Pokemon Go Nedir? Pokemon Go Nasıl Oynanır?

pokemon go türkiye - Pokemon Go Nedir? Pokemon Go Nasıl Oynanır?

Geçen sene duyurulan ve bu yılın Haziran ayı sonu Temmuz başı belli ülkelerde pokemon go indirilen ve kullanıma sunulan anime çizgi filmin bir oyunu. Bu interaktif oyun pokemon go ios ve pokemon go android platformları için piyasaya çıktı. Oyunun mantığından kısaca bahsetmek gerekirse GPRS konum sistemini kullanarak dünya haritası üzerinden rastgele Pokemonlar atıyor  ve bunları sizden  yakalamanızı istiyor. Henüz Pokemon Go Türkiye başlamasıyla birlikte birkaç gün içerisinde bir kaç olayda adı geçer oldu. Emniyet amirliğine dalan mı dersin, soyulan mı dersin? Ve daha bir çok olay. Ve bunlar çıkışından birkaç gün sonra yaşananlar. İleride neler olur bilinmez.

Arttırılmış sanal gerçeklik teknolojisi kullanılarak Android ve iOS platformları için geliştirilen Pokemon GO, konum servislerini kullanarak çalışıyor. The Pokemon Company tarafından geliştirilen oyun resmi olarak çıkışını 6 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirdi. Beta sürecinden bu yana tüm dünya için aktif olmayan Pokemon GO, şu an için resmi olarak yalnızca Avustralya, Yeni Zelanda ve Kuzey Amerika’daki mobil oyunculara sunuldu.

Pokemon Go oyunun konusu ve işleyişi, çizgi filminden de alışık olduğumuz gibi Pokemon yakalama ve diğer oyuncuların yakaladığı Pokemon ile savaşma üzerine kurulu.

Pokemon GO Android ve Pokemon GO iOS platformundaki cihazlar için piyasaya sürüldü. Ancak tüm mobil cihazlar için destek vermiyor. Pokemon GO ne yazık ki Intel Atom işlemcili telefonlarda desteklenmiyor.

  Horizon Zero Dawn İncelemesi

Diğer mobil oyunlardan alışık olduğumuz gibi Google ID ve Pokemon Trainer Club adı verilen hesap seçenekleri ile oyuna başlayabiliyoruz. Google ID ya da Pokemon Trainer Club ile oyuna giriş yaptıktan sonra, sıra karakter oluşturma ekranına geliyor.

Erkek ve kadın karakter oluşturup görünümünü ayarladıktan sonra oyuna başlayabiliyoruz.

Hesap ve karakter oluşturulduktan sonra yapmanız gereken ilk adım başlangıç Pokemon‘u seçmek olacak. Bu aşamada oyun tarafından 3 adet seçenek sunuluyor. Bu Pokemon‘lar, Charmander, Bulbasaur ve Squirtle. Seçeceğiniz herhangi bir Pokemon ile oyuna başlamak içinse Poke Topunu Pokemon’a atarak denk getirmeniz yeterli. Başlangıç Pokemonu yakalandıktan sonra ise Pokemon hakkındaki türü, boyu, cinsi gibi çeşitli özellikleri görebilirsiniz. Pokemonları bulmanız ve yakalamanız için sokaklara çıkıp dolaşmanız gerekli ama dikkatli olun oyun bazen sizi istenmeyen durumlara sokabiliyor.

Oyun Türkiye’ye sunulmadı. Pokemon Go Türkiye kullanmak isteyenler iOS platformu için ülke değiştirip indirebilir. Android kullanıcıları da Pokemon Go APK dosyası olarak güvenilir kaynaktan indirip kurabilir.

Uyarı: Pokemon Go oyunu çok fazla talep görmekte, bu yüzden oyunu taklit eden virüslü dosyalar internet üzerinde fazlasıyla dolaşmakta. Eğer zarar görmek istemiyorsanız bildiğiniz ve güvendiğiniz kaynaklardan Pokemon Go indirmek önemli. Yani her gördüğünüz Pokemon Go indir linkine tıklamayınız.

Benzer İçerikler

1 thought on “Pokemon Go Nedir? Pokemon Go Nasıl Oynanır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir