaming 1050Ti 4G-yorum

Oyun sektöründeki hızlı gelişme düşünüldüğünde ekran kartları ortalama 2 yıl kadar bir kullanım ömrü var diyebiliriz. Daha uzun süre de kullanılabilir ama artık ayarlardan ve fps den ödün vermeniz gerekiyor. E-spor oyunlarında zaten istediğinizi fazlasıyla alırsınız. Yayıncılık için de gayet iyi bir ekran kartı. Güç bağlantısı olarak MSI GEFORCE GTX Gaming 1050Ti 4G ekran kartı için 6 pin güç girişine ihtiyaç var. Ama güç girişi olmayan modellerde var. Bu modeller ise PCI yuvasından çektiği 75W ile çalışıyor. 

MSI sitesinde, MSI GEFORCE GTX Gaming 1050Ti 4G için 300 Watt’lık bir güç kaynağının (power supply) yeterli olacağı belirtilmiş.

MSI GEFORCE GTX Gaming 1050Ti 4G için biraz da zayıf taraflarına (çok fazla olmasa da) değinmek istiyorum. Kayıtlar sırasında arada bir fps düşüşleri yaşadım ancak bunu normal olarak kabul ediyorum. En eksik gördüğüm yanı arka plakası olmaması. Bu eksiklik biraz can sıkıcı olsa da kart çok büyük ve ağır olmadığından sorun teşkil etmeyecektir.

Sonuç olarak; eğer çok fazla bir grafik takıntınız yok ve bütçe dostu ekran kartı arıyorsanız MSI GEFORCE GTX Gaming 1050Ti 4G ihtiyaçlarınız fazlasıyla karşılayacak bir ekran kartı.

MSI GEFORCE GTX Gaming 1050Ti 4G oyun performansı ile ilgili videolarımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Daha iyi fikir edinmenize yardımcı olacaktır.

MSI Geforce GTX Gaming 4G 1050ti CSGO Testi

https://www.youtube.com/watch?v=jkJFJSHPsrM

  Mutfak Tezgahı Tavsiyesi

MSI Geforce GTX Gaming 4G 1050ti Euro Truck 2 Testi

https://www.youtube.com/watch?v=OSwQgFP2VUM

MSI Geforce GTX Gaming 4G 1050ti Rainbow Six Siege

https://www.youtube.com/watch?v=NfCZpa96mG8&t=13s

Sapphire Nitro AMD RX470 inceleme ve kullanıcı yorumu yazımı okumak için tıklayınız.

 

Benzer İçerikler

2 thoughts on “MSI GEFORCE GTX Gaming 1050Ti 4G İnceleme Ve Kullanıcı Deneyimim

  1. Tavsiye videoların güzel olmuş emek harcamışsın . kenarda pencerede anlık sistem performansına ‘da yer verseydin daha zengin içerik olurdu sanırım . en azından oyunlardakı fps yi gözlemlesek oda olurdu . Teşekkürler eline sağlık .

    1. Şunu belirteyim o konuda çok fazla video mevcut benim amacım burada bu kartı alan çoğu insanın nasıl bir oyun deneyimi yaşacağını ortaya sermek. Eğer daha yüksek kartlar(Örn: 1080, 1080ti vb. ) inceleme yapağım zaman dediğinizi yapacağım. Size de tavsiyem 1050ti seviyesindeki kartlarda istatistiğe fazla bakmayın çünkü beklediğinizi vermediğinde sizi üzebilir. Bu seviyede kartlar genel kullanıcı kitlesi içindir al tak çalıştır. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir