Yemek Sepeti : En Çok Ne Yedik?

yemeksepeti-en-cok-siparis-verildi

Online yemek siparişinde pazar lideri olan Yemeksepeti, 2017 yılına ait artık yıl değerlendirmesi yaptı. Ve Türkiye’de tüm yıl boyunca ne siparişi verildiği de dahil olmak üzere sipariş detaylarını paylaştı. Bu sonuçlara göre en çok ne yedik? Toplam restoran sayısı, yapılan yorumlar da dahil olmak üzere en çok hangi burç insanı sipariş verdiği gibi ilginç istatistiklerde ortaya çıktı.

2017 boyunca 190 milyon porsiyon yemek siparişinin işlenmesiyle ortaya çıkan veriler yurdum insanının yemek zevkine dair bilgiler sunuyor. Güne sağlam bir kahvaltı ile başlıyoruz, öğle yemeklerinde fast food tercih ediyor ve akşam yemeklerinde ise Türk mutfağından çıkmıyoruz.

Yemeksepeti toplam üye sayısı 2,1 milyon artarak 8 milyon kişilik dev bir aileye dönüştü. Toplam üye restoran sayısı 22.000. Ve bu restoranlar 190 milyon porsiyon yemek siparişi hazırladı.

yemeksepeti en çok satan - Yemek Sepeti : En Çok Ne Yedik?
yemeksepeti en çok sipariş verilenler

2017’de En Çok Yedik?

Yemeksepeti bu verileri inceleyerek, Türkiye’nin 2017’deki bir günlük menüsünü sağlam bir kahvaltı tabağı ve portakal suyu ile başlıyor. Kahvaltılarda Ayvalık tostu tercih edenler de çoğunlukta. Öğle menüsünde burger, patates kızartması ve çikolatalı sufle üçlüsü en çok tercih edilen menü oldu. Amerikan burgerinden sonra özümüze dönerek akşamları Türk mutfağının lezzetleriyle karnımızı doyurduk. En çok sipariş edilen menüde; mercimek çorbası, döner dürüm ve lahmacun zirvede yer alıyor.

  Microsoft Surface Studio Çıkış Tarihi

En Hızlı Yükselişe Geçen Sipariş : Kahve

2016’nin online ortamda en çok sipariş edilen yemeği olan lahmacun tahtını bu yıl burgere kaptırdı. Lahmacun ise ikinci sırada zirve takibini sürdürüyor. Bu ikilinin ardından kebap, pizza ve döner sırasıyla en çok sevdiğimiz yiyecekler oldu.

Sipariş sayısı en çok artan ürünlerde ise, birincilik %135 artışla kahvenin oldu. Onu %84 artış gösteren pilav, %55 ile dondurma takip etti. Bu lezzetlerin ardından döner ve çiğ köfte de siparişini en çok artıran diğer ürünler oldu.

Anadolu’dan Gelen Siparişler %75 Arttı

Hem en çok sipariş edilen hem de siparişini en çok artıran ürünlerde Türk mutfağı lezzetleri büyük çoğunluğa sahip. Evlere sipariş büyük kentlerden diğer kentlere de sıçramaya başladığı açıkça görülüyor. Yemeksepeti’ni kullanarak yapılan siparişlerde 3 büyük şehrin haricinde %75’lik bir artış söz konusu.

Yemeksepeti 2017 İstatistikleri

  • Toplam siparişlerin %69’u mobilden geldi.
  • Restoran başına 739 adet puanlama ve 146 adet yorum ve yapıldı.
  • Yemeksepeti kullanıcıları toplam 199 milyon TL indirimden faydalandı.
  • En çok sipariş verilen gün: Pazar
  • En çok sipariş verilen şehir: İstanbul
  • En çok siparişi artan şehir: Karabük
  • En çok sipariş veren yaştakiler: 1995’liler
  • En çok sipariş veren burç: Oğlak
  • En çok sipariş veren kampus: Bilkent
Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir