Volta Elektrikli Bisiklet İncelemesi

volta-elektrikli-bisiklet-incelemesi

Yerli üretim Volta elektrikli bisiklet incelemesinin bu ürünü merak edip  satın almak isteyenlere faydalı olacağını düşünüyorum. Hem tasarım hem kullanış açısından tecrübelerimi sizlerle paylaşacağım.

Volta Motor Markası Hakkında

Öncelikle Volta marka hakkında biraz bilgi vereyim. Elektrikli bisiklet deyince Çin’den gelen parçaların montaj edildiği yer aklınıza gelebilir. Ancak Volta’nın Düzce Gümüşova’da kendi fabrikası var. Volta Motor, Dünya’da elektrikli araç piyasasında tanınan bir marka olmayı hedeflemektedir. Türkiye’de en çok satılan elektrikli araç markalarından biridir.

Alternatiflerine oranla daha verimli, daha çevreci ve daha yüksek performanslı araçlar üreten Volta Motor, bu araçları her zaman tüketicisine daha uygun fiyatla sunabilmeyi kendisine görev edinmiştir.

volta elektrikli arac modelleri - Volta Elektrikli Bisiklet İncelemesi
volta elektrikli arac modelleri

Sadece bisiklet üretmiyorlar, bu nedenle basit bir marka olmadığını anlayabiliyoruz. Volta Motor elektrikli araç modelleri arasından bizim bu yazıda konu edeceğimiz elektrikli bisiklet modelleri olacak.

Volta VSR Elektrikli Bisiklet İncelemesi

Volta elektrikli bisiklet tasarımı gayet ihtiyaca uygun modellere sahip. Selesi oldukça rahat. Elektrikli bisiklet gibi ama motosiklete daha yakın konfora sahip. Volta VSR modelinde sele altına tek amortisör konulmuş. Bu sayede daha konforlu olduğunu söyleyebilirim. Yoldaki bütün çıkıntı girintiler bu amortisör ile hissetmiyorsunuz.

Süspansiyon orta kısıma yerleştirilmiş. Suspansiyonu kendi boy, kilonuza göre ayarlayabiliyorsunuz. Bu anlamda gerçekten iyi tepkiler veriyor. Tekerin üstünde direk tekere bağlamamışlar, üstünden geçen bir profile bağlamışlar ve dayanıklı görünüyor.

volta vsr elektrikli bisiklet incelemesi - Volta Elektrikli Bisiklet İncelemesi
volta vsr elektrikli bisiklet incelemesi

Dış görünüş açısından dikkat çekici bir ürün. Bazı elektrikli bisikletler çirkin olabiliyor ama bu üründe estetik es geçilmemiş. Malzeme kalitesi haliyle çelik yada fiber karbon değil. 25 km. hızla gidiyor. Hasar gördüğünde değiştirebilecek şekilde hafif ama sağlam malzeme kullanılmış.

Arka kısımda kampana denilen tambur fren bulunuyor. Disk fren bu ürünlerde yok. Olmasına da gerek yok zaten. Arka tekerde 2 tane anahtar. Bu anahtarlar ne işe yarıyor derseniz, arka tekeri kilitliyor ve aracın gitmesini engelliyor. Büyük şehirlerde özellikle hırsızlığa karşı bir tedbir olacaktır.

Elektrikli bisiklet ancak pedalları var. Bu pedallar sayesinde batarya biterse klasik bisiklet gibi kullanmanız mümkün. Oldukça güzel bir düşünce.

Volta elektrikli bisiklet normal şartlarda maksimum 45 km yol kat edebileceğiniz bir ürün.

Ön kısımda yine tambur fren bulunuyor. 14×2.50 ölçülerinde lastiklere sahip. Lastikler bütil kullanılmış, kauçuk değil.

Ön kısımda kafes sepet bulunuyor ve oldukça kullanışlı. Bence önemli bir aksesuar ufak tefek eşyalarınızı koyabiliyorsunuz.

Volta kendi şarj aletini üretiyor ve cihazlarında bu şarj aletlerinin kullanılmasını öneriyor. Bataryanın daha uzun ömürlü olabilmesi açısından kendi şarj aletini kullanınız. Ürün tanıtım kartı denen bir olay da var. Eğer üründe sorun çıkarsa kalite kontrolü yapan kişiye ulaşıp ürünle ilgili geri bildirimde bulunuyorlar.

Farlar 7 adet ledden oluşuyor. 2 adet oldukça şık sinyal lambası var. Direksiyonun sağ tarafında monte edilmiş klipsli telefon tutacağı bulunuyor. Bu tutacağın hemen altındaki USB çıkışı sayesinde telefonunuzu şarj edebiliyorsunuz.  Çok iyi düşünülmüş bir aksesuar.

Ferrariyi andıran tasarımda anahtarları var 🙂

Gösterge panelinden biraz bahsedeyim. Burada ledler ile bataryanın kalan süresini takip edebiliyorsunuz. 4 kademeli ledler her kademe %25 lik şarj süresi kaldı anlamına geliyor.

Direksiyonun sol tarafında, sinyal verme tuşu, korna tuşu ve far açma kapatma tuşu bulunuyor. Elektrikli bisiklet olduğu için sessiz olan bu cihazlarda korna ses seviyesi ön plana çıkıyor. Bu açıdan korna ses seviyesi yeterli düzeyde olduğunu söyleyeyim.

Sele altında da küçük bir bölüm var. Anahtarla açılan bu bölüm işinize yarayacaktır. Tabii kask filan koyamazsınız oldukça küçük bir bölüm. Arka kısımda daha büyük bir sepet yada ek sele monte edebilirsiniz. Fren de kalibrasyon ayarı gerekiyor. Biraz ses çıkarıyor.

Volta VSC Elektrikli Bisiklet İncelemesi

Volta elektrikli bisiklet çok şık bir tasarım işe yaracağını söyleyebilirim gerçekten güzel bir ürün. 3 renk üretilen bu ürün kırmızı beyaz ve gri renklerdedir. 2 kişinin oturabileceği kapasitede bir ürün zaten arkası çift amortisörlü.

Tam dolu şarjla 35-50 km arasında yol gidebilir. Volta VSC’nin 58 kg ağırlığında. Maksimum 25 km. hızla gidebiliyor. Bu ürünün gösterge paneli gidebileceğiniz kalan şarjı gösteriyor. Burada 10-30-60- ve 100 olmak üzere gidebileceği km gösteriyor ve ne kadar şarjı kaldığını gösteriyor.

Kumanda panelinde far açma kapatma düğmesi, sinyal düğmesi ürün kendinden alarmı var ve sesi oldukça yüksek. Kornası var çift anahtarla satılıyor. Küçük bir torpido gözü var. Buraya istediğiniz eşyanızı koyabileceğiniz sepeti bulunuyor. Önündeki sepete bakkal market alışverişlerini rahatlıkla koyabilirsiniz.

volta vsc elektrikli bisiklet incelemesi - Volta Elektrikli Bisiklet İncelemesi
volta vsc elektrikli bisiklet incelemesi

Yazlık bölgelerde kesinlikle işe yarayacaktır. Plakasız, ruhsatsız, trafik sigortasız bisiklet statüsünde kullanabileceğiniz elektrikli bisiklet tavsiyesi.

Volta’nın VSC modeli şuan piyasada 2000 TL’nin üstünde fakat Volta elektrikli bisiklet BİM’de 1.499 TL‘ye satılıyor.

Volta VSC, markete giderken, evden denize giderken alın kullanın. Motosiklet al diye tutturan çocuklarınıza bu ürünü rahatlıkla, güvenle alabilirsiniz. Motosikletle bisiklet arasında bir ürün. Çocuğunuz bu ürünle hevesini alacak kendini geliştirecektir. Baktınız ki bu ürünü kullanabiliyor, kendine güveni geldi motosiklete güvenle geçebilir. Led farları sayesinde enerji tüketimi azdır. Fiyatı uygun olan Volta VSC, elektrikli bisiklet almak isteyenlere tavsiyemdir.

Volta markasını daha yakından tanımak isterseniz web sitelerine göz atabilirsiniz. Aklınıza takılanları bize sorabilirsiniz. Aşağıya kısa tanıtım videosunu da ekliyorum. Hoşçakalın.

Daha önce inceleme yazısını paylaştığım CityCoco elektrikli bisiklet tavsiyesi isimli yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Katlanabilir portatif elektrikli bisiklet olan Yuki elektrikli bisiklet incelemesini de okumanızı tavsiye ederim.

  Yuki E-Wild 20S Elektrikli Bisiklet İncelemesi

Piyasada oldukça popüler olan CityCoco elektrikli bisiklet hakkındaki görüşlerimize de bu başlık altından ulaşabilirsiniz.

  Elektrikli Bisiklet Tavsiyesi
Benzer İçerikler

17 thoughts on “Volta Elektrikli Bisiklet İncelemesi

 1. Mrb. volta elektrikli bisikleti alacağım fiyatı oldukça iyi. BİM’de bayi fiyatının yarısına satacaklar. Ama yokuş desteğinin zayıf olduğu yönünde duydum kafamı karıştırdı.

  1. Merhaba. Sadece ehliyet değil aynı zamanda plaka çıkarma zorunluluğu da yok. Ancak elektrikli moped denilen modeller için sınıf ayrımı olmadan ehliyetiniz varsa kullanabiliyorsunuz. (sigorta yaptırmıyorsunuz, vergisi yok)

 2. Merhaba, siz hangi modeli tavsiye ediyorsunuz? Volta VSR mi VSC mi? Yokuşsuz, normal düz yolda kullanım için.

  1. Volta VSR ve VSC modellerini teknik açıdan kıyasladığımızda 2 modelde aynı menzil (45 km), aynı maksimum hız (25 km) ve aynı tırmanma kapasitesine (%17) sahip.
   VSR daha ağır bir model (VSR 61 kg. VSC modeli 56 kg.)
   Ancak motor gücü olarak baktığımızda VSR modelinin motor gücü VSC modelin motor gücünden daha fazla.

 3. Elektrikli bisiklet almayı düşünüyorum ama 2 modeli de beğenmedim. Tasarımları hoşuma gitmedi.

 4. Bisikleti çok beğendim tavsiye ederim.Malzeme olarak kaliteli bir iş çıkarmış gerçektende.

 5. Evet önemli,kaliteli bir açıklama olmuş.Ve hakikaten iyi anlatılmış.BAŞARILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir