Ütü Tavsiyesi : Philips PerfectCare Buhar Kazanlı

ütü-tavsiyesi-2017

Bu yazımızda yeni ütü arayışında olanlar için ütü tavsiyesi içerikli, yeni teknoloji ürünü olan bir model tanıtmak istiyorum. Hem kullanımı kolay hem de oldukça etkili : Philips Perfectcare Elite Buhar Kazanlı Ütü.

Özellikle tekstil ürünlerini, kıyafetlerimizi, gömleklerimizi, tişörtlerimizi yeni aldığımız zaman hep ilk ütüsünde kalsın isteriz. Ama ilk yıkamadan sonra elimizdeki ütülerle ütülediğimizde, her ne kadar titiz yapsak, ağır ağır bastırarak yapsak ta o ilk haline döndüremeyiz.

Aslında bu ürünler, satışa sunulmadan önce “son ütü” denilen bir aşamadan geçip, çok güçlü ütülerle ütülenerek bizlere sunulmaktadır.

Genel olarak ev kullanıcıları için de ütüleri 2’ye başlığa ayırabiliriz. Çok çok eski ütülerden bahsetmiyorum. Yakın zamandaki ütüler için bu geçerlidir.

Peki nedir bu ütü çeşitleri?

Birincisi çoğunluğumuzun evlerde kullandığı su haznesi ütünün içinde olan klasik ütü modelleri. Diğer günümüzde yaygınlaşmaya başlayan grup ise, harici olarak buhar kazanına sahip olan ütüler. Bu yazımıza konu olan ütü modeli işte bu ikinci grubun üyesi; buhar kazanlı ütüler.

Buhar kazanına sahip olan ütünün adından da anlaşılacağı gibi ekstra bir haznesinin olması. Yalnız dikkatinizi çekmek isterim, su hazneli ütüler gibi hem bir su haznesi ve ilave olarak buhar haznesi yok. Yani alt tarafında bir 1,8 litre kapasiteli su haznesi var.

Çok zor ütülenen, inatçı kırışıklıkları ortadan kaldırmak için ütünün sıcaklığından ziyade buhar gücü kullanılıyor.

tü tavsiyesi Philips PerfectCare buhar püskürtme - Ütü Tavsiyesi : Philips PerfectCare Buhar Kazanlı
utu-tavsiyesi-philips-perfectcare-buhar-puskurtme

Klasik ütülerde ütünün içindeki su haznesi çok küçük olduğu için çabuk biter, sürekli ilave etmeniz gerekir. İşte burada zaten kendi içinde ekstra yeniliklere sahip olan Philips Perfectcare Elite Buhar Kazanlı Ütü bizi bu dertten kurtarıyor.

Ütü çalışırken bile rahatlıkla su haznesi çıkarılıp su ilavesi yapabilirsiniz.

Ve artık bundan sonra bu hazneden gelen suyu buhara dönüştürerek çok daha uzun ve çok daha etkili olarak güçlü buharı sayesinde kırışıklıkları düzleştirebilirsiniz.

  Merak Uyandıran Yeni Özellikleriyle iPhone 8

Philips Perfectcare ile yalnız yaşayan veya ütüleme işini sevmeyen, beceremeyen biriyseniz bile siz de kolaylıkla ütü yapabilirsiniz.

İnanın Philips Perfectcare Buhar Kazanlı Ütü bizlere sunduğu sadece buhar kazanı değil sahip olduğu teknoloji ile keyifli ütü yapabileceksiniz.

Philips Perfectcare Elite Buhar Kazanlı Ütü Kullanımı

Buhar kazanı ile ütü arasındaki buhar taşıma ve elektrik iletimi aynı kablo üzerinden yapılıyor. Ütü tabanındaki buhar deliklerinden çıkan buhar, taban içinde bulunan odacıklarda dolaşarak bütün deliklere ulaşıyor ve (siz buhara bastıktan 1 sn. içerisinde bu işlemi tamamlıyor) tüm deliklerden eşit seviyede buhar çıkışı yapılıyor. Bu sayede ütü tabanındaki tüm yüzeyi etkili biçimde kullanabiliyorsunuz.

tü tavsiyesi Philips PerfectCare - Ütü Tavsiyesi : Philips PerfectCare Buhar Kazanlı
utu-tavsiyesi-philips-perfectcare-tabanı

Philips Perfectcare Ütü ile, tabanının çok fazla sıcak olmadan (evlerde kullandığımız diğer ütülere kıyasla) ve akıllı yüzeyi sayesinde çok zor ütülenen kumaş türlerinde hiç zarar vermeden ütülenmesine imkan sağlıyor.

Yaklaşık olarak şok buhar yaparsanız (buhar tetiğine 2 kere üst üste basıldığında) 420 gr. lık bir buhar atımı gerçekleştiriyor. Bu sayede çok yoğun kırışıklıkların bile rahatça açılmasını sağlıyor.

Herhangi bir sorun yaşamadan “optimum temp” sistemi sayesinde herhangi bir derecelendirmeye ihtiyaç duymuyorsunuz. Zaten ütünün kendi sıcaklığı yetiyor. Yani ütü belli sıcaklığa geldiğinde her kumaş türüne uygun ısı değerinde oluyor. Burada buhar gücüyle kırışıklıklar açıldığı için derecenin önemi ortadan kalkıyor.

Philips Perfectcare ütü kullanımı sırasında kullanıcıların uyması gereken bazı kurallar var. Biraz da onlardan bahsetmek istiyorum. Hem sizin sağlığınız hemde cihazın sağlığı açısından bunlar önemli kurallardır.

  Televizyon Tavsiyesi Vestel 40FB5050

Musluk suyu içindeki kireçten dolayı ütülere zarar verebilir. Ancak Philips Perfectcare buhar kazanlı ütü, anti kireç özelliğine sahip. Ancak siz yine de suyu ütünüzde kullanmadan önce kısa bir süre dinlendirmenizi tavsiye ederim. Eğer yinede cihaz içerisinde kireç birikirse, herhangi bir madde kalırsa temizliği oldukça kolay.

tü tavsiyesi Philips PerfectCare atık su - Ütü Tavsiyesi : Philips PerfectCare Buhar Kazanlı
utu-tavsiyesi-philips-perfectcare-atik-su

Diğer güvenlik önlemlerinden biri, ütü yaparken ütüyü açık unutmamanız gerekiyor. Bu insanların aklında sürekli şüpheye neden olan bir durumdur. Ancak Philips Perfectcare, bu konuda tedbir almış. Sahip olduğu teknoloji sayesinde ütüyü açık unuttuğunuz zaman giysinize zarar vermeden stabil bir ısıda kalıyor. Hiç hareket algılamadığın da ise tamamen kendini kapatıyor.

Klasik ütülerde ütüyü fişe taktığınızda ısınmasını beklemek de oldukça sinir bozucu bir durumdur. Philips Perfectcare 2dk. gibi bir sürede tam performansla kullanmanıza hazır hale geliyor.

Philips Perfectcare buhar kazanlı ütü elektrik sarfiyatı hakkında da kısaca söz etmek istiyorum. Bu açıdan baktığımızda da ütü önerisi sayılabilecek Philips Perfectcare‘de “Eco Mod” bulunuyor. Bu ayarda daha az elektrik tüketimi ile fatura dostu olduğunu söyleyebilirim. Eğer çok aceleniz varsa yada tek parça bir kıyafet ütülemeniz gerekiyorsa “Turbo Modu” ile ekstra hızlı ve performanslı ütünüzü kullanabilirsiniz.

6 kişilik bir ailede çamaşır yükü inanılmaz fazla olabiliyor. Ya da tek kişi bile olsanız birikmiş ütülenecek giysiler için en büyük yardımcınız Philips Perfectcare buhar kazanlı ütü olacaktır.

Eğer siz de yeni bir teknolojiye sahip ütünüz olsun istiyorsanız, çok fazla çamaşırı hem hızlı hem de zarar vermeden ütülemek istiyorsanız, ütüden zevk almıyorsanız Philips Perfectcare ile aradıklarınızı bulacaksınız.

Benzer İçerikler

Bu Yazı Hakkındaki Yorumlar:

  1. Ütü diyince aklıma Tefal geliyor o yüzden direk oraya baktım ve kireç avcısını gördüğüm gibi aldım. İyiki de almışım o kadar memnunum ki anlatamam. Buhar gücü inanılmaz kireç sorunu yok. Çocuklarıma bırakmayı düsünüyorum 🙂

  2. Philips in bu ütüleri kullanım açısından rahat ancak ciddi anlamda pahalı. Şimdi 200tl lik bir ütü her işi görürken, öbür tarafta 800-1000tl ye ütü almak gerçekten zor geliyor.

  3. Çok eşya ütüleyeceğimiz zaman normal ütülerin suyu hemen bitiyor, bu makina ile bu sorun ortadan kalktı sanırım 🙂

  4. Eşime 1 hafta önce aldım doğum günü hediyesi olarak 2 3 gündür kullanıyor çok memnun olduğu belirtiyor

  5. ben bu güne kadar bosh markadan başka bir marka kullnmadım tavsiye ederim boshun bütün beyaz eşyası çok sağlam 8 senedir eskitemedim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir