Samsung Galaxy S8 Varken S9 Alınır Mı?

galaxy S8 vs S9 karşılaştırma

Samsung Galaxy S9’un tanıtımı yapıldı. Artık yeni amiral gemisi S9 oldu. Ancak yeni model olmasına rağmen bir önceki model ile kıyaslanmaya başlandı. Biz de bu yazımızda Samsung Galaxy S8 Varken S9 Alınır Mı? sorusuna cevap aradık. Gelin bir bakalım arasında fark var mı?

Samsung’un en yeni amiral gemisi telefonu Pazar günü açıklandı ve 16 Mart’ta mağazalarda satışa başlanacak.

Galaxy S9, özellikle etkileyici, yenilikçi bir kamera ve daha hızlı bir işlemci gibi heyecan verici yenilikler içeriyor. Ancak geçen yılki modele göre önemli bir gelişme olarak kabul edilebilir mi? Bizce edilemez.  Aralarında hiç fark yok mu? Elbette bazı değişiklikler yapılmış.  Mesela; Samsung Galaxy S9 Plus’ta çift kamera yer alıyor. Bu kameralar sayesinde iki kat optik yakınlaştırma yapabiliyorsunuz.

Bu yazımızın konusu S8 ile S9 arasında hiç fark yok demekten ziyade genel hatlarıyla bakıldığında hala, Galaxy S8’un S9 yerine satın almaya değer olan mükemmel bir telefon olmasıdır.

Galaxy S8’i yeni Galaxy S9’a göre tercih edin dememizin 6 nedeni var.

1. Aradaki fiyat farkına değecek özellik farkı yok

galaxy S8 vs S9 S9 daha pahalı 960x1024 - Samsung Galaxy S8 Varken S9 Alınır Mı?
galaxy S8 vs S9- S9 daha pahalı

Yeni Galaxy S9’u geçen sene Galaxy S8 ile kıyasladığımızda biraz daha ucuza satıyor. S9 720 $ ‘dan başlarken, S8 725 $’ dan başlıyor.

  Xiaomi Mi Max 2 İnceleme

Telefonun daha büyük “plus” modelini isterseniz, bunun tersi de söyleniyor. Galaxy S9 Plus 840 $ ‘dan başlarken S8 Plus 825 $’ dan başlıyor.

Bu ekstradan ödediğiniz parayla, yükseltilmiş bir kamera, daha fazla RAM ve biraz daha büyük bir pil satın almış oluyorsunuz. Bu fiyat açısından büyük bir fark değil, ancak biraz tasarruf sağlayabilir ve geçen yılki modele gelerek neredeyse aynı deneyime sahip olursunuz.

2. Galaxy S9, boyut ve çözünürlük bakımından Galaxy S8 ile aynı ekrana sahiptir.

galaxy S8 vs S9 tasarımları aynı - Samsung Galaxy S8 Varken S9 Alınır Mı?
galaxy S8 vs S9- tasarımları aynı

Galaxy S9 satın alırsanız ekranla ilgili olarak, boyut veya çözünürlükte daha iyi ekrana sahip olmayacaksınız.

Galaxy S8’de olduğu gibi Galaxy S9’da da 5.8″ Amo LED ekran ve 18:9 en-boy oranı bulunuyor. Yine aynı şekilde Galaxy S9 Plus, S8 Plus ile aynı 6.2″ Amoled ekrana ve 18:9 en-boy oranına sahiptir.

Görüntü açısından bu iki telefon arasında bir fark görmeyeceksiniz.

3. Galaxy S9 Tasarımı Galaxy S8 ile hemen hemen aynıdır.

Galaxy S8 ve Galaxy S9 arasında tasarım olarak hiç fark yok diyebiliriz. Zaten görsellerde de bunu anlamak mümkün.

Her iki telefonda da, yansıtıcı bir cam sırt, kenar boyunca bir alüminyum şerit ve bir arka parmak izi sensörü bulunuyor. Samsung, S9’un sensörünü, hemen yanında değil de biraz kameranın altına doğru kaydırmış.

Bununla birlikte, boyut ve ağırlık olarak baktığımızda birkaç küçük farklılıklar olduğunu söyleyelim.

Galaxy S9 163 gr. Galaxy S8 155 gr. Yani S9 daha ağır ve biraz daha kısa ve geniş. Bunun dışında iki telefona dışarıdan baktığınızda tasarım ve fiziksel görünüş açısından hemen hemen aynı.

  Saç Kurutma Makinesi Tavsiyesi

4. Galaxy S8 aynı Galaxy S9 gibi kablosuz şarj ve hızlı şarj teknolojisine sahiptir.

galaxy S8 vs S9 kablosuz şarj hızlı şarj aynı - Samsung Galaxy S8 Varken S9 Alınır Mı?
galaxy S8 vs S9- kablosuz şarj hızlı şarj aynı

Hem Galaxy S8 hem de Galaxy S9 kablosuz şarjı destekliyor ve kablolu veya kablosuz şarj cihazlarıyla hızlı şarj işlemi yapabiliyor.

Ancak kablosuz şarj cihazları telefonlarla birlikte gelmiyor. Samsung, yalnızca kendi Samsung cihazları için değil kablosuz şarj edilebilen herhangi bir akıllı telefonla çalışan birkaç kablosuz şarj stantı hazırlıyor.

5. Her iki telefon da neredeyse aynı pil ömrüne sahiptir.

galaxy S8 vs S9 aynı pil ömrüne sahip - Samsung Galaxy S8 Varken S9 Alınır Mı?
galaxy S8 vs S9- aynı pil ömrüne sahip

Galaxy S8 ve Galaxy S9 aynı güçlü pil kapasitesine sahiptir. Standart modeller için 3.000 mAh, “plus” modeller için 3.500 mAh.

Pil ömrü söz konusu olduğunda Galaxy S8 ile S9 arasında yine önemli bir fark bulunmuyor. Standart Galaxy S8 20 saat, Galaxy S9 ise 22 saat konuşma süresi tanımaktadır. Bekleme süreleri ise; S9, 48 saat S8, 44 saat.

Video oynatma ve WiFi kullanımı açısından, S9 16 saat, S8 14 saat dayanmaktadır.

6. Galaxy S8, Galaxy S9’dan çok daha fazla renk seçeneğine sahiptir.

galaxy S8 vs S9 S8 daha fazla renk seçeneği var - Samsung Galaxy S8 Varken S9 Alınır Mı?
galaxy S8 vs S9- S8 daha fazla renk seçeneği var

Galaxy S8 için 6 renk seçeneği var ancak yaşadığınız ülkelere göre farklılıklar olabiliyor. Galaxy S9 ise şimdilik sadece üç renkte piyasaya çıkacak. S9 modelleri lila mor, gece yarısı siyah ve mercan mavisi renklerinde olacak.

Samsung Galaxy S8 Varken S9 Alınır Mı?

Son olarak, bu iki modelin tüm teknik özelliklerini sizinle paylaşıyorum. Detayları görerek ikisi arasında hangisini tercih edeceğinize karar vermeniz daha kolay olacaktır.

Samsung galaxy s8 vs s9 - Samsung Galaxy S8 Varken S9 Alınır Mı?
Samsung galaxy s8 vs s9

 

Benzer İçerikler

1 thought on “Samsung Galaxy S8 Varken S9 Alınır Mı?

  1. Aynı özelliklere sahip bir telefona neden 800 TL fazla para veriyorsunuz? Bence de vermeyin sonuçta ekstra birşey sunmuyor ve telefonlar gereksiz pahalı telefon pahalı telefonlar almayın derim piyasada parmak izi okuyan telefonlar siradanlasti farklı özellikler ile gelmeli ki o parayı o telefona verelim ben almayın derim telefonu bir laptop alın telefon tuşlu olsa da olur kullanın gitsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir