Saç Dökülmesine Şampuan Tavsiyesi

Mecitefendi sarımsaklı şampuanı

Stres, yorgunluk, kaygı çağımızın en büyük ruhsal sorunlarından. Yoğun iş yaşamı da bu faktörleri tetikleyen en büyük etkenlerden. Bu yazımızın konusu; saç dökülmesine şampuan tavsiyesi olan üründür.

Stres, yorgunluk ve tükenmişlik hali elbette bedensel olarak da etkisini gösteriyor. Beden üzerinde pek çok farklı olumsuz etkisi olsa da en çok rastlananı saç dökülmesi sorunu yaşayanlar için tavsiye vermek istiyorum.

Tüm bu etmenler ile birlikte üzüntünün de tetiklediği saç dökülmesi yaşayanlar için, çare olabilecek harika bir önerimiz var.

Uzun süredir saçlarınız dökülüyorsa, bunun için marketlerde satılan bildiğimiz markaların şampuan çeşitlerinin pek da yararlı olmadığını üzülerek belirtmeliyim.

Daha çok aktarlarda ya da doğal ürünler satan marketlerde bulunabilecek bir şampuan tavsiyesi olacak bizimkisi.

Neden Sarımsaklı Şampuan Kullan malıyım?

Kendimin de saç dökülmesi nedeniyle muzdarip olduğum zamanlarda keşfettiğim ve yaklaşık 2 yıldır kullanmakta olduğum,  şampuanı öneriyorum. İsmi: Mecitefendi sarımsaklı şampuan.

Sarımsak ekstraktı içermektedir. İlave olarak saç ve saç derisinin bakımına destek veren 11 bitki ekstraktı, Vitamin B3, Vitamin H, Vitamin B5 ve Besleyici Buğday Proteini ihtiva eder. Sarımsağın hoş olmayan kokusu hissedilmez. 

Zengin ve doğal içeriği zayıf, cansız, dökülen saçları güçlendirmede ve sağlık kazandırmada yardımcıdır. Düzenli kullanımda kepeği önler. Normal saçlar için uygundur.

Saç dökülmesine karşı önerdiğim bu sarımsak şampuanı ile ilgili orijinal sitesinde Paraben, Silikon, Hayvansal ürün, Alkol ve Jelatin içermediği de belirtilmiş.

  Kilo Almak İçin Birbirinden Faydalı 10 Tavsiye
saçı dökülene şampuan tavsiyesi - Saç Dökülmesine Şampuan Tavsiyesi
saçı dökülene şampuan tavsiyesi

Kokusunun diğer şampuanlar gibi parfümlü olduğunu söyleyemem ama sarımsak kokmuyor. Saçlarda hafiften sertlik yapıyor. Ancak saç maskesi ile bunu giderebilmek mümkün.

Saç kremini ve saç kremli şampuanları kesinlikle önermiyorum. Zira saç dökülmesine tetikliyorlar. Yani eğer saçlarınız dökülmüyorsa bile ileride dökülmesini istemiyorsanız, kremli şampuan kullanmayın.

Saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya olanlar için şampuan tavsiyesi yanında bir de küçük ip ucu eklemek istiyorum.

Saçlarınızı günlük yıkamak yerine biraz yağlanmasını beklerseniz, saç derinizden gelen bu doğal yağ, saçlarınızı besleyecek ve güçlenmesini sağlayacaktır. Aksi taktirde çok sık saç yıkamak, saçlarda kuruluğu, kepeğe ve dökülmeye yol açabiliyor.

Sarımsaklı Şampuan Nasıl Kullanılır?

Saç dökülmesi sorunu yaşayanlar için tavsiye ettiğim MecitEfendi sarımsaklı şampuanın kullanım şeklini de kısaca anlatmak istiyorum.

sarımsaklı şampuan tavsiyesi - Saç Dökülmesine Şampuan Tavsiyesi
sarımsaklı şampuan tavsiyesi

Yeteri miktarda MecitEfendi sarımsaklı şampuanı, ıslak olan saçlarınıza ve saçlı deriye yumuşak hareketlerle uygulayın. Banyoda 2 ya da 3 kez tatbik edebilirsiniz. Özellikle 2.uygulamadan sonra 1-2 dakika bekleyerek saç ve saçlı deride zengin içeriğin bir süre kalmasını sağlayın. Yıkama sırasında mutlaka bol su ile durulayın. Mecitefendi sarımsaklı şampuanı doğal içeriğe sahip olduğu için dilediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz.

Saçlarınız dökülüyorsa ve bu şampuanı denemek isterseniz Mecitefendi sarımsaklı şampuan fiyatı 20 ₺’dir.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir