Nutella İndirimi : Vatandaş Birbirini Ezdi

nutella kampanya

Çikolata uzmanlarının, “Mutluluğu satın alamazsınız ama bir Nutella kavanozu satın alabilirsiniz” şeklinde çarpıcı bir sözü vardır. Yazımızın kahramanı ise büyük Nutella indirimi yapan bir Fransız süpermarket zinciri Intermarché.

Nutella indirim kampanyası hem de öyle böyle değil. Tam %70 indirim. Hal böyle olunca market, Nutella fanatiklerinin akınına uğruyor. İnsanlar 1 kavanoz fazla alabilmek için izdiham yapıyorlar. Böyle büyük Nutella indirimi ülkemizde yapılsa durum farksız olmazdı değil mi?

İndirimi duyan 200’den fazla müşteri sabahın erken saatlerinde gelerek marketin kapısında beklemeye başladı. Ve market açıldığında hücum emri verilmiş askerler gibi harekete geçen insanlar 1 kavanoz fazla Nutella almak için kıyasıya yarışa girişti.

CNN bu izdihamı, “Gerçekten bir felaketti” başlığıyla haber yaptı. Müşteriler %70 Nutella indiriminden faydalanmak için savaştıklarından, Intermarché şubelerinde kaos ortamı oluştu. Bu durumu bazı müşteriler cep telefonlarıyla kaydederek sosyal medya hesaplarından canlı yayın yaptılar. Yazımızın devamında bu videolarından birini izleyebilirsiniz.

Fransa’nın kuzeydoğusundaki Forbach’taki başka bir süpermarket çalışanı verdiği röportajda, “İnsanlar birbirini acımasızca itiyordu, her şeyi kırdılar. Polis çağırmak zorunda kaldık” dedi.

Nutella Kavgası Var, Yetiş Polis!

Ancak yetkililer geldiğinde kalabalık sakinleşmiş ve herhangi bir tutuklama yapılmamış.  Böyle bir sebeple bizim polisi çağırsak acaba ne cevap verirlerdi 🙂

Nutella’nın üreticisi Ferrero, bu indirimi süpermarketin özel indirimi olduğunu kendileriyle bir ilgisi olmadığını belirtti.

  Ucuz Uçak Bileti Almak İster Misin?

Fransızların Nutella Kapışması

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir