Tablet Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

tablet tavsiyesi 400x315 - Tablet Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Tablet alacaksınız ve karar veremiyorsunuz çünkü tablet çeşitleri oldukça fazlalaştı. Neredeyse tüm teknoloji markalarının tablet ürünleri raflardaki yerini aldı. Bu tablet tavsiyesi yazımızla size tablet alırken dikkat etmeniz gerekenler konusunda püf noktaları paylaşacağız.

İlk olarak satın almayı düşündüğünüz tableti ne için kullanacağınıza karar verin. Kullanım alanı iş, eğlence veya oyun oynamak için olabilir. Kullanım amacını belirledikten sonra ihtiyacınız olacak özellikleri belirleyin. Depolama kapasitesi yüksek mi olsun, HDMI çıkışlı mı olsun veya işlemcisi mi iyi olsun gibi özelliklerden hangilerinin olacağını netleştirin.

Sonra ki aşama ise tablet fiyatı. Her zaman fiyatı yüksek olan iyi olacak diye bir şey yok çünkü bir çok yüksek fiyatlı tablette önemli özellikler mevcut değil. Örneğin iPad‘ler da ne HDMI çıkış var ne de depolama alanını genişletmek mümkün değil. Yani arttırılabilir hafıza maalesef iPad modellerinde yok.

Tablet fiyatlarından bahsederken marketlerde 99 TL. gibi oldukça düşük fiyatlara satılan tabletlerin fiyatları çok uygun olabilir ama bu sizi yanıltmasın. Bu tür ucuz tabletlerin malzeme kaliteleri ve teknik özellikleri o oranda düşük oluyor. Aldıktan 1 ay sonra çöpe atabilirsiniz.

Bu yüzden fiyata bakarak kesinlikle aldanmayın diyorum.

Seçeceğiniz tabletin markasına kesinlikle dikkat edin. Piyasada var olan ancak ürün satışından sonra teknik destek sunmayan bir çok tablet markası var. Bu nedenle tablet alırken, kesinlikle buna dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

  Tost Makinesi Tavsiyesi
tablet markaları - Tablet Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
tablet markaları

Yaygın servis imkanı sunan tablet markalarını tercih etmeniz halinde ileri de yaşanılabilecek bir sorunda çileden çıkmazsınız. Bir arıza yaşadığınızda çözümünü çabucak halletmeniz için bir muhatap gerekli bu yüzden kaliteli, isim yapmış markalara yönelmeniz daha iyi olur.

Teknik özellik bakımından ise ekran çözünürlüğüne dikkat edin çünkü artık günümüzde birçok şeyin videosu veya görseli yüksek çözünürlüğe sahip. Tabletinizde bunlara bakarken sıkıntı yaşamak istemiyorsanız gerçekten yüksek çözünürlük değerlerine sahip bir tablet satın almalısınız.

Artık yazılımlarında gelişmesi ile işlemci performansı gerçekten çok önemli. Uygulamalardan veya oyunlardan iyi performans almak için en az çift çekirdekli işlemci olmasına dikkat edin.

Hafıza problemi herkesin sıklıkla yaşadığı bir sorun. 5-10 uygulama yükledikten sonra tabletlerin hafızaları hemen doluyor bu da cihazın yavaşlamasına neden oluyor. Böyle bir sorun yaşamak istemiyorsanız ve bu başınıza daha önce de geldiyse artırılabilir bir hafızası olan tablet seçmenizde fayda var.

Özellikle oyun oynarken tabletimizi uzun süreler boyunca kullanabiliyoruz. Bu da şarj süresi sorununu beraberinde getiriyor.

Tablet alırken dikkat edilmesi gereken konulardan biri de batarya süresidir.

Satın alırken teknik özelliklere baktığımızda mAh cinsinden değerler göreceğiz. Bu değer bataryanın kapasitesi hakkında bize bilgi vermektedir. mAh değeri ne kadar yüksekse şarj süresi o kadar uzun olur, o kadar uzun süreli tabletinizi kullanabilirsiniz.

Bu tablet tavsiyelerimizi dikkate alarak seçeceğiniz bir tabletin kesinlikle sizi yarı yolda bırakmayacağını düşünüyoruz.

  Gaming Mouse Tavsiyesi Preo My Game

Alışveriş yapmadan önce merak ettiklerinizi ister bu konu altından isterseniz Tavsiye Forumu sayfalarından bizlere sorabilirsiniz.

Belirlediğiniz bir ürün vardır iyi mi kötü mü karar veremiyorsanız yine bizlere sorarsanız size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir