Ülker İçim Fit Proteinli Süt Kullanıcı Yorumu

İçim süt markası, yüksek protein sloganıyla İçim Fit isimli yeni bir ürün çıkardı. Bu ürünü çilekli ve çikolatalı olarak iki farklı seçenekle sunuyor. Ben bu ürünün fiyatını ve içerdiği besin değeri olarak inceleyeceğim.

Bu ürün spor yapanlara yönelik protein ihtiyacını karşılamak için çıkarıldı zira paketin üzerinde  de zaten bu şekilde yazıyor. Paket 500 ml. ve tamamı 30 gram protein içeriyor. Bir paket 2 porsiyon içeriyor 250’şer gram olarak 2 sefer de tüketiliyor. Tek porsiyonu 15 gram protein yapıyor. Ürünün fiyatı 4.25 lira yani tek seferlik 15 gr. aldığın porsiyon 2 liraya geliyor.

Şimdi normal bir kutu süre bakalım. Genelde 1000 ml. paketlerde satılan sütlerin, fiyatları 2 liradır ve bir kutu sütte yine 30 gram protein vardır ve 4 porsiyonda tüketilir, tek porsiyonu 7.5 gr. proteindir fiyat olarak 500 kuruşa denk gelir.

Hadi karşılaştıralım şimdi! Ülker İçim Fit Proteinli Süt ürünün, 15 gr. proteinlik  versiyonu ortalama 2 lira ( genelde daha fazla) ya geliyordu. Normal bir sütten bu protein miktarını elde etmek 1 liraya denk geliyor. Arada ciddi bir fiyat performans farkı görünüyor. Yani çilekli veya çikolatalı olmasından ziyade bu ürünün gözle görünür bir avantajı görünmüyor. Üstelik bu üründe 15 gr. proteini 250 ml içine koydukları için 1 porsiyonu dahi şişkinlik hissi veriyor ve sindirim sistemini zorluyor.

Peki sloganı “yüksek protein” olan bir İçim markası  “Ülker İçim Fit Proteinli Süt” isimli ürününde nasıl oluyor da insanları bu şekilde aldatmaya yöneliyor? Burada sorulması gereken bir diğer soru ise ürün alırken ne kadar bilinçliyiz ne kadar dikkat ediyoruz aldığımız ürünlerin değerlerine?

  Hepatit B İçin Bitkisel Kür Tavsiyesi

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir