Oyuncular İçin Kulaklık Tavsiyesi : Trust Gxt 363

kulaklık tavsiyesi 600x315 - Oyuncular İçin Kulaklık Tavsiyesi : Trust Gxt 363
Bu konudaki inceleme konumuz bir fiyat/performans kulaklığı olmaya aday Trust Gxt 363 7.1 oyuncu kulaklığı. Kulaklık tavsiyesi isteyen, özellikle de oyuncular için kulaklık tavsiyesi isteyenler için hem uygun fiyatı hem kalitesiyle Trust Gxt 363 7.1 inceleme yazımız ile sizlerle beraberiz.
AJXzgB - Oyuncular İçin Kulaklık Tavsiyesi : Trust Gxt 363
oyuncular için kulaklık tavsiyesi

Trust Gxt 363 Kutu Açılışı

5Vny25 - Oyuncular İçin Kulaklık Tavsiyesi : Trust Gxt 363
oyuncular için kulaklık tavsiyesi
dbNB0p - Oyuncular İçin Kulaklık Tavsiyesi : Trust Gxt 363
oyuncular için kulaklık tavsiyesi

Trust Gxt 363 7.1 Oyuncu Kulaklığı, kaliteli bir kutu ve standart içeriklerle çıkıyor karşımıza. Kutu içeriğinde kulaklığın kendisi, kullanım kılavuzu ve çıkartma meraklıları için küçük bir etiket çıkartma bulunuyor. Kutudan herhangi bir yazılım CD si çıkmıyor.

Trust Gxt 363 Tasarım ve Kullanılan Malzeme

DJ5Dvo - Oyuncular İçin Kulaklık Tavsiyesi : Trust Gxt 363
oyuncular için kulaklık tavsiyesi

Malzeme kalitesi olarak kulaklığın genelinde kaliteli sert ve pürüzlü bir yapıya sahip plastik kullanılmış. Bu  plastik darbelere ve sert kullanımlara karşı da dayanıklıymış hissi veriyor. Izgaralı yapı arasından gelen mavi ışık da Trust Gxt 363 7.1 Oyuncu Kulaklığı‘na farklı bir hava veriyor. Üstteki resimde görülen parlak kısımlar ise yine metal görümünde plastikler. İçimden bir ses bu parlak yapının zamanla sıyrılıp alttan siyah bir boyanın görüleceğini söylüyor. Bu durumu zaman gösterecek tabii ki..

Kulaklık içinde 50 mm’lik titreşimli aktif bass üretebilen sürücü yer alıyor. Kullanılan kablo USB 2.0, ip sarılı ve 3 metre uzunluğunda. Kafa bandı altında yumuşak içi sünger dolu olan bir malzeme kullanılmış. Uzun süreli kullanımda bu yapı başınızı ağrıtmıyor.

Kulaklık genel olarak biraz ağır olsa da bu aynı zamanda insana güven ve sağlamlık verici bir duygu sağlıyor.
mLNo98 - Oyuncular İçin Kulaklık Tavsiyesi : Trust Gxt 363
oyuncular için kulaklık tavsiyesi

Kulaklığın kumandası da yine kaliteli bir malzemeden üretilmiş. Bu kumanda sayesinde ses açma ve kısmayı, kulaklık üzerindeki ışıkları açıp kapamayı,mikrofonu kapatıp açmayı, bass ve titreşim seviyesini kontrol edebiliyorsunuz. Mikrofon kumandadan açıldığında mikrofon simgesinin altında yanan yeşil ışık oldukça amatör görünüyor. Bu durumun kulaklığın genel kalitesine yakışmadığını düşünüyorum.

  2018'in En İyi İntel Ve AMD Anakartları

Ayrıca kulaklık çalışırken bir süre sonra kumanda kısmı nedense ısınıyor. Bu durum özellikle, kumanda yaz aylarında teninizle temas ederse ya da kumandayı kullanmak için elinize alırsanız rahatsız edebilir. 

EJAD1z - Oyuncular İçin Kulaklık Tavsiyesi : Trust Gxt 363
oyuncular için kulaklık tavsiyesi

Trust Gxt 363 7.1 Oyuncu Kulaklığı‘nın tasarımda rahatsız edecek önemli bir konu ise kablonun kulaklığa girdiği yerdeki durum. Üstteki resimde görüldüğü gibi kablonun esnemesini sağlayacak bir tasarım yok. Kulaklığı kullanmazken masaya koyduğunuzda, kablo neredeyse 90 derecelik açıyla kulaklığa giriyor. Bu da zamanla oradaki kabloda zamanla temassızlık oluşacağını düşündürüyor.

jnN67L - Oyuncular İçin Kulaklık Tavsiyesi : Trust Gxt 363
oyuncular için kulaklık tavsiyesi

Mikrofon kısmı ise son derece dayanıklı ve kullanmadığınızda döndürerek yukarı alabiliyorsunuz. Bu yukarı ve aşağı alma hareketi sanki çarklı bir yapı sayesinde oluyor. Yani aşama aşama yukarı ve aşağı alıyorsunuz. Bu da hareket tekrarlandıkça zamanla mikrofonun aşağı düşmesini engelleyecekmiş ve ilk günkü dayanıklıkta kullanılacakmış gibi bir his veriyor.

WYpqXN - Oyuncular İçin Kulaklık Tavsiyesi : Trust Gxt 363
oyuncular için kulaklık tavsiyesi

Kulaklığın pc yazılım arayüzü ise bu şekilde. Arayüz sayesinde ekolayzır, surround kontrolu, çevre efekti gibi özellikleri düzenleyebiliyorsunuz.

Trust Gxt 363 Kullanıcı Yorumları

Oyuncu kulaklığı alırken ben sanal 7.1 değilde ses kartlı bir ürün sanıyordum. Kulaklık elime ulaşınca sanal 7.1 olduğunu farkettim. Bu kötü bir özellik mi bilmiyorum. Ses kartlı kulaklık denemediğim için sanal 7.1 ile donanımsal 7.1 bir kulaklıkta ne kadar fark yaratır bu konuda deneyimim olmadığı için yorum yapamıyorum. Ancak kulaklığı sanal 7.1 haliyle düşünecek olursak ne çok iyi ne çok kötü diyebilirim.

Kulaklığı almadan önce 7.1 kulaklık olduğundan çok fazla beklentiye girmiştim. Oyunlardaki, filmlerdeki, müziklerdeki en küçük ses ayrıntılarını bile duyabileceğimi sanıyordum. Ancak gördüğüm daha doğrusu duyduğum kadarıyla kulaklık standart stereo kulaklıklardan birazcık daha detaylı sesler veriyor.  Bu durum her 7.1 kulaklıklar da böylemi bilmiyorum ( Belki de yukarıda bahsettiğim ses kartlı kulaklıklarda durum daha farklıdır).
Yine de tüm bunlara rağmen kulaklığı CsGo’da uzun süre test ettim. Rakiplerinizin ve takım arkadaşlarınızın konumlarını çok iyi şekilde anlayabiliyorsunuz. CsGo içinde daha önce standart stereo kulaklıkta duymadığım gök gürültüsü gibi ayrıntı diyebileceğimiz sesleri de Trust Gxt 363 7.1 Oyuncu Kulaklığı ile net şekilde duyabiliyorum.

Trust Gxt 363 Fiyatı

Trust Gxt 363 7.1 Oyuncu Kulaklığı kendi içinde bakacak olursak ses kalitesi fiyatına göre çok iyi (en ucuz haziran 2016 itibariyle 189 lira). Devasa hoparlörleri ağırlığı biraz arttırsa da bass ve tizlerde çok başarılı. Müzik dinlerken de oldukça etkileyici diyebilirim. Sesi sonuna kadar açamıyorsunuz. Yarıya geldiğinde ses yüksekliği rahatsız edecek kadar yüksek hale geliyor diyebilirim.

  Hediye Tavsiyeleri 2017

Titreşim özelliğinden de bahsetmek gerekirse, kumanda üzerinde 3 farklı bass seçeneği var. Bass düzeyini sona getirdiğinizde titreşim de artıyor. Bassla beraber titreşim özelliği güzel bir his veriyor. Ancak “sadece bass istiyorum titreşim kalsın” derseniz onun kumandada ve yazılımında kapatma ayarı yok. Yani Bass istiyorsanız titreşime de razı olacaksınız. Titreşim de uzun süreli kullanımda kulağı yorduğundan kapatılamaması bence büyük bir eksiklik olmuş.

Oyuncular İçin Kulaklık Tavsiyesi Trust Gxt 363

Trust Gxt 363 7.1 Oyuncu Kulaklığı bir F/P ürünü olarak bakarsanız ve yukarıda saydığım olumsuz özellikler sizi rahatsız etmeyecekse kulaklık tavsiyesi edilebilecek bir ürün. Razer, Logitech gibi markaların aynı sınıftaki kulaklıklarının 250-300 liradan başladığını düşünürsek bence tercih edilebilecek güzel bir kulaklık olmuş.

Bir başka incelemede görüşmek üzere..

Benzer İçerikler

Bu Yazı Hakkındaki Yorumlar:

  1. Bende bir tavsiyede bulunayım. Tactic 3D Alpha oyuncu kulaklığı hem fiyatı çok uygun. Hemde 3 taraflı ses veriyor.

  2. Kullanıcı dostu olsa da fiyat konusu dışında pek güvenilir sayılmaz Trust markası, her ne kadar adı insana ‘Güven’ verse bile…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir