Oyun Tavsiyesi: ASTRONEER

astroneer oyun tavsiyesi 400x315 - Oyun Tavsiyesi: ASTRONEER

Astroneer, son zamanlarda NO MAN SKY‘ın ardından başlayan uzay temalı oyun furyasının en başarılı ürünlerinden bir olsa gerek. Erken erişim olduğunu şimdiden söyleyeyim. Optimizasyon sıkıntıları mevcut.

Oyunda rastgele bir gezegene iniyor ve oyuna başlıyoruz. Kendimizi geliştirerek farklı gezegenlere de gidebiliriz. Oyunda şu ana dek bitki haricinde bir canlı ile karşılaşmadım ama olmadığını gösteren kanıtlarda yok. Yapımcı firma fikri gayet iyi oturtmuş, ileride daha bizi neler bekliyor bilmiyoruz yani ucu açık bir oyun. Ancak umarım ki sonu Dayz gibi olmaz.

Topla yap sistemi mevcut, etraftan size lazım olan malzemeleri bulmak kolay ama oyunun fizikleri bu durumu zorlaştırıyor. Harcadığınız oksijen ve güç kısmı var bunları etraftan toplayabiliyorsunuz. Etrafta bolca bulunuyor ama sıkıntı çantanızda sınırlı sayıda yer var ve bunu arttıramıyoruz.

astroneer kum fırtınası - Oyun Tavsiyesi: ASTRONEER
astroneer kum fırtınası

Belirli araçlarla ve ekipmanlar ile yük taşıma kapasitenizi arttırsanız da çok uzağa gitmek için baya bir gelişmiş olmanız gerek. Her an çıkabilecek bir kum fırtınası başınıza dert olabilir. Mevsim sistemi var sanıyorum çünkü belirli bir zaman gündüzler kısa iken bazen de geceler kısalıyor.

ASTRONEER oyununu arkadaşlarınız ile oynamak daha zevkli olacaktır.

Astroneer Sistem Gereksinimleri

Gelelim bilgisayarınızın üzerindeki  etkileri neler. 1 GB depolama alanı yeterli, RAM olarak 2 GB yeterli oluyor. Asıl sıkıntı işlemci ve ekran kartında, benim sistemimde daha önce inceleme yazısı yazdığım çok güçlü bir ekran kartım olmasına rağmen işlemcinin yetersizliği oyunda ara ara takılmalara sebep oluyor.

  Gelmiş Geçmiş En İyi Strateji Oyunları

Bilgisayarımdaki ekran kartı hakkında yazdığım yazıyı okumak isterseniz, aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Yeni Ekran Kartım : Sapphire Nitro AMD RX470

Oyun zevkinden bir şey kaybettiğiniz söylenemez ama birazcık can sıkıcı oluyor . Oyun için bir işlemci tavsiyesi yapamayacağım çünkü “erken erişimde”. Hangisinde iyi çalışır şimdiden bilemem. Deneyerek öğreneceğim.

Astroneer hakkında daha fazla fikir edinmek isterseniz aşağıda tanıtım videosunu bulacaksınız.

Keyifli oyunlar.

Astroneer Tanıtım Videosu

https://www.youtube.com/watch?v=cv7xbHkLdGw

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir