Televizyon Tavsiyesi Vestel 40FB5050

vestel 40FB5050 yorum - Televizyon Tavsiyesi Vestel 40FB5050

Yeni televizyon almayı düşünenler için uygun fiyatlı televizyon tavsiyesi Vestel 40FB5050 inceleme yorum ve kullanım ipuçları vereceğiz.

Doğa ve teknoloji dostu ürünler piyasaya sunan Vestel’in bu ürünü hakkında kullanımdan temizliğe kadar işinize yarayacak bir çok bilgiyi bulacaksınız.

Vestel televizyonlar modern tesislerde özenle üretilmektedir. Hem uygun fiyatlı  hem de kaliteli televizyon tavsiyesi Vestel 40FB5050; gerekli özen ve bakım sağladığınız takdirde size uzun yıllar hizmet edecektir. Vestel 40FB5050 fiyatı : 1.549 TL. Bu ürün, çevreye saygılı VESTEL ELEKTRONİK A.Ş. tesislerinde doğaya zarar vermeden üretilmiştir.

20273543 r1 - Televizyon Tavsiyesi Vestel 40FB5050
televizyon tavsiyesi Vestel 40FB5050

Televizyon Tavsiyesi : Vestel 40FB5050 Özellikleri

• Uzaktan kumandalı renkli TV.
• Tam entegre dijital/kablolu/uydu TV (DVB-T/C/S-S2)
• HDMI girişleri, HDMI yuvası olan bir cihaza bağlanmak içindir.
• USB girişi.
• OSD menüsü sistemi.
• Harici aygıtlar için scart soketi vardır. (DVD oynatıcılar, PVR, video oyunları, vb.).
• Stereo ses sistemi.
• Teletekst.
• Kulaklık bağlantısı.
• Otomatik Programlama Sistemi.
• Manuel ayarlama.
• Altı saate kadar otomatik kapanma.
• Otomatik Kapanma
• Çocuk kilidi.
• İletim yokken otomatik ses kısma.
• Pixellence

Aksesuarlar
• Uzaktan Kumanda
• Piller: 2 X AAA
• Kullanma Kılavuzu

TV’nizin USB girişlerini kullanarak 2.5” ve 3.5” (harici güç kaynağına sahip hdd) harici sabit diskler ya da USB bellekleri TV’nize bağlayabilirsiniz. Özel Açılış Logosu (opsiyonel) TV’nin her açılışında  ekranda görüntülenmesi için favori bir görüntünüzü ya da fotoğrafınızı ekleyerek TV’nizi kişiselleştirebilirsiniz.

kumanda - Televizyon Tavsiyesi Vestel 40FB5050
Vestel 40FB5050 kumanda

Bunu yapmak için, favori görüntü dosyalarınızı bir USB bellek içine  kopyalayın ve bunları Medya Tarayıcı menüsünde açın. İstediğiniz görüntüyü seçtiğinizde, bunu vurgulayın ve tam ekranda görüntülemek için OK tuşuna basın OK tuşuna basın. Görüntüyü özel logo olarak seçmek için OK tuşuna yeniden basın. Bir onay mesajı görüntülenecektir. Evet seçimini yapın ve tekrar OK tuşuna basın. Eğer görüntü uygunsa(*) TV’nizin bir sonraki açılışında ekranda görüntülenecektir.

Not: Eğer ilk kurulum işlemini tekrarlarsanız, TV’niz yeniden varsayılan logoyu kullanmaya başlayacaktır. Görüntülerin en-boy oranının 16:9 olması ve .jpe, .jpeg veya .jpe dosya biçiminde olması gereklidir. Yalnızca 300 KB boyutundan daha büyük olmayan dosyalar desteklenmektedir. Görüntü, çözünürlüğü bilgi sembolünde görüntülenmeyen açılış logosu olarak ayarlanamaz.

usb modunda desteklenen dosya formatları 487x480 - Televizyon Tavsiyesi Vestel 40FB5050
Vestel 40FB5050 usb modunda desteklenen dosya formatlar

Genel TV Çalışması

Kanal Listesinin Kullanılması TV, Kanal Listesinde yer alan tüm kaydedilmiş istasyonları sıralar. Kanal Listesi seçeneklerini kullanarak bu kanal listesini düzenleyebilirsiniz, favorileri ayarlayabilirsiniz veya listelenecek etkin istasyonlar ayarlayabilirsiniz.

Yetişkin Ayarlarını Yapılandırma

Belli programların görüntülenmesini engellemek için kanallar ve menüler Yetişkin Kontrol Sistemiyle kilitlenebilir. Yetişkin kilit menü seçeneklerini göstermek için PIN numarası girilmelidir. PIN numarası varsayılan olarak 0000’dır. Doğru PIN kodu girildikten sonra, Yetişkin ayarları menüsü görüntülenir.

  Oyuncu Faresi Tavsiyesi : SteelSeries Rival 100

Menü Kilidi: Menü kilit ayarı menü erişimini etkinleştirir veya devre dışı bırakır.

Yetişkin Kilidi: Bu seçenek ayarlandığında, yayından yetişkin bilgisi alınır ve yetişkin seviyesinin devre dışı bırakılması halinde görüntü ve ses alınmaz.

Çocuk Kilidi: Çocuk kilidi ayarlandığında, televizyonunuz yalnızca uzaktan kumanda aleti ile kumanda edilebilir. Bu durumda, kumanda paneli tuşları işlemez.

PIN Ayarlama: Yeni bir PIN numarası tanımlar.

NOT: Ülke seçeneği olarak Fransa seçilmişse, varsayılan kod olarak 4725’i kullanınız.

Vestel 40FB5050 Yazılım Yükseltme

TV’niz Anten/Kablo sinyali ile otomatik bulma ve güncelleme özelliğine sahiptir. Kullanıcı arayüzüyle yazılım yükseltme araması Ana menüye geliniz. Ayarlar seçimini yapın ve Diğer Ayarlar menüsünü seçin. Diğer Ayarlar menüsü Yazılım Yükseltme öğesine geçecektir, yeni yazılım güncellemesi kontrolü yapmak için OK tuşuna basınız.

20273543 r2 - Televizyon Tavsiyesi Vestel 40FB5050
Vestel 40FB5050 fiyat

Temizlik ve Bakım

Temizlik ve bakım işlemine başlamadan önce cihazın fişini her zaman prizden çekin.
Ürüne alkol, çözücü içeren kimyasalları tiner, böcek ilacı, oda parfümü, yağlayıcı ya da temizlik maddesi gibi yüzey aktif maddeleri uygulamayın. Bu kimyasallar ürünün dışının renginin solmasına veya çatlamasına ya da etiketlerin veya talimatların çıkmasına neden olabilir.

Yüzey veya lensler kolayca çatlayabileceğinden ürünü temizlemek için yalnızca süper ince fiber veya pamuklu el bezi gibi yumuşak bir bez kullanın. Ürün yabancı maddelerle kolayca çizilebileceğinden, bezi kullanmadan önce tozunu silkeleyin.

Vestel 40FB5050 Sorun Giderme

Cihazınızda normal olmayan bir durum tespit ettiğinizde, tablodaki açıklamalar doğ­rultusunda sorunu çözmeye çalışabilirsiniz. Cihazınız hala normal çalışmasına devam etmiyorsa Vestel İletişim Merkezi ile irtibata geçiniz. Yetkili servis listesine ve iletişim bilgilerine web sitesinden ulaşabilirsiniz.

1) Eğer 5 dakika boyunca hiçbir giriş sinyali almazsa (örneğin, karasal anten ya da HDMI kaynaktan), TV bekleme moduna geçecektir. Bir sonraki açılışta, aşağıdaki mesaj görüntülenecektir. “Uzunca bir süre boyunca sinyal alınamaması nedeniyle TV otomatik olarak bekleme moduna geçti.”Devam etmek için OK tuşuna basın.

2) Eğer TV açık bırakılırsa ve 4 saat boyunca çalışıyorsa, TV bekleme moduna geçecektir. Bir sonraki açılışta, aşağıdaki mesaj görüntülenecektir.

“Uzunca bir süre boyunca işlem yapılmaması nedeniyle TV otomatik olarak bekleme moduna geçti.”

Devam etmek için OK tuşuna basın.

sorunlar ve çözümler 840x480 - Televizyon Tavsiyesi Vestel 40FB5050
Vestel 40FB5050 sorunlar ve çözümleri

Enerji Tasarrufu İçin Öneriler

Vestel marka olarak televizyon tavsiyesi vermemizin nedenlerinden biri; çevrenin korunmasına yardımcı olmak için daha az enerji tüketecek şekilde tasarlanmıştır. Enerji tüketimini azaltmak için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz:

• Eğer Güç Tasarruf Modunu Eco olarak ayarlarsanız, TV enerji tasarruf moduna geçecektir. Güç Tasarruf Modu ayarları, ana Menünün ‘Görüntü’ bölümünde bulunabilir. Bazı görüntü ayarlarının kullanılabilir veya değiştirilebilir olmadığını unutmayın. Görüntü Kapalı fonksiyonu seçiliyse, “Ekran 3 saniye sonra kapanacak.” mesajı ekranda görüntülenir. DEVAM ET’i seçiniz ve devam
etmek için OK tuşuna basınız. Ekran hemen kapanacaktır.

  Alacak Hediye Bulamadınız Mı? Ne Alacağınızı Bilmiyor Musunuz? İşte Size Yardımcı Olacak 10 Hediye Tavsiyesi

Cihazınızı izlemediğiniz zamanlarda bekleme konumuna alarak kapatın. Eğer uzun sure cihazı kullanmayacaksanız, cihazın fişini prizden çekin.

• Cihazın sesini, kontrastını ve parlaklı­ğını düşük seviyede kullanın aksi halde harcanan enerji artar. Düşük sesle cihazı kullanabilmek için ortamdaki çevreden gelen gürültüyü azaltabilir;
televizyonunun yerini gün ışığı cihazın arkasından gelecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Görüntü İyileştirme Teknolojisi (Pixellence)

Vestel patentli görüntü iyileştirme teknolojisi Pixellence ile görüntüler standart ekran teknolojilerinden çok daha canlı ve daha net. Super Motion Rate (SMR 200 Hertz) Üstün panel yenileme hızı ve arka plan aydınlatmasını gelişmiş Pixellence teknolojisi ile birleştiren Super Motion Rate (SMR), hareketli görüntü performansında mükemmel iyileştirme sağlar.

PC Girişi

PC girişi sayesinde televizyonunuzu aynı zamanda bilgisayar monitörü olarak da kullanabilirsiniz.

LED TV

Hem ince tasarımı hem de üstün özellikleriyle görenleri kendine hayran bırakacak gerçek bir teknoloji harikası.

Vestel 40FB5050 Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı 1: Vestel 40FB5050 yorumu ses, kanal geçişleri ve görüntü açısından bence çok iyi. Sesi az diyenlere itibar etmeyin. Kanal geçişleri de bence hızlı sayılır. Kumanda için pil de olması ve duracell marka pil vermeleri de güzel olmuş. Montaj ücretsiz oldu. Genel olarak almanızı tavsiye ederim. Ben 35 m2 salon için aldım gayette güzel oldu.

Kullanıcı 2 : Bir tv de olması gereken temel özellikler mevcut. Fiyatına göre çok iyi. Bu özelliklerde tv arıyorsanız ithal ürünlere bakmanıza gerek yok. Emin olun yerli ürünlerin servis yaygınlığı ve parça fiyatları çok çok daha avantajlıdır.

Kullanıcı 3 : Kanal geçişleri hd kanallarda 3 saniye civarında sd kanallar 2 saniye çokta sıkıntılı değil. Bu fiyata alınabilecek güzel bir tv tavsiye ederim.

Kullanıcı 4 : Tek eksik yani duvara monta edildiğinde arkasının kavisinden dolayı çok ilerde duruyor.

Kullanıcı 5 : Tv kumandası üzerinde bir üst model tv ye uygun tuşlar da bulunuyor ancak FB5050 modeli için kullanılmayan tuşlar ne yazık ki. Kanal geçişlerinde beklenen süre makul olarak kabul edilebilir. Görüntü ve ses kalitesi de gayet iyi denilebilecek nitelikte. Umarım bir sorun yaşamayız, ilk deneyimlerim başarılı ve fiyat performans bağlamında değerlendirildiğinde tavsiye ediyorum.

Kullanıcı 6 : FullHD olması, uydu alıcısı içinde ancak smart değil yani internet bağlantısı yok. Görüntü kalitesi ve tasarımı ve estetiği güzel. Kanal geçişleri biraz yavaş gelebilir ama çok önemli değil, vestel servisi ücretsiz kurulum yaptı, tavsiye ederim.

Uygun fiyatlı 40 inç televizyon tavsiyesi yaptığımız yazımızın sonuna geldik. Eğer daha fazla özellikle ve 4K tv almak istiyorsanız 4K Televizyon Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler başlıklı yazımıza göz atmanızı öneririz.

Benzer İçerikler

5 thoughts on “Televizyon Tavsiyesi Vestel 40FB5050

  1. vestel kulanımı bence hızlıca önerilmeli ve herkes vestel kulanmalı yerli malı her zaman önemlidir.

  2. Vestel tv ler sektörde iyi ilerledi fakat air kumanda alanında da gelişme göstermeli vestel. Air kumandası gerçekten yavaş oluyor.

    1. Vestel Air kumanda ile kontrolü sağlamak zor olabiliyor. Mouse almak ta bir seçenek. Yorumunuz için teşekkürler.

    1. Vestel, ülkemizde yaptığı yatırımlar ile beraber teknoloji ürünleri geliştirmeye devam ediyor. Yaygın servis ağı olması da önemli bir artısı. Mesajınız için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir