Son 2 Ay Kala KPSS’ye Nasıl Çalışmalıyım?

kpss-hazırlık-tavsiyesi

Sınava az bir süre kalsa bile performansını sakın düşürme. Aksine daha da arttırman gerekiyor. Çünkü son 2 ay kala KPSS’ye hazırlanırken yapacağın çalışmalar asıl sınav performansını etkileyecek. Soru çözmen gerektiğini zaten biliyorsun ama asıl yaptığın çalışmalar ÖSYM’de çıkmış soruları çözmek olmalı.

Son 2 yılın çıkmış sorularını görmediysen mutlaka çöz. KPSS, LGS, ALES, TYT ve geçen ay yapılan MSÜ (Milli Sasvunma Üniversitesi) sınav sorularına mutlaka bakmalısın. İnan bu soruları piyasada bulmak zor. Bunun için çıkmış soruları yazımızın sonunda tek tek PDF olarak indirebilirsin. Mutlaka indirip ve bu soruları çözmelisin.

Sayısal Derslerde Yapamadığım Sorular Ne Olacak?

Yaptığınız çalışmalarda soruları çözüyorsunuz ama yapamadığınız sorular olabiliyor. Bunlar için eğitim tavsiyelerim şu şekilde. Sayısal ders için testlerde 20’şer soru oluyor. Bunlarda 2-3 soruyu yapamadıysanız soruları keserek bir zarfta biriktirin daha sonra bunları hocalarınıza, arkadaşlarınıza çözdürerek, eritmeye çalışın. Hem böylelikle çok fazla kaynak taradığınız halde kitapları taşımak zorunda kalmazsınız. Bu yöntem çok yararlı oluyor. Üniversite sınavına hazırlanırken bunları yapıyorduk. Ve yararını görmüştüm. Yapılamayan sorular mutlaka bitecek. Sonra bakarım falan demeyin. Lütfen yapamadığınızın üzerine düşün.

  TYT Kitap Tavsiyesi YKS Kitap Tavsiyesi

Sözel Derslerde Yapamadığım Sorular Ne olacak?

Sözel derslerde yapılan yanlışlarla ilgili ne tavsiye edersiniz derseniz. Onun için de özet defteri şeklinde, not defteri alabilirsiniz. Yapamadığınız soruları oraya küçük küçük notlar halinde yazıp daha sonra okuyabilirsiniz. Bu da çok yararlı bir yöntem. Hem genel tekrar gibi olur. Hatalar gerçekten üstünde durulduğu zaman geri dönüşü iyi oluyor. Yani yapamadıklarımızı gördüğümüz zaman daha sonra karşımıza çıktığında rahatlıkla soruları çözebiliriz.

Sınavlarda ya da konu çalışmalarını yaparken zorlandığınız konuların üstüne gidin. Ben şu 2-3 konuyu çalışmayacağım, yapamayacağım nasılsa şeklinde lütfen düşünmeyin. Asıl o konuları çalıştığında sınav puanın yükselecek. Bunu unutma.

Yaptığınız bu çalışmalarla ilgili genel tekrar soru çözümü yapman gerekiyor. Tüm derslerde matematik, Türkçe, tarih, coğrafya, vatandaşlık. Bu tüm dersleri kapsayan baştan sona tüm konuların tekrarını içeren bir çalışma yapmanız faydanıza olacaktır. Sorular üzerinden baştan sona tüm konuların tekrar edin.

2018 KPSS LİSANS NE ZAMAN HANGİ TARİHTE YAPILACAK? İŞTE, KPSS LİSANS BAŞVURU TARİHLERİ…

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), tarafından yayımlanan sınav takvimine göre KPSS lisans sınavı 22 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilecek.

KPSS Lisans (Alan Bilgisi) birinci gün 28 Temmuz, KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ikinci gün 29 Temmuz, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 5 Ağustos’ta düzenlenecek.

Bu sınavlar için başvurular 10 ve 21 Mayıs 2018 tarihlerinde alınacak. Sonuçlar ise 31 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacak.

  Üniversite Tercihi Yapacaklara Tavsiyeler
kpss son aylarda nasıl çalışılmalı - Son 2 Ay Kala KPSS'ye Nasıl Çalışmalıyım?
kpss son aylarda nasıl çalışılmalı

Son aylarda KPSS çalışmak için moralini yüksek tut. Dikkatini dağıtacak şeylere izin verme. Başarıya odaklan.

KPSS 2018’DE YANLIŞ DOĞRUYU GÖTÜRÜYOR MU?

KPSS sınavında yanlış doğruyu götürüyor mu şeklinde bize çok soru geliyor. Evet KPSS’de 4 yanlış 1 doğruyu götürür.

KPSS Çıkmış Soruları Ücretsiz İndir

Şu an internet üzerinde bulmakta zorlanabileceğinizi düşündüğüm, KPSS Çıkmış Soruları aşağıdaki linklerden ücretsiz indirebilirsiniz.

KPSS 2017 Soruları PDF indir
DGS 2017 Soruları PDF indir
ALES 2017 Soruları PDF indir
MSÜ 2017 Soruları PDF indir
YGS 2017 Soruları PDF indir
KPSS 2016 Ortaöğretim Soruları PDF indir
KPSS 2016 Önlisans Soruları PDF indir
KPSS 2016 Lisans Soruları PDF indir

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir