Ucuz Okul Alışverişi Nasıl Yapılır?

ucuz okul alisverisi 612x315 - Ucuz Okul Alışverişi Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar. Okul zamanı geldi çattı ve hem öğrencileri, hem de velileri büyük bir heyecan sardı. Okulların açılması, yalnız öğrencilerin değil, ailelerin de telaşesi oldu diyebiliriz. Tabi bu telaşe, tatlı bir telaşe. Aileler için genel bir çalışma yapılıyor yıllardır. Ev ekonomisi listesine, yeni bir madde daha ekleniyor ve bu madde okul masrafları olarak çıkıyor. En ucuz okul alışverişi nasıl yapılır, okul malzemeleri alırken nelere dikkat edilmeli, alışveriş tüyosu sunmak istiyoruz.

Peki ama nedir bu masraflar ve nasıl bu masrafları azaltabiliriz?  Okul masrafları konusunda birkaç tüyo vermek istiyoruz. Bu durumu madde madde yaparak, sizlere için çok daha pratik bir sunum hazırladık.

ucuz okul alışverişi 660x332 - Ucuz Okul Alışverişi Nasıl Yapılır?
ucuz okul alışverişi nasıl yapılır

İhtiyaç Listesi Yapın

Eski bir yöntem olacak ama, öncelikle ihtiyaç listesini bir A4 kağıda yazın. Bu sayede neyin gerekli, neyin gereksiz olduğunu çok daha rahat öğrenmiş olursunuz. Okul ve öğretmenler tarafından verilen listelerin, göz önünde olmasına özen gösterin. Bu sayede sonradan sürpriz masraflarla karşılaşmayacaksınız. Ucuz okul alışverişi yapmanın sırrı ihtiyaçlarınızı doğru şekilde belirlemekten geçiyor.

Fiyat Araştırması Yapın

Etrafınızda belirli kırtasiye firmaları var ise, ortalama bir fiyat listesi çıkarın. Kendinize bir kıyaslama yapın. Sonuçta aldığınız ürün aynı, hizmet aynı, sadece fiyat farklı olacak. Tabi yalnızca kırtasiye değil, süpermarketlerin de fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Bu da sizin için çok uygun bir çözüm sunmuş olacak.

  Klima Alacaklara Tavsiyeler 2016

Kampanyaları Takip Edin

Alışveriş yaparken, belirli bir kampanya ya da indirim çeki tarzı hizmetler yok ise, toplu alışveriş yapmanın bir mantığı yok. Bu yüzden en uygun ürünleri en uygun yerlerden almakta fayda görüyoruz. Bu sayede geniş bir ürün yelpazesini çok daha uygun fiyatlara almış olacaksınız. Ama tabi okul zamanı toplu alışverişler için indirim çeki ya da kampanyalar yapılıyor ise, kesinlikle kullanabilirsiniz.

İnterneti Kullanın

Fazla gezmeyi sevmeyenler için, online alışveriş büyük kolaylık yaratacak. İnternet üzerinden indirimli kargo ile bütün ürünlerin kapınıza kadar gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu da büyük artı ve taksit seçeneklerine sahip. Bir deneyin deriz.

Stok Yapın

Çocuğunuz için, bir üst sınıfa geçtiğinde de kullanma ihtimali olan silgi, kalem ve benzeri bazı ürünleri, satın alım esnasında fazla alabilirsiniz (fiyatı uygun ise tabii). Bu esnada en azından bazı ürünleri şimdiden seneye hazırlamış olacaksınız. Bu da büyük bir artı sağlayacak size.

Evet değerli okurlarımız, şimdiden yeni eğitim ve öğretim yılınızı kutlar, başarılar dolu bir dönem dileriz.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir