TYT Kitap Tavsiyesi YKS Kitap Tavsiyesi

tyt kitap tavsiyesi 750x315 - TYT Kitap Tavsiyesi YKS Kitap Tavsiyesi

Merhaba sevgili öğrenciler, biliyorsunuz kısa bir süre önce sınav sisteminde değişiklik yapıldı. Artık YGS ve LYS sınavları yerine TYT ve YKS sınavları yapılacak. Sizlere yapılan bu değişiklik ardından sınavlarınıza çalışabilmek için hem TYT kitap tavsiyesi hem de YKS kitap tavsiyesi vereceğim.

TYT, yani Temel Yeterlilik Testi sınavında çıkacak olan konularda bir değişikliğe gidilmedi. Yani YGS’deki konuların aynısıyla sınav olacaksınız. Hali hazırda YGS kitaplarınız varsa bu kitaplar ile TYT’ye çalışma düzeninizi bozmadan hazırlanmaya devam edebilirsiniz. Ancak henüz TYT kitabı almadıysanız aşağıdaki tyt kitap önerileri listemize mutlaka göz atınız. TYT kitap tavsiyesi listemiz güncel kitaplar çıktıkça yenilenecektir. Bu nedenle mutlaka sık sık sitemize göz atın.

TYT Matematik Kitap Tavsiyeleri

KAF Yayınları Matematik Konu Anlatımlı (Her Seviyeye Uygun) (45 TL.)
Oldukça özenli hazırlanan bu kitap video dersler ile takviye edilebilmektedir. Barış Ayhan Yayınları internet sitesinde detaylı bilgi bulabilirsiniz. Videolu ders ücreti 110 TL.

Palme Yayınları Matematik Konu Anlatımlı (Orta Seviye) (34.5 TL.)
Palme yayınları matematik konu anlatımlı bu kitap piyasada bulmakta zorlanabilirsiniz ancak burada tavsiye etme nedenim oldukça beğenilen bir kitap olmasıdır.

Okyanus Yayınları 40 Seansta Kolay Matematik (Kolay Seviye) (33.75 TL.)
Matematik konularında hiç temeliniz yoksa size tavsiye edeceğim kitap budur. Anlamakta zorlandığınız konular olsa bile bu kitap sayesinde temelden başlayarak daha kolay öğreneceksiniz.

  Üniversite Tercihi Yapacaklara Tavsiyeler

Üç Dört Beş Yayınları Matematik Soru Bankası (Orta Seviye) (31.20 TL.)
Bu kitapta, sınavda karşınıza çıkabilecek her soru tipinde örnek sorular bulunmaktadır.

Birey Yayınları Matematik Soru Bankaları (Her Seviyeye Uygun) (Kitap sayısına göre fiyat değişiyor.)
Her seviyeye uygun olarak 3 tane A-B-C kitapları çıkartmış olan birey yayınları da alabileceğiniz kitaplardan. Seviyenize hangi kitap uygunsa onu alabilir ve çalışmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca tüm soruların video çözümleri bulunmakta.

Karekök Yayınları Matematik Soru Bankası (Zor Seviye) (22.75 TL.)
Hedefi yüksek olan öğrencilerin çözmesi gereken kitaplardandır. Matematikte pratiği az olan birisi için uğraştırıcı bir kitap diyebilirim.

TYT Geometri Kitap Önerileri

Esen Yayınları Geometri Konu Anlatımlı (Orta Seviye) (35 TL.)
Bu kitap üzerinde tüm lise geometri müfredatı bulunmakta. Yani bunu aldıktan sonra başka kitap almanıza gerek kalmayacaktır. Size konuyu en iyi şekilde anlatmaktadır. Ayrıca içerdiği soruların cevapları PDF halinde İnternet üzerinde bulunmakta.

Okyanus Yayınları 40 Seansta Geometri (Kolay Seviye) (33 TL.)
Geometri seviyesi düşük olanlar bu kitabı alabilirler. Konu anlatım şekli olsun, örnek soruları olsun size konuyu pekiştirmeniz de yardımcı olacaktır.

Birey Yayınları Geometri Soru Bankaları (Her Seviyeye) (Kitap sayısına göre fiyat değişiyor.)
Matematik için önerdiğimiz birey yayınları geometri içinde sizlere yardımcı olacaktır. Seviyenize uygun kitabı alarak çalışmalara başlayabilirsiniz.

Karekök Yayınları Geometri Soru Bankası (Zor) (26 TL.)
Hedefi yüksek olanların almasını tavsiye ettiğim kitaplardandır. Uğraştırıcı sorular çoktur. Pratiği iyi olmayanın gerçekten zorlanacağı kitaptır.

  LGS Tercih Tavsiyeleri Dikkat Edilmesi Gerekenler

TYT Türkçe Kitap Önerileri

Limit Yayınları Türkçe Konu Anlatımlı (24 TL.)
Sözel dersler için başarılı yayınevi olan Limit yayınları, Türkçe dersi içinde sizlere yardımcı oluyor. Konu anlatım için bu kitabı alabilirsiniz.

Limit Yayınları Türkçe Soru Bankası (34 TL.)
Konu anlatımını önerdiğim limit yayınlarının soru bankası da sevilen kitaplardan. Pek çok kişi tarafından tavsiye edilen bu kitaba bir bakmanızı tavsiye ederim.

Paragrafın Şifresi Modüler ve Metot Anlatımlı Soru Bankaları (Kitap sayısına göre fiyat değişiyor.)
Türkçenin bel kemiği olan Paragraf için özel kitap almak isteyenler bu iki kaynağı mutlaka almalılar. Metot anlatımlı olan kitap “Paragraf Nasıl Çözülür” başlığı altında size güzel taktikler gösteriyor. Modüler soru bankası ise sadece Paragraf soruları barındırıyor. Biliyorsunuz yeni sistem ile birlikte Türkçe dersinin değeri baya bir arttı, bu kitabı mutlaka almanızı tavsiye ederim.

Karekök Yayınları Türkçe Soru Bankası (24 TL.)
Limit yayınlarının yanında 2. bir soru bankası istiyorsanız karekök kitabını alabilirsiniz. Paragraf kitabı da almayı unutmayın.

Evet arkadaşlar TYT kitap tavsiyesi listemiz bu şekilde sonlanıyor. Bu kitaplar halen YGS kitabı olarak piyasada satılıyor fakat TYT için sizlere yardımcı olacaktır. Çünkü konularda değişiklik yapılmadığı için bu kitapları kullanabilirsiniz. Yeni güncel kitaplar çıktıkça buradan paylaşacağız, takipte kalınız.

Benzer İçerikler

Bu Yazı Hakkındaki Yorumlar:

  1. tavsiyeleriniz için teşekkür ederiz gerçekten insan bi şey almadan önce kafası karışıyorsa sizin tavsiyeleri okumalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir