Ülker İçim Fit Süt Kullanıcı Yorumum

içim-fit-kullanıcı-yorumu

Ülker İçim Fit Süt kullanıcı yorumu yaparken bizzat denedikten sonra düşüncelerimi içeriyor. İçim Süt markası, yüksek protein sloganıyla “İçim Fit” adında yeni bir ürün çıkardı. Aslında normal paket bir sütten farkı olmadığını Ülker İçim Fit Proteinli Süt kullanıcı yorumum ile siz de göreceksiniz.

Bu ürünü çilekli ve çikolatalı olarak iki farklı seçenekle sunuyor. Ben bu ürünün fiyatını ve içerdiği besin değeri olarak inceleyeceğim.

Ülker İçim Fit Proteinli Süt kullanıcı yorumum geçmeden önce Ülker İçim Fit Proteinli Süt‘ün bize vaat ettiklerine bir göz atalım.

  • İçim Fit günlük protein ihtiyacınızın %60’ını karşılar.
  • Normal UHT sütlere göre %100 daha fazla protein içerir.
  • Sporcuların günlük protein ihtiyacı daha fazladır.
  • İçim Fit, antrenman sırasındaki ve sonrasındaki protein ihtiyacını karşılamaya, kas oluşumunu hızlandırmaya ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.
  • İçim Fit içeriğindeki yağsız süt için diyetiniz için mükemmel bir alternatiftir.
  • İlave şeker bulunmaz.
  • 100ml’i sadece 50 kaloridir.
icim fit sut zararli mi - Ülker İçim Fit Süt Kullanıcı Yorumum
icim-fit-sut-zararli-mi

Ülker İçim Fit Proteinli Süt Gerçekten Faydalı Mı?

Bu ürün spor yapanlara yönelik protein ihtiyacını karşılamak için çıkarıldı zira paketin üzerinde de zaten bu şekilde yazıyor. Paket 500 ml. ve tamamı 30 gram protein içeriyor. Bir paket 2 porsiyon içeriyor 250’şer gram olarak 2 sefer de tüketiliyor. Tek porsiyonu 15 gram protein yapıyor. Ürünün fiyatı 4.25 lira yani tek seferlik 15 gr. aldığın porsiyon 2 liraya geliyor.

Şimdi normal bir kutu paket süte bakalım. Genelde 1000 ml. paketlerde satılan sütlerin, fiyatları 2 liradır ve bir kutu sütte yine 30 gram protein vardır ve 4 porsiyonda tüketilir, tek porsiyonu 7.5 gr. proteindir fiyat olarak 500 kuruşa denk gelir.

  Plastik Ambalajlardaki Tehlike

Hadi karşılaştıralım şimdi! Ülker İçim Fit Süt kullanıcı yorumum Ülker İçim Fit Proteinli Süt ürünün, 15 gr. proteinlik  versiyonu ortalama 2 lira ( genelde daha fazla) ya geliyordu. Normal bir sütten bu protein miktarını elde etmek 1 liraya denk geliyor. Arada ciddi bir fiyat performans farkı görünüyor.

Yani çilekli veya çikolatalı olmasından ziyade bu ürünün gözle görünür bir avantajı görünmüyor. Üstelik bu üründe 15 gr. proteini 250 ml. içine koydukları için 1 porsiyonu dahi şişkinlik hissi veriyor ve sindirim sistemini zorluyor.

Peki sloganı “yüksek protein” olan bir İçim markası  “Ülker İçim Fit Proteinli Süt” isimli ürününde nasıl oluyor da insanları bu şekilde aldatmaya yöneliyor? Burada sorulması gereken bir diğer soru ise ürün alırken ne kadar bilinçliyiz,  aldığımız ürünlerin değerlerine ne kadar dikkat ediyoruz?

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir