Oyun Tavsiyesi: Rise Of The Tomb Raider

Rise Of The Tomb Raider 400x315 - Oyun Tavsiyesi: Rise Of The Tomb Raider

Bu oyun tavsiyesi yazıma konu olan Rise Of The Tomb Raider için “Çok geçmedi mi?” diyebilirsiniz. 2013 çıkışlı Tomb Rider‘ın devamı olarak nitelendirilen Rise Of The Tomb Raider, Xbox için 2015’de, PS4 ve Windows için de 2016’da yayımlandı.

Klasik macera öğelerinin yanında aksiyonu da içinde barındırıyor. Bulmacaları çok zor olmasa da dikkat gerektiriyor. Ayrıntıyı kaçırdığınız takdirde çoğunuz çözüm videolarına yönelebilirsiniz. Ama tavsiyem bunu yapmayın ve uğraşın.

Bundan 10 yıl öncesine kadar çözüm videolarından kopya çekmek gibi bir şansımız olmadığı için bir bölümü defalarca deneyerek çözerdik. Acı bir gerçek söylemek gerekirse oyun dünyasında kabul gören bir görüş var: “Çözümünü bulmadan geçtiğiniz bir bölümü siz bitirmiş sayılmıyorsunuz.”

Tomb Rider gibi oyunlardaki bulmacaları çözmek, problem çözme yeteneği kazandırır.

Oyunda yanlış yapmadığınız sürece size hem keyifli hemde kolay gelecektir.

Daha fazla uzatmadan Rise Of The Tomb Raider ile ilgili görüşlerime geçeyim. Oyunun senaryonusunu bitirmek bir kaç saatinizi alacaktır. Diğer öğelerle beraber size uzun bir oyun zamanı sunacaktır. Aylarca oynamasanız da oyunun yeni bölümlerinin çıkmasını beklerken size yoldaş olabilir.

Sistemsel kısmına geçecek olursak oyunun grafikleri  çok iyi. Bunun yanında optimizasyonun iyi olması  sisteminizi yormuyor. Oyun Dirext 12 destekli ve ekran kartınız da destekliyorsa yüksek grafik ayarlarında daha iyi bir oyun deneyimi yaşıyorsunuz. Aşağıdaki görselde oyunun PC versiyonu grafiklerinin XBOX sürümüne göre daha iyi olduğunu görebilirsiniz.

  MAFIA 3'e İlk Bakış
Rise Of The Tomb Raider grafikleri - Oyun Tavsiyesi: Rise Of The Tomb Raider
Rise Of The Tomb Raider grafikleri

Yüksek grafik ayarları için 4 GB den fazla bir grafik hafızasına ihtiyaç var. İşlemci olarak İntel Core Duo’ya kadar yolu var. Rise Of The Tomb Raider gerçekten çok iyi kodlanmış. En basit oyunlarda kasam kanatlanacak kadar ses çıkarıyor ama bu oyunda gayet sessizdi. Rise Of The Tomb Raider‘i oyun tavsiyesi olarak göstermem deki nedenlerden biri budur.

Square Enix stüdyosunun oyunları genelde böyle. Adamlar yaptıkları işe gerçekten önem veriyor ve oyun severleri düşünüyorlar.

Rise Of The Tomb Raider verdiğiniz paraya değecek size hem eğlenceli hem de güzel vakit getirtecek bir oyun.

Keyifli oyunlar.

 

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir