Powerbank Tavsiyesi : Xiaomi Mi 2 Slim İncelemesi

xiaomi-10000-tasinabilir-sarj-cihazi

Her akıllı telefon ya da tablet kullanıcısının ortak sorunu çabuk biten şarjlar. Bu sorun için en kolay ve pratik çözüm powerbank denen cihazlardır. Eğer siz de powerbank almaya karar verdiyseniz ve bir tavsiyeye ihtiyaç duyuyorsanız; Powerbank Tavsiyesi : Xiaomi Mi 2 Slim incelemesi yazımıza bir göz atın.

Yazımızın başında powerbank cihazlar neden bu kadar ihtiyaç duyulmaya başlandı biraz bundan bahsedelim.

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber, gerek oyun gerekse iş amaçlı taşınabilir cihaz kullanımı bir hayli arttı. Özellikle elimizden hiç düşürmediğimiz akıllı telefonlar ile sürekli online olmak dünya ile bağlantımızı koparmamak istiyoruz. Ancak batarya teknolojisinin bu ihtiyaca ayak uyduramadığını görüyoruz. Aslında akıllı cihazlarımız ne kadar uzun süreli bataryalara sahip olsa bile bizlere yine yetmeyecek o ayrı 🙂

İşte bu enerji ihtiyacını powerbank denilen ekstra şarj üniteleri ile karşılamak durumundayız. Çeşitli güçte ve ebatlarda olan powerbanklar arasından hangisini satın alacağınıza karar vermek biraz zor olabiliyor.

Teknolojik terimler ile kafası karışanlar için powerbank tavsiyesi vereceğim. Hem fiyat performans konusunda ciddi bir seçenek hem de e-ticaret sitelerinin çok satanlar listesinde üst sıralarda yer alan Xiaomi 10000 mAh (Versiyon 2).

xiaomi 10000 mah versiyon 2 tasinabilir sarj cihazi - Powerbank Tavsiyesi : Xiaomi Mi 2 Slim İncelemesi
xiaomi-10000-mah-versiyon-2-tasinabilir-sarj-cihazi

Xiaomi Mi 2 Slim (v2) Powerbank İncelemesi

Xiaomi 10000 mAh Slim (Versiyon 2) siyah ve gümüş olmak üzere 2 farklı renkte satılmaktadır. Nedir bu Versiyon 2 diyenleriniz olabilir hemen ona açıklık getireyim. Diğer model daha kısa ve kalın ebatta iken Versiyon 2 modeli daha ince (slim) ve daha uzun ölçüde piyasaya sunuldu. İkisininde ergonomik açıdan avantaj ve dezavantajları var. Ama bence slim modeli taşıma açısından daha rahat. Merak edenler için Xiaomi 10000 mAh Slim fiyatı 70 TL. civarında.

  Tablet Tavsiyesi

Xiaomi 10000 mAh (Versiyon 2) kutu içerisinden USB kablosu çıkmaktadır. Bu kablonun kısa olduğunu söylemeliyim. Ancak daha uzun MicroUSB kablonuz varsa elbette onunla beraber kullanabilirsiniz.

Xiaomi Slim 10000 mAh (Versiyon 2) powerbank üzerinde 2 adet giriş bulunuyor. Bunlardan biri standart USB girişi. Diğeriyse ürünün kendisini şarj edebilmek için olan yuva.
Cihaz üzerinde bulunan düğme açma kapama tuşu değil, powerbankın içinde ne kadar şarj kaldığını ledler vasıtasıyla gösteriyor. 4 kademe led göstergesi sayesinde şarjı ne kadar kalmış bilginiz oluyor. 4 led yanıyorsa powerbank tam dolu anlamına geliyor. 3 led yanıyorsa %50-75 arasında dolu. 2 led yanıyorsa %25-50 arasında dolu. Tek kademe led ise %25 ten düşük enerji kaldığını ifade ediyor.

Xiaomi Mi 2 Slim (v2) Powerbank Güvenli mi?

Bildiğiniz üzere bu cihazlarda patlama yanma riski var. Xiaomi’nin powerbank ürünleri kaliteli olduğunu söyleyebilirim. E öyle olmasaydı powerbank tavsiyesi olarak sizlere önerir miydik? 🙂 Ürün güzel bir koruma sistemine sahiptir. Çok katmanlı yanmaya karşı özel güvenlik sistemi ile üretilmiştir. Xiaomi patlama ve yanmaya karşın tam güvenlik önlemlerini almış.

Xiaomi Mi 2 Slim (v2) Powerbank Şarj Süresi

Cihaz kendini ortalama 4 saat ile 6 saat arasında tam olarak şarj ediyor. Asıl merak edilen powerbank tam doluyken cep telefonunuzu kaç defa dolduracak sorusu.
Ancak bu soruya net bir cevap vermek pek mümkün değil. Powerbank 10000 mA ve telefonunuz 2000 mA ise 5 defa şarj ederim diye düşünmeyin. Ama aşağı yukarı fikir edinmeniz için şunu söyleyebilirim; ortalama 3000 mA’lik bir telefonu 2.5-3 defa tam olarak şarj edebilirsiniz.

  Erkek Bakım Seti : Braun MGK 3080

Son olarak Qualcomm Quick Charge 2.0 hızlı desteğinden de bahsetmek istiyorum. Bu cihaz hızlı şarjı destekliyor ancak telefonunuz ya da tabletinizin de bunu desteklemesi lazım. Destekliyorsa otomatik olarak hızlı şarj yaparsınız. Tabii bu özellik yoksa yine şarj eder ama Quick Charge 2.0 kadar hızlı olmayacaktır.

Bataryanın mAh değeri ne kadar fazlaysa, o kadar uzun giden pil ömrü anlamına geliyor ancak aynı zamanda büyük ölçüler (ağırlık-kalınlık) anlamına da geliyor.

Benzer İçerikler

Bu Yazı Hakkındaki Yorumlar:

    1. Powerbank alırken bilindik markaları tercih etmek isabetli olacaktır. Mesajınız için teşekkürler.

  1. benim bildiğim kadarıyla telefon aksesuarları ve yedek parçalarının en iyi markası xiaomi a dır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir