Ucuz Uçak Bileti Almak İster Misin?

ucuz uçak bileti

Uçak bileti almak seyahatinizin en büyük masrafı olabilir. Pahalı uçak bileti alınarak çıkılan bir tatil ya da yolculukta diğer harcamalarınız için kısıntıya gitmenize neden olabilir. Ucuz uçak bileti almak fikri size cazip geliyorsa vereceğimiz tavsiyeleri dikkatlice okuyunuz. Bu sayede çok daha ucuza uçak bileti almak mümkün olduğunu göreceksiniz.

1. Ucuz Uçuşlar için Erken Rezervasyon

Genellikle, uçak biletleri, kalkıştan önceki son üç haftada katlanarak yüksek fiyatlara ulaşır. Erken zamanda rezervasyon yapmak, ucuz uçak bileti almak için ilk sırada gelir. Kalkıştan önceki 1-3 ay içinde rezervasyon yaparsanız uygun fiyata bilet satın almış olursunuz.

Ayrıca, bilet arama motoru kullanırsanız ve buralara mail adresinizle abone olduğunuzda, fiyatlar hakkında sizleri haberdar ediyorlar. Bilet fiyatlarının artacağı, azaldığı veya aynı kalmaya devam edip etmeyeceği hakkında analizleri de takip edebilirsiniz. Bu tahminler % 100 doğru değildir, ancak binlerce farklı rotadaki verileri çektikleri için genellikle oldukça iyi sonuç verirler.

Erken rezervasyon yaptırmanın bir diğer avantajı, özellikle en yoğun sezonlarda istediğiniz koltuğu seçme şansınız olmasıdır. Aksi halde aynı fiyatı ödeyip kabin önünde veya kanat üzeri pek te tercih edilmeyen koltuklarda seyahat edebilirsiniz.

  Preo My Game MG42 Gaming Klavye Tavsiyesi
ucuz uçak bileti almak 2 - Ucuz Uçak Bileti Almak İster Misin?
ucuz uçak bileti almak

2. Fiyat Uyarılarını Ayarlayın

Bilet arama motoru kullandığınız da hemen bir bilet satın alabilirsiniz. Çünkü fiyatlar son dakikaya kadar beklerseniz artacaktır. Eğer bir bilet satın almayı henüz karar veremediyseniz, bilet fiyatı arttığında veya azaldığında sizi bilgilendirecek bir fiyat alarmı kurabilirsiniz. Bilet fiyatları günlük olarak farklılıklar gösterebilir, hal böyle olunca birden fazla bilet alacaksanız küçük bir artışla bile cebinizden çıkan ücret katlanacaktır.

Google Flights, üzerinden arama yaparak uçuş planınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Sonuçlar grafikler halinde veriyor bu işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Uygun uçak bileti bulup satın almak istediğinizde havayolu şirketinin resmi sitesine yönlendiriyor. Bu sayede aracı firmalara fazladan komisyon vermemiş oluyorsunuz. Ancak bazı seyahat sitelerinde kampanya yaptıkları zaman daha uygun uçak bileti temin edebilirsiniz.

3. Esnek Olun

Uçak bileti alırken cebinizden fazla para çıkmasını önlemenin bir diğer yolu esnek seyahat planlarına sahip olmaktır. Ucuz uçuşlar bulmanın en kolay yollarından biri, daha az insanın seyahat ettiği günleri tercih etmektir. Bayramlar, yarıyıl ve yaz tatili günlerinde bilet fiyatları bir hayli artmaktadır.

4. Aktarmalı Uçuş Yapın

Gitmek istediğiniz yere ulaşmak için aceleniz yoksa aktarmalı uçuş yapmak kesintisiz bir uçuştan daha ucuza mal olabilir. Bilet arama motorları, uçuş güzergahlarını kesintisiz, 1 durak ve 2+ durak ile filtrelemenize izin verecektir.

en ucuz uçak bileti - Ucuz Uçak Bileti Almak İster Misin?
ucuz uçak bileti almak

5. Birden Fazla Seyahat Portalı Kullanın

Doğrudan resmi siteden bilet satın almadan önce, fiyatları en az bir üçüncü taraf rezervasyon sitesiyle de karşılaştırmalısınız. Bazen, daha iyi fiyatlar bulabilirsiniz. Bazı uçuş arama motorları şunlardır;

 • www.biletbayi.com
 • www.turna.com
 • www.expedia.com
 • www.momondo.com
 • www.seyahatim.com
 • www.wikipedia.com
 • www.skyscanner.com
 • www.ekobilet.com
 • www.kayak.com/explore
 • www.rome2rio.com
 • www.seat61.com
  Televizyon Tavsiyesi : Vestel 43UA8900

6. Havayolu Uzmanlarına Göz Atın

Son haftalara kadar rezervasyon yapmak için bekleyecekseniz, doğrudan operatörden son dakika fırsatlarına göz atmanızı tavsiye ediyorum. Havayolu şirketleri, kalan koltukları satmak için bilet fiyatlarında güzel indirimler yapıyorlar. Ya da yakın zamanda yeni bir rota başlattıklarında ve müşteri ilgisi çekmek istediklerinde bilet fiyatlarını çok ucuz tutabiliyorlar.

Özetle; Ucuz Uçak Bileti Almak

Esnek uçuş tarihi ve erken rezervasyon yapmak daha ucuz seyahatler için en iyi iki ipucudur. Bunlara ek olarak son dakika fırsatları da takip etmek önemli. Bilet fiyatlarını orjinal site ve üçüncü taraf rezervasyon sitelerinden karşılaştırma yapmak ve kredi kartı bonusları kullanmak, varsa mil puan kullanmak avantajlı bilet satın almak için diğer tavsiyelerimdir.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir