Preo My Game MG42 Gaming Klavye Tavsiyesi

preo-mg42-gaming-klavye-tavsiyesi-1

Bugünkü incelemem gaming klavye tavsiyesi isteyenlere yönelik olacak.  Kahramanımız Preo My Game MG42, adını belkide hiç duymadığınız bir mekanik klavye incelemesi olabilir.

Ucuz gaming klavye arayışı içerisindeyken bulduğum bu ürün fiyat performansın dibine vurmuş durumda. Preo My Game MG42 fiyatı 200 TL bandında. Blue Semi-Mekanik Switch bir klavye bulmak zor. Genelde bu fiyat bandında mekanik hisli mebran (plastik) tuşlu klavye bulursunuz. Mekanik hisli ne demek? Üst kısımda mekanik tuşa benzeyen ama altında mebran bir buton bulunan klavye türüdür.

Mekanik Klavyenin Avantaj-Dezavantajı

Mekanik klavyeler hakkında bir kaç cümle sarf etmeden olmaz. Mekanik klavyenin avantajlarından biraz bahsedeyim; düşük tepki süresi, daha az baskı ile tuş aktifleşmesi en fark edilir avantajları arasında. Dezavantajları arasında ise sessiz yada özel mekanik klavyeler hariç, fazlasıyla ses var diyebilirim. Onun haricinde sizi rahatsız edecek olumsuz yanları bulunmamaktadır.

Mekanik klavyeler mebran klavyelerden önce doğmuş ilk bilgisayardan bile önce kullanılmaya başlanmış klavyelerdir. Daktiloyla hayatımıza girmiş olsa da daktilodaki klavye ile şu anki tuşlar arasında fark var tabi ama doğuşu daktiloya dayanır.

preo mg42 gaming klavye tavsiyesi 1 - Preo My Game MG42 Gaming Klavye Tavsiyesi
preo-mg42-gaming-klavye-tavsiyesi

Preo My Game MG42 Gaming Klavye Detayları

Preo My Game MG42 gaming klavye tavsiyesi ürünümüze gelecek olursak; led aydınlatmaya sahip ama RGB şeklinde değil her tuş satırında tek renk şeklinde ışıklandırılmış durumda. Işık modlarının diğer markalardan çok ta farkı yok; fasılalı, dalga (rastgele) vb. gibi 9 farklı ışıklandırma seçeneğine sahip.

  4K TV Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Işık seviyesi ise 3 kademe olacak şekilde ayarlanabiliyor. Mevcut gündüz ışıkta görünür durumda gece içinse gayet yeterli.

Preo My Game MG42’nin ağırlığına bakmak gerekirse 1500 gram.  1,5 kg size ağır gelebilir. Haklısınız ancak baya ağır olan ürünün ağırlığının bir sebebi var. Üst kısmı çelik alaşımdan yapılmış olması darbelere karşı dayanıklı hale getirilmiş ve firmanın verdiği bilgilerde ekstra ağırlık da eklendiği söyleniyor. Ağır olması size hareketlerini kontrol etme avantajı sağlıyor.

Preo My Game MG42 klavyede bir diğer avantajı ise; bilek desteği. Uzun süreli kullanımlar için özel olarak dizayn edilmiş kauçuk bilek yastığı ergonomik tasarımı bilek ağrılarını engeller. Bu tür klavyeler standart klavyelere oranla yüksek olmasından kaynaklı bilekleriniz rahatsız olabilir ama bu klavye size sunduğu bilek desteği rahat vakit geçirmenizi sağlıyor. Çoğu Çin firması klavyelerdeki bu eksiklik Preo My Game MG42 gaming klavye ile size maksimum konfor sunuyor. Klavyede maalesef yazılım desteği yok varsa da dikkatimden kaçmış olabilir 🙂

Preo My Game MG42 Gaming Klavye Yorumum

Gaming klavye tavsiye olarak sizlere anlatmaya çalıştığım Preo My Game MG42  hakkındaki kişisel yorumlarıma gelecek olursam. Benim en eleştirdiğim noktası led aydınlatma kısmında. Renkli aydınlatma yerine sadece beyaz ama güçlü bir aydınlatma kullanılabilirdi. Bir diğer dikkatimi çeken kısım ise Türkçe semboller farklı renkte olması. Bu durumun çoğu klavyede var olduğunu diyebilirsiniz ama markanın Türk markası olduğunu bilseniz bu durum sizide rahatsız etmezmiydi? Ama onun haricinde çokta göze batmıyor. Bu ürünü alırken aklınızda bulundurmanız gereken sadece mekanik klavye olduğu için almanız ve sorun yaşarsanız bir muhatap bulabileceğiniz, Türkiye merkezli bir marka olduğunu tekrar hatırlatmak istiyorum. Aynı markanın oyun mouseları da var. Gaming mouse tavsiyesi olarak daha önce sitemizde yayınlanan yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

  Derin Dondurucu Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Benzer İçerikler

7 thoughts on “Preo My Game MG42 Gaming Klavye Tavsiyesi

  1. Ben kullandım. Öncelikle tasarım olarak iyi bir iş çıkarttıklarını söyleyebilirim. Fakat harflerin üstünde LED olmaması bir dezavantaj. Klavyede 12 multimedya tuşu var. Klavyenin gövdesi metaldir. Tuşlar sessiz ve geçişler gayet hızlı 1 MS tepki süresi var zaten. Klavyeyle birlikte bir kitapçık geliyor kutu içeriği pek yok zaten. Özel işleme bir kablosu var örgü şeklinde. Klavyede telefon tutacağı var bu benim için pek bir anlam ifade etmiyor ama elbet işine yarayacak birileri vardır.

  2. Teknosa’da gördüm aldım valla çok bir bilgim yoktu sadece Teknosa’da var sanırım kullandığımdan beri memnunum.

  3. Bir süre daha kullandım ve bazı sorunlarla karşılaştım. Öncelikle klavyedeki harfler 2. ayında silinmeye başladı. Ve bazen tuşları algılamıyor sert basman gerekiyor. Arkadaşlar kesinlikle önermiyorum bu fiyata çok daha iyi klavyeler alınabilir ben bu klavyeyi geçici süreliğine almıştım fakat idare etmeyecek gibi. Başka sorunlarla karşılaştıkça yazacağım.

  4. Arkadaşlar klavyeyi 1 ay sonra çöpe attım. Şuan Microsoft Curve Keyboard 2000’den yazıyorum. O kadar kalitesiz bir klavyeydi ki Preo My Game anlatamam. Üzerindeki harfler 1 ayda silindi yahu böyle bir şey olabilir mi! Her neyse arkadaşlar PREO MY GAME ürünlerinden uzak durun yoksa pişman olursunuz bunu alacağınıza Everest, Frisby alın daha kaliteli kalır inanın.

  5. Bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak adına yazıyorum Preo klavyelerin serileri var Mg40 Mg41 Mg42 şeklinde birde titanyum var bu yazıda bahsedilen Mg42 Mekanik olan üründür klavyede Kauçuk kablo var telefon tutacağı yok ve klavyenin tuşları şeffaf silinmesi imkansız klavyede LED mevcut lütfen yazıyı okuyarak ve fotoğrafları inceleyerek yorum yapınız lütfen. Sevgilerle tavsiyehane.com ailesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir