Televizyon Tavsiyesi : Vestel 43UA8900

televizyon-önerisi

Yeni televizyon satın almak isteyenler teknoloji mağazalarında birbirinden farklı model ve özelliklerde yüzlerce televizyon ile karşılaşabiliyor. Bu markalardan biri de Vestel. Ancak Vestel tv alınır mı? Alınmaz mı? Akıllarda bazı soru işaretleri olabiliyor. İnceleme fırsatı bulduğum Vestel 43UA8900 UHD Smart Led Tv televizyon tavsiyesi isteyenler için bu konuyu açarak bilgi vermek istiyorum.

Vestel Televizyonlar Nasıl?

Türkiye’ye diğer dünya ülkelerine göre daha geç gelen bir teknoloji 4K. Bu yeni teknolojiye sahip modeller yeni bir televizyon ihtiyacı olanlar için kafa karıştıran ilk özelliklerde biri. Vestel’de doğal olarak tüketicinin isteklerini göz önüne alıyor ve başarılı modeller piyasaya sunuyor. Vestel, hem teknolojisi hemde yerli marka olması sebebiyle biz kullanıcıların tercih ettiği bir marka.

Gelelim bu konuda sizlere bahsetmek istediğim televizyona; Vestel 43UA8900 UHD Smart Led Tv.
Görüntü kalitesi olarak bildiğim kadarıyla ülkemizde 4K yayın TRT 4K kanalı UHD ile yapıyor. Zaten dünyada Türkiye dışında Güney Kore, Japonya ve İspanya’da UHD yayınlara başlayan ülkelerde 4K televizyon izleniyor.. Bu anlamda tv izlemek biraz sınırlı diyebiliriz. Ama tabii ki 4K TV ile sadece tv yayınları izleyecek değiliz. 4K çözünürlükte bir film izlemek için harici belleklerinizi kullanabilirsiniz. Uygun olan bütün yayınları uydu üzerinden izleyebilirsiniz.

Vestel 43UA8900 Teknik Özellikleri

  • Vestel Tv üzerinde dahili uydu alıcısı var. Bu sayede 2. bir kumanda kalabalığından bizi kurtarıyor.
  • Bağlantı noktalarında 4 adet HDMI portu bulunuyor.
  • 2 adet USB 3.0 ve 1 adet USB 2.0 bulunuyor. (Aynı anda isterseniz bir oyun konsolu, bluray oynatıcı yada bilgisayarınızı tak çıkar yapmadan 4 porta da aynı anda farklı cihazlar bağlayabiliyorsunuz.)
  • Kablolu kablosuz internete bağlanabilirsiniz. Ve Smart Tv özelliği sayesinde internette sörf yapabilir, YouTube videoları izleyebilir ve sosyal medyayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • USB bellek veya harici harddisklerinizi takarak bütün medya formatlarını oynatabilirsiniz.
  • Optik ses çıkışı ile sinema sistemine bağlayabilirsiniz. DTS 2.0 destekleyen bir ses sistemi vardır. (Ses sistemine sahip değilseniz televizyonun kendi üzerindeki ses sistemi oldukça yeterli ve güçlüdür. Özellikle film izlerken görüntü ile ses uyumu ile artı bir keyif almamızı sağlıyor.
  Bilgisayar Koltuğu Tavsiyesi: Türksit Lidya

Vestel Televizyon Teknolojisi

Ultra Renk Kontrast özelliği ve Vestel‘in kendi içinde bulunan görüntü işleme özelliği sayesinde izlemekte olduğunuz videolar, yada resimlerin renklerini otomatik şekilde en ideal seviyeye ayarlıyor. Bu da aslında televizyonda izlediğimiz ve televizyonun kendi ayarlarından yaptığımız bu ayarların bazı noktalarda daha parlakken bazı noktalarda daha siyah olmasının önüne geçiyor. Dengeli bir biçimde renkleri ayarlıyor. Bu da seyir zevkini arttırıyor.

Vestel tüketici dostu bu televizyonu gerek aktif olarak kullanırken gerekse standby konumundayken minimum enerji sarf ediyor.

Smart TV özelliği sayesinde uygulamalardan rahatlıkla faydalanabiliyorsunuz. Artı olarak televizyonda uygulama indirebilirsiniz.

Görüntü kalitesi, donanım, zengin bağlantı noktaları sayesinde isteklerinize cevap verebilecek bir televizyondur. Burada belirteyim televizyon ayağı da gayet dayanıklı.
43 inç ve 4K yayın izlemek isteyenler için Vestel 43UA8900 UHD Smart Led Tv hem ekonomik hemde görüntü kalitesiyle oldukça göz dolduran bir televizyon modelidir.
Doğru ürünü satın almak ve iyi kullanıcı olmak için televizyon almadan önce mutlaka mağazalara giderek televizyon reyonlarında seyredin bakın.

Vestel 43UA8900 Fiyatı

İnternet üzerinden, oturduğunuz yerden fiyatına bakabilirsiniz. Vestel 43UA8900 fiyat araştırmasını da iyi yapın. Kampanyaları takip edin. Sadece internette araştırmakla televizyon satın almaya karar vermeyi pek doğru bulmuyorum. Sonuçta sadece göze hitap eden bir cihaz. Bir mutfak robotu ya da bir ütü satın almıyorsunuz. Mağazalara giderek almak istediğiniz televizyonu izleyin, dinleyin yani test edin. Görüntü kalitesini donanımına bağlantı noktalarına bir göz atın. Buna göre neye ihtiyacınız olduğuna göre satın alın.

  Alacak Hediye Bulamadınız Mı? Ne Alacağınızı Bilmiyor Musunuz? İşte Size Yardımcı Olacak 10 Hediye Tavsiyesi

Vestel 43UA8900 Alınır Mı?

4K bir tv satın almayı düşünüyorsanız, çok fazla beklentiniz yoksa ve bütçenize uygun bir tv arıyorsanız 43 inç boyutu da mekanınıza uygun ise Vestel 43UA8900 UHD Smart Led Tv isteklerinize cevap verecek bir televizyondur.

Konu altından Vestel 43UA8900 yorumlarınızı bekliyorum.

Benzer İçerikler

6 thoughts on “Televizyon Tavsiyesi : Vestel 43UA8900

  1. “…Artı olarak 4K değil Full HD gelen her yayını UpScale teknolojisi sayesinde 4K formatında izleyebilirsiniz…” demişsin ama bildiğim kadarıyla bu modelde upscale yok sd yayınlar çamur gibi çıkıyor

  2. Bende yeni aldim vestel 43ua8900 smart led tv cok memmunum hakkini vermis ayrica sd yayinlar cok iyi kaliteli yani bulanti falan yok eger bulanti falan varsa canak ayariniza bakin arkadaslar benim canak ayari %96 cekim gucu tsk vestel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir