Mutfak Tezgahı Tavsiyesi

mutfak tezgahı tavsiyeleri 485x315 - Mutfak Tezgahı Tavsiyesi

Mutfak yaptırmaya/yenilemeye karar verdiyseniz, gerçekten zorlu bir seçim sürecine de girmişsiniz demektir. Oldukça fazla mutfak ürünü bulunuyor olması, karar vermek konusunda insanı ciddi derecede zorluyor. Biz de bu konuda siz kararsızlar için yardımcı olması açısından, mutfak tezgahı tavsiyesi vermeye çalıştım.

Mutfak tezgahı kuşkusuz bir mutfak için en önemli konu. Bir kere yaptırılacak ve bir ömür kullanılacak mutfak tezgahı hakkında bilgi sahibi olmak ve mutfak tezgahı tavsiyesi almak ciddi derecede işinize yarayacaktır.

Öncelikle önermediğim mutfak tezgahı ile başlamak istiyorum. Tabii ki döküm tezgahlar.. İleriki dönemlerde  renk solması yaşanması nedeniyle tercih edilmesini tavsiye etmediğim ürünlerin başında geliyor.

Hem ısıya karşı dayanıksız, hem de yıllar içinde çok su gören yerlerde renk değişmesi oluşuyor. Kendim de bir dönem simli dökme tezgah kullanmıştım o nedenle ne kadar sorunlu bir ürün olduğunu biliyorum.

granit mutfak tezgahı - Mutfak Tezgahı Tavsiyesi
granit mutfak tezgahı

Tavsiye ettiğim mutfak tezgahı ise, Granit mutfak tezgahı. Gerçekten memnun kalacağınız, ömürlük kullanılacak bir ürün. Tamamen doğal olması, ekstra avantaj ve bence doğal olanı kullanmak her zaman, suni olanı kullanmaktan daha sağlıklı. Pek çok farklı renk ve deseni mevcut. Şahsen, özellikle fiyat açısından da makul olması ve Türkiye’de çıkarılıyor olması sebebiyle Nero Nebiyan granit’in mutfak tezgahı olarak öneriyorum.

Her ne kadar, fiyat olarak dökme mutfak tezgahı ile arasında ciddi farklar bulunsa da granit mutfak tezgahının uzun yıllar kullanımda bunu amorti edeceğini düşünenlerdenim. Bu nedenle mutfak tezgahı seçeneği olarak granit tezgahı mutlaka değerlendirin derim.

Ancak granit tezgahlar için dikkat edilmesi gereken en önemli husus, resimde görülen ile satın aldığınız ürünün deseninin aynı olmayacağı. Doğal olduğu için, resimdekinin birebir aynısının çıkması mümkün değil. Bu nedenle, satın alacağınız tezgah plakasını görün ve desenini öyle beğenin.

Mutfak tezgahı önerileri arasına çimstone tezgahı da eklemek isterim. Son dönemde pek çok kişi tarafından tercih edilen çimstone, suni bir ürün ancak, %90 oranında kuvars içeriyor. Bu nedenle doğal taşa en yakın mutfak tezgahı çeşitleri arasında. Mutfak tezgahı fiyatı olarak hemen hemen granit ile aynı. Granit ile çimstone arasındaki fark, birinin suni, diğerinin tamamen doğal olması ve çimstone mutfak tezgahının el ile yapılıyor olması sebebiyle ok daha fazla renk, desen ve çeşidinin bulunabiliyor olması.

Benzer İçerikler
  Klima Alacaklara Tavsiyeler 2016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir